صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

جشنواره هنرگشت تهران برگزار می‌شود


با همکاری فرانسه، هلند و ایران:


جشنواره هنرگشت تهران برگزار می‌شود

به گزارش مهر، جشنواره‌ای برای عرضه هنرهای تجسمی جوانان ایرانی در تهران با نام “جشنواره هنرگشت تهران” با تصدی و همکاری دو انجمن دوستی ایران و هلند و ایران و فرانسه برگزار خواهد شد.

در فراخوان و معرفی این جشنواره آمده است: در ایران زندگی می‌کنیم که با داشتن 2500 سال سابقه در هنر و فرهنگ جایگاهی متناسب با این قدمت به جز ضرب المثل “هنر نزد ایرانیان است و بس” ندارد.

ایرانیان بزرگی در طول تاریخ کمر همت به رشد و پرورش این فرهنگ و هنر ایرانی بسته‌اند و نام خود را در تاریخ جاودانه کرده‌اند.

هنر ایرانی از نسلی به نسل دیگر منتقل شده و هر کدام از نسل‌ها همانند گزارشگری منحصر به فرد گوشه‌ای از تاریخ اجتماعی سیاسی ایران را به‌واسطه هنر خود بیان کرده‌اند.

هنرگشت تهران (Tehran Artwalk) یک حرکت نوین در دنیای هنر ایران است که دو هدف کلی را دنبال می‌کند؛ اول معرفی هنرمندان جوان و با استعداد هنرهای تجسمی با کمک معتبرترین آموزشگاه های هنری ایران و دوم، ایجاد فضای هنری ایده‌آل برای رشد و ترویج هنر و هنرمندان جوان با جامعه.

این حرکت در قالب یک رویداد سه روزه در محوطه باز کاخ سعدآباد انجام می‌گیرد. در اولین هنرگشت تهران بیش از 111 اثر در سه رشته نقاشی، مجسمه‌سازی و عکاسی نمایش داده می‌شوند.

در کنار این نمایشگاه گروهی، فعالیت‌های هنری دیگری شامل موسیقی زنده، تئاتر شهری و کارگاه‌های مختلف نیز برای هرچه تکمیل شدن فضای هنری برپا خواهد شد.

برگزارکنندگان این رویداد هنری، دو انجمن دوستی ایران – فرانسه و ایران – هلند هستند که در راستای اشاعه و ترویج هنر ایرانی قصد در برگزاری سالانه این رویداد و ایجاد فرصتی مناسب برای رشد و شکوفایی هنرمندان جوان و برجسته ایرانی را دارند.

آگوست 20th, 2013 | تعداد بازدید/77 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir