صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

تاثیر ذکر “یا سمیع” هنگام شنیدن اذان صبح

برای استجابت دعا قبل از اذان صبح یا بعد از  نمازنافله صبح (بعد از اذان) 180 مرتبه ذکر “یا سمیع” خوانده شود.

تعداد  کبیر این ذکر 180 و تعداد وسیط آن 18 وتعداد صغیر آن 9 می‌باشد .

***
اگر کسی اسم مبارک “یا سمیع” راروز  پنجشنبه بعد از نماز 500 بار بخواند هر دعا و حاجتی که خواهد روا گردد. و اگرقاری به این قیام کند مستجاب الدوةگردد.

و هرروز به طریق اوراد چهارصد و دو نوبت بخواند “یا سَمیعُ یا بَصیر”هرگز به هیچ چیز محتاج نشود و رسوا نگردد و دعاهای او مستجاب شود و صفای باطن او را حاصل گردد.

صلات

آگوست 9th, 2014 | تعداد بازدید/154 views | دسته بندی : تازه ها

ایران میزبان راگبی زیر ۱۹ سال “سید سه” قهرمانی آسیا شدایران میزبان راگبی زیر ۱۹ سال “سید سه” قهرمانی آسیا شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون انجمن‌های ورزشی، حسن میرزاقابیک، رئیس انجمن راگبی در این خصوص گفت : این مسابقات مردادماه سال 93 در کشورمان برگزار می‌شود که امیدوارم با این میزبانی بتوانیم ضمن کسب مقام قهرمانی، توانمندی خانواده راگبی را نیز به نمایش بگذاریم.

وی اضافه کرد: بزودی برنامه مسابقات انتخابی و اردوئی را اعلام خواهیم کرد و از دوستان خود در استان‌ها می خواهم که از هم اکنون در خصوص آماده‌سازی بازیکنان خود اهتمام نمایند.

وی ادامه داد: درضمن بازیکنانی که دوره قبل برای حضور در تیم ملی زیر 16 سال دعوت شده بودند نیز مد نظر هستند و در هفته آینده کادر فنی تیم ملی زیر 19 سال را معرفی می‌کنیم تا کار خود را به طور جدی آغاز کنند.

ژانویه 5th, 2014 | تعداد بازدید/88 views | دسته بندی : تازه ها

هشدار درباره مصرف “ناس” در قالب آدامس و نوشیدنی‌های انرژی‌زاهشدار درباره مصرف “ناس” در قالب آدامس و نوشیدنی‌های انرژی‌زا

به گزارش ایسنا، حمید اسماعdلی، درمانگر اعتیاد ضمن بیان این خبر با اشاره به کاهش سن اعتیاد، اظهار کرد: علاوه بر کاهش سن اعتیاد در سال‌های اخیر شاهد رواج این پدیده در میان زنان و تغییر مصرف از مخدر سنتی به روان‌گردان‌ها نیز هستیم.

وی افزود: متاسفانه نه تنها نوع مواد مخدر تغییر کرده است بلکه مصرف ترکیبات جدید مانند نوشابه‌های انرژی زا، آدامس‌های ناس و خوش بو کننده‌های دهان نیز در بین جوانان گسترش پیدا کرده است.

این درمانگر اعتیاد با بیان اینکه بیشتر دانش آموزان مقاطع راهنمایی و دبیرستان که به مراکز ترک اعتیاد مراجعه می‌کنند به روان‌گردان‌ها مانند شیشه، سیگار، حشیش و به تازگی ناس اعتیاد دارند، گفت: متاسفانه مصرف ناس نیز به تازگی در میان جوانان رواج پیدا کرده است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه ناس ترکیباتی از تنباکو دارد و چون به صورت جویدنی استفاده می‌شود برای جوانان جذابیت دارد، ادامه داد: این ماده مخدر در حال حاضر به صورت آدامس و یا در ترکیب با نوشابه‌های انرژی زا عرضه می‌شود و متاسفانه بسیاری از مراجعه کنندگان به مراکز ترک اعتیاد بدون اطلاع از اعتیاد آور بودن این مواد، به آن اعتیاد پیدا می‌کنند.

وی کنترل، پیشگیری و فیلتر کردن را کارسازترین راه برای کاهش اعتیاد در بین نوجوانان و جوانان بیان کرد و گفت: باید برای آگاه سازی و آموزش نوجوانان و جوانان در این خصوص برنامه‌ریزی شود.

این پزشک با بیان اینکه والدین باید مهارت نه گفت را به فرزندان خود آموزش دهند، تصریح کرد: مشکلات خلقی جوانان و نوجوانان را نباید نادیده گرفت، چرا که بسیاری از افراد به علت مشکلات روحی و روانی با مصرف مواد سعی در بهبود و رفع مشکلات خود دارند.

اسماعیلی ادامه داد: یکی دیگر از راه‌های جلوگیری از اعتیاد در نوجوانان، کنترل و نظارت نامحسوس والدین نسبت به رفتار، وسایل، رفت و آمد و دوستان فرزندانشان و تماس مداوم با مدرسه آن‌هاست.

این درمانگر اعتیاد با بیان اینکه در سال‌های گذشته بیماری اعتیاد تنها در قشر ثروتمند و یا فقیر دیده می‌شد، تصریح کرد: اما آنچه که به تازگی شاهد آن هستیم رواج اعتیاد در خانواده‌های قشر متوسط است.

نوامبر 10th, 2013 | تعداد بازدید/68 views | دسته بندی : تازه ها

شکوهی تیتراژ “زمانی برای عاشقی” را می‌خواندشکوهی تیتراژ “زمانی برای عاشقی” را می‌خواند

به گزارش خبرگزاری مهر، یحیی سپهری موسیقی متن سریال را می‌سازد. آنونس سریال را احمدرضا داوری و حسین قوتی ساخته‌اند و ساخت تیتراژ نیز به فرشاد نکومنش سپرده شده است.

مجموعه تلویزیونی “زمانی برای عاشقی” به کارگردانی محمدحسین لطیفی در 10 قسمت 45 دقیقه‌ای در گروه فیلم و سریال شبکه تهران به تهیه کنندگی معصومه فرد شاهین برای پخش در ایام محرم است.

فیلمنامه “زمانی برای عاشقی” که نگارش آن توسط علی اکبر محلوجیان انجام شده روایتگر حاج مرتضی (فرهاد قائمیان)، بازاری خوشنام و اهل خدا است که یک اتفاق ناخواسته زندگی او را از این رو به آن رو می‌کند. او تصمیم می‌گیرد به حال و هوایی که سالها از آن غفلت کرده، بازگردد.

فرهاد قائمیان، رضا رویگری، عنایت شفیعی، علیرضا اوسیوند، نصرت میرعظیمی، کاظم هژیرآزاد، احمد علامه دهر، امین ایمانی، ابوالفضل همراه، امیر کاظمی، زهرا سعیدی، لیلا بلوکات، نفیسه روشن و سعیده عرب بازیگران این مجموعه هستند.

مجری طرح و دستیار کارگردان این سریال حسن لبافی، مدیرتولید حسن مصطفوی، مدیر تصویربرداری ابراهیم غفوری، تصویربرداران مهدی امیری، رضا شیبانی، مدیر برنامه ریزی امیرعبّاس لطیفی، طراح چهره پردازی ایمان امیدواری، گروه چهره پردازی حمید مرادی، نوید میرالی، محبوبه تاتلاری، طراح صحنه و لباس بابک پناهی، صدابردار امیر حاتمی، گروه صدا پرویز جلیلی، مصطفی هاتفی، گروه کارگردانی بهنام اعلمی، علیرضا فرحزادی، منشی صحنه سپیده سپهرآرا، عکاس حسن ناحی، تدوین امیرشیبان خاقانی و روابط عمومی محمد میرابی است.

این مجموعه تلویزیونی در 10 قسمت 45 دقیقه‌ای برای پخش در دهه اول ماه محرم سال 92 گروه فیلم و سریال شبکه تهران در نظر گرفته شده است.

نوامبر 2nd, 2013 | تعداد بازدید/69 views | دسته بندی : تازه ها

گزارش دیده بان حقوق بشر از “جنایت علیه بشریت” شورشیان در سوریهگزارش دیده بان حقوق بشر از “جنایت علیه بشریت” شورشیان در سوریه

خبرگزاری اتریش گزارش داد، این سازمان فعال حقوق بشری در گزارشی که روز جمعه درباره شورشیان سوریه منتشر کرد، نوشت در حمله روز چهارم اوت جهادیون و شورشیان به 10 روستا در استان ساحلی لاذقیه، دستکم 190 غیرنظامی به قتل رسیدند. از این تعداد 67 نفر اعدام شده بودند.

سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرده برای تهیه این گزارش 35 مصاحبه را با بسیاری از افرادی که از این حملات جان سالم به در بردند، انجام داده است.

این سازمان در جریان تحقیق خود فهرستی از اسامی کشته شدگان تهیه کرده است. در میان قربانیان 57 زن و 18 کودک دیده می‌شوند.

دیده بان حقوق بشر نوشته است 67 نفری که به صورت هدفمند اعدام شده بودند، مسلح نبودند و تهدیدی هم محسوب نمی‌شدند، برخی از آنها هنگام فرار به دام شورشیان افتاده بودند.

بنا به گزارش این سازمان، در مجموع 18 گروه شورشی در این حملات مشارکت داشتند، اما پنج گروه افراطی عملیات را رهبری می کردند. همچنان 200 غیرنظامی گروگان آنها هستند که بیشترشان را زنان و کودکان تشکیل می دهند.

جو استورک (Joe Stork)، مدیر موقت دیده بان حقوق بشر در امور خاورمیانه گفت این حمله، حمله‌ای هدفمند به جمعیت غیرنظامی در روستاهای علوی بود.

سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد این حملات باید در طبقه “جنایت علیه بشریت” قرار گیرد.

گروه های حقوق بشری از آغاز درگیری‌های داخلی در سوریه بارها از ارتکاب جنایات جنگی توسط شورشیان سخن گفته‌اند و تا حدی این جنایات را مستند کرده‌اند.

اکتبر 11th, 2013 | تعداد بازدید/56 views | دسته بندی : تازه ها

بازیکن داماش به ” الماس ایرانی” نایمخن هلند تبدیل شدبازیکن داماش به ” الماس ایرانی” نایمخن هلند تبدیل شد

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علیرضا جهانبخش ، مهاجم ایرانی نایمخن یکشنبه هفته‌ گذشته برای اولین بار به طور ثابت برای تیمش در تیم هلند بازی کرد. بازی زیبای علیرضا جهانبخش در نایمخن باعث تمجید رسانه‌های هلندی و سرمربی این تیم شده است . آنها به علیرضا جهانبخش لقب “الماس ایرانی” دادند.

او در بازی برابر دنهاگ از مصدومیت دان سورن نهایت استفاده را برد و به ترکیب تیمش اضافه شد و توانست بازی زیبایی از خودش به نمایش بگذارد.

جهانبخش درباره اولین تجربه حضور ثابت برای نایمخن در لیگ هلند می‌گوید: خودم هم شگفت زده شدم، اما در عین حال از این که این فرصت به من داده شد خیلی خوشحال شدم. مربی قبل از بازی به من گفت باید در این بازی نهایت استفاده را بکنم و قدرت و توانایی‌ام را نشان دهم. من هم تا جایی که می توانستم سعی کردم که از این فرصت نهایت استفاده را کنم. این اولین تجربه حضور من در نایمخن در لیگ هلند بود. خیلی از عملکردم در این دیدار ناامید نیستم. البته فکر می‌کنم تساوی در این دیدار برای تیم ما نتیجه‌ خوبی بود.

مهاجم ایرانی که اوایل این فصل از داماش به نایمخن پیوست درباره خو گرفتن با فرهنگ جدید کشور هلند، می‌گوید: محیط و فرهنگ جدید، غذاهای مختلف، شیوه متفاوت زندگی و یک زبانی که اصلا از آن سر در نمی‌آورید، باعث شده است نگرانی و اضطراب زیادی در من به وجود آید. اما غذا برای من مهم نیست. همزمان دارم زبان هلندی هم یاد می گیرم و زندگی جدیدم را آن طور که هست پذیرفته‌ام. می‌دانم که فوتبال زندگی من است و باید خودم را با آن وفق دهم. این نتیجه‌ انتقال من از ایران به اروپاست.

علیرضا جهانبخش این هفته‌ پس از اولین حضورش در نایمخن در لیگ هلند موفق شد در جام حذفی در پیروزی هشت بر صفر تیمش برابر هارک ماسه اولین گلش را برای نایمخن به ثمر برساند.

سپتامبر 27th, 2013 | تعداد بازدید/65 views | دسته بندی : تازه ها

“استغفار” وسیله رهایی انسان/ مراتب ششگانه استغفار از زبان امام علی (ع)“استغفار” وسیله رهایی انسان/ مراتب ششگانه استغفار از زبان امام علی (ع)
اندیشه > دین-
همشهری آنلاین:
استغفار اگر با تصمیم بر ترک معصیت و ندامت از گناه باشد دوای گناهان است و آیات و روایات زیادی در این باره وارد شده که بیانگر جایگاه استغفار در زندگی مومن است.


غفران و مغفرت از جانب خداوند متعال، به این معنی است که بنده خود را از اینکه عذاب به او برسد، نگهداری کند و معنای استغفار آن است که انسان همان معنی را از پروردگار طلب کند و تنها با زبان نباشد، بلکه عملا نیز خواستار آن باشد. باید دانست که استغفار غیر توبه است، زیرا توبه عبارت از پشیمانی است، البته با تصمیم بر ترک و برگشت نکردن به گناه، اما استغفار طلب مغفرت است.

در آیات زیادی به موضوع استغفار اشاره کرده است. از جمله آیه 33 سوره انفال می فرماید: و خداوند بنا ندارد ایشان را با اینکه تو در میانشان هستی و مادام که استغفار می کنند عذاب کند.

همچنین آیه 52 سوره هود می فرماید: و ای قوم، از خدای خود آمرزش طلبید و به درگاه او توبه کنید تا از آسمان بر شما رحمت فراوان نازل گرداند و بر قوت و توانایی شما بیفزاید، و زنهار به نابکاری و عصیان روی مگردانید. و نیز آیه 64 سوره نسا چنین فرموده؛ و اگر گنهکاران به سوی تو آیند، پس از خدا طلب آمرزش کنند و فرستاده خدا برایشان طلب مغفرت کند، هرآینه خدا را توبه پذیر مهربان خواهند یافت.

روایات هم در این زمینه بسیار می باشد. از پیامبر اکرم (ص) روایت شده که فرمود: برای هر دردی دوایی است و دوای گناهان استغفار است.1 و نیز از آن حضرت نقل شده که فرمود: خوشا به حال کسی که روز قیامت در نامه عملش زیر هر گناهی”استغفرالله”بیابد.2

از پیامبر (ص) روایت شده است: آیا به شما خبر ندهم از چیزی که اگرآن را به جا آورید، شیطان از شما دور خواهد شد، چنانکه مشرق از مغرب دور است، گفتند بفرمایید، فرمود؛ روزه صورت او را سیاه کند، و صدقه پشت او را بشکند، و دوستی در راه خدا و مواظبت بر عمل شایسته رگ پشت او را قطع نماید، و استغفار رگ دل او را می برد، و برای هر چیزی زکاتی است و زکات بدنها روزه است.

از حضرت علی(ع) روایت شده است: من در شگفتم از کسی که نا امید است در حالی که با او استغفار است.3

مراتب اعلای استغفار در کتاب “فلاح السائل” نقل شده است. روزی امیرمومنان علی(ع) درمیان مهاجرین و انصار نشسته بود، که مردی ازآنها گفت؛ استغفرالله. حضرت به سویش التفاتی کرد، مانند شخص غضبناک و به او فرمود، وای بر تو! آیا می دانی استغفار چیست؟استغفار اسمی است که بر شش قسم واقع می شود. آنگاه حضرت فرمود؛استغفار بلندترین درجه است،که بر مجموع شش معنی واقع می شود: اول، پشیمانی برآنچه گذشت؛ دوم، تصمیم بر عدم بازگشت به طور دائم؛ سوم، حقوق مردم را ادا کنی تا خدا را خالص ملاقات نمایی که بر تو وِزْر و وبالی نباشد؛ چهارم، بپاداری هر واجبی را که آن را ضایع کردی پس حقش را ادا کنی؛ پنجم، گوشتی از حرام روئیده، آن را با اندوه آب نمایی که پوست به استخوان چسبید و میان آنها گوشت جدیدی روید؛ ششم، به بدن درد و زحمت بندگی را بچشانی، چنانکه به آن شیرینی معصیت را چشانیده ای، پس در این وقت می گویی؛استغفرالله.

در حقیقت اگر کسی که بخواهد از گناه فرار کند و نفس خود را با استغفار آزاد نماید و از حبس و زندان چاه معاصی نجات بخشد، باید چنانکه حضرت علی(ع) فرموده استغفار نماید، ولی اگر این مرتبه را تحصیل نکند لااقل مرتبه پایین تر را از دست ندهد که همان استغفار باشد.

البته لازم به تذکر است که استغفار نباید فقط لقلقه زبان باشد، بلکه باید حرکت لب و زبان باشد با تصمیم بر ترک معصیت و ندامت از عمل گناه. جابربن عبدالله می گوید رسول خدا(ص)فرمود؛ بیاموزید استغفار بزرگ را! آنگاه آن را بیان فرمود؛ اللهم انت ربی لا اله الا انت خلفتنی و انا عبدک و انا علی عهدک و ابوء بنعمتک علی و ابوء بنعمتک علی و ابوءُ لک بذنبی فاغفرلی إنه لا یغفر الذنوب الا انت.5
———————-
1- بحار، ج 93 ، ص 279

2- بحار، ج 93 ، ص 280

3- بحار، ج 93 ، 284

4- بحار، ج 93، ص 285

5- بحار، ج 93، ص 279

جولای 25th, 2013 | تعداد بازدید/78 views | دسته بندی : تازه ها

حاضر نیستند در ازاء وعده “روح خود را بفروشند”


خصوصی سازی پست سلطنتی انگليس


حاضر نیستند در ازاء وعده “روح خود را بفروشند”

اما کارکنان آن، مخالفند و اکثریت قاطع آن‌ها در یک همه پرسی به طرح دولت «نه» گفته‌اند.

دولت دیوید کامرون در راستای طرح خصوصی سازی پست سلطنتی به کارکنان این شرکت دولتی پیشنهاد داده بود که دست کم ۱۰ درصد سهام این شرکت به آنها تعلق بگیرد.

دبیرکل اتحادیه کارمندان پست بریتانیا گفته بود آنها حاضر نیستند در ازاء این وعده «روح خود را بفروشند.»

وی اعلام کرده بود که بیش از ۷۴ درصد از کارکنان پست در همه پرسی روز گذشته شرکت کردند و ۹۶ درصد آنها مخالف طرح پیشنهادی دولت هستند.

دولت بریتانیا امیدوار است با اجرایی کردن این طرح بیش از ۳ میلیارد یورو در هزینه های دولتی صرفه جویی کند.

ژوئن 21st, 2013 | تعداد بازدید/93 views | دسته بندی : تازه ها

“اختلال بدشکلی بدن” در نسخه جدید طبقه‌بندی بیماری‌های روانی“اختلال بدشکلی بدن” در نسخه جدید طبقه‌بندی بیماری‌های روانی

به گزارش لایوساینس فرد دچار این عارضه معتقد است که باید فورا عمل زیبایی شود؛ فکر می‌کند که ابروهایش مرتب ضخیم و ضخیم‌تر می‌شود و  مداوما باید آنها را بند انداخت؛ و عضلاتش با وجود بدنسازی که انجام می‌دهد، به شکل مطلوب از نظر او نمی‌رسند-   وسواس‌های فکری افراد دچار “اختلال بدشکلی بدن” (BDD) ممکن است اشکال گوناگونی به خود بگیرد.

از نظر سایر افراد آن قوز بینی، آن ابروها، و آن عضلات یا سایر نقص‌های بدنی چنین شخصی ممکن است اصلا  قابل‌توجه نباشند. اما برای شخصی که دچار BDD است، وسواس فکری درباره خصوصیت بدنی که به اعتقاد او زشت یا ناقص است ممکن است بسیار ناراحت‌کننده و زجرآور باشد.

 رابین روزنبرگ متخصص روانشناسی بالینی می‌گوید: “افراد مبتلا به BDD به طور مداوم با یک نقص بدنی اشتغال خاطر دارند و سعی می‌کنند آن را پنهان کنند، و زندگی‌شان واقعا محدود می‌شود – فکر کردن مداوم به این نقص بدنی همه اوقات‌شان را پر می‌کند.”

به گفته روزنبرگ این افراد ممکن است برای برطرف کردن نقصی که هیچکس متوجه آن نیست، بارها به زیر تیغ جراحی بروند؛ و البته در نهایت هم جراحی مکرر باعث می‌شود ظاهر عجیب و غریبی پیدا کنند که واقعا جلب نظر دیگران را می‌کند.

“اختلال بدشکلی بدنی” در چهارمین نسخه “راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی”(DSM-IV) هم ذکر شده بود و در نسخه پنجم این راهنما هم با برخی تغییرات وجود دارد.

در نسخه جدید این راهنما (DSM-5) که این هفته منتشر شد برای اولین بار بر وجود اعمال اجبارآمیز و بی‌اختیار- برای مثال شانه کردن مکرر موها برای پوشاندن مشکلی خیالی در پوست سر، یا صرف کردن زمان زیاد برای آرایش کردن و آرایش مجدد کردن برای پوشاندن چند جوش جزئی- تاکید شده است.

به گفته روزنبرگ با توجه به این تغییر در تعریف این اختلال، فقط وسواس فکری و اشتغال خاطر با یک نقص بدنی فرد را در این رده تشخیصی قرار نمی‌دهد، و فرد باید به اعمال اجبارآمیز هم دست بزند.

مایکل جکسون، خواننده پاپ را که  هیچگاه آشکارا دچار BDD اعلام نشده بود، می‌‎توان نمونه کاملی از مبتلا بودن به این اختلال برشمرد. تغییر شکل ساختار صورت او در طول زمان از جمله شکاف‌دار شدن چانه و باریک شدن بینی او بیانگر انجام جراحی‌های گسترده بر روی او بود. (تغییر رنگ صورت او را به بیماری که رنگدانه‌های پوست را از بین می‌برد- ویتیلیگو یا برص- نسبت می‌دادند).

روزنبرگ می‌گوید BDD را می‌توان حد افراطی طیفی از رفتارها دانست که بر ظاهر جسمی متمرکزند. چند بار عوض کردن لباس پیش از بیرون رفتن از خانه برای برخی زنان یا وقت گذاشتن برای پوشاندن یک بخش طاس شده سر با شانه کردن مو بوسیله یک مرد غیرطبیعی شمرده نمی‌شود، همانطور که تصمیم گرفتن به انجام جراحی پلاستیک را لزوما نمی‌توان کاری نابهنجار شمرد.

شخصی دچار BDD شناخته می‌شود که برخی از خصوصیات بدنی‌اش را کاملا معیوب و ناقص بشمارد. به علاوه این ادراک فرد از خودش باید باعث زجر و ناراحتی عمده‌ای در او شود و عملکرد او را مختل کند.

برای مثال اگر فردی به خاطر داشتن یک جوش در صورتش از خروج از خانه خودداری کند، روانپزشک ممکن است او را از لحاظ دچار بودن به BDD مورد بررسی قرار دهد.

می 28th, 2013 | تعداد بازدید/84 views | دسته بندی : تازه ها

بررسی “رازهای هستی در قرآن کریم”در سیمنار دینی دانشگاه مصربررسی “رازهای هستی در قرآن کریم”در سیمنار دینی دانشگاه مصر

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌ به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، نبیل نورالدین در این سمینار عنوان کرد: علم متوقف نمی‌شود و هر روز شاهد اکتشافات و اختراعات جدیدی هستیم و نظریات و تئوری‌ها با گذشت زمان یا تغییر می‌کند یا کامل‌تر می‌شود و در نهایت همه آفریده‌های خداوند در ترازویی که نشانگر وحدانیت و عظمت خداوند است،‌ سنجیده می‌شوند.

حسین رضوان، عضو مؤسس انجمن اعجاز علمی قرآن در مکه و قاهره نیز در سخنانی اظهار کرد: غرب هزینه‌های سنگینی برای کشف رازهای هستی صرف‌ کرده، در حالی که قرآن صدها سال پیش از این، درباره این اسرار سخن گفته است.

وی در ادامه گفت: حتی بسیاری از علمای غرب نظریات قرآن را از طریق علم و تجربه عینی ثابت کرده‌اند و همین امر دلیل تشرف بسیاری از آنان به اسلام بوده است.

بنا بر این گزارش، احمدعلی حسین، معاون امور دانشجویی و آموزش دانشگاه سوهاج و تعدادی از رؤسای دانشکده‌ها و اعضای هیات علمی دانشگاه سوهاج نیز در سمینار قرآنی این دانشگاه حضور داشتند.

می 16th, 2013 | تعداد بازدید/138 views | دسته بندی : تازه ها

چرا اوباما عبارت “تروریستی” به کار نبرد؟


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، خبرنگار شبکه فرانس بیست و چهار در واشنگتن درباره نطق باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا گفت وی حتی یک بار به واژه تروریسم اشاره نکرد.

 اوباما در سخنرانی کوتاهی که پس از وقوع حادثه ایراد کرد، عبارت “اقدام تروریستی” را به کار نبرد اما گفت که این انفجارها برنامه ریزی شده بودند.

 اوباما گفت: ما عاملان این حادثه را پیدا خواهیم کرد و آنها باید جوابگو باشند.

خبرنگار این شبکه افزود : تنها نکته ای که اوباما مطرح کرده این است که عدالت درباره عوامل این انفجارها اجرا خواهد شد.

به گفته وی هرگز پس از اقدامی خشونت آمیز در آمریکا و ایراد نطق رئیس جمهور این قدر کم سرنخ ارائه نشده بود.

این خبرنگار ادامه داد معلوم نیست تحقیقات به کدام سو گرایش پیدا کرده است حتی اوباما یک بارهم واژه تروریسم را به کار نبرده است هر چند دو بمب در بوستون منفجر شده است. گفته می شود دو بمب دیگر نیز کشف و خنثی شده است.

بر اساس گزارش خبرنگار فرانس 24 ، واژه تروریسم بار معنایی خاصی در آمریکا دارد به طوری که بلافاصله پس از کاربرد واژه «تروریسم»، همه به فکر گروههای خارجی می افتند. صحبت از جنگ با تروریسم تداعی کننده جنگ های افغانستان و عراق است . شاید این بار این سوءقصد داخلی باشد و به همین علت استفاده از واژه تروریسم با احتیاط صورت می گیرد.

این درحالی است که کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد تحقیقات همانند تحقیقات درباره اقدامات تروریستی صورت می گیرد.

دو انفجار مهیب دیروز به فاصله چند ثانیه در نزدیکی خط پایان رقابت های دو ماراتن در  شهر بوستون آمریکا روی داد .

بر اثر این انفجارها سه نفر کشته و بیش از 140  نفر زخمی شدند. منابع غیر رسمی شمار کشته ها را 12 تن اعلام کرده اند.

گزارشها حاکیست پلیس و نیروهای امنیتی برای جلوگیری از هرگونه حمله احتمالی در شهرهای مهم بویژه واشنگتن دی سی و نیویورک به حالت آماده باش درآمده اند و مراکز پر رفت آمد- ایستگاه های مترو و پایانه های مسافرتی شاهد حضور گسترده نیروهای امنیتی و پلیس است .

همچنین تدابیر امنیتی در  فرودگاهها نیز تشدید شده است به طوری که سطح آماده باش بالا رفته است.

شهر بوستون همه دیدارهای ورزشی  را در روز چهارشنبه و روزهای پس از آن لغو کرد .

تا کنون تحقیقات پلیس آمریکا نتوانسته است  عاملان این انفجار را شناسایی کند و هیچ فرد و گروهی نیز مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته است.

احتمال دست داشتن گروه های داخلی آمریکا در حادثه بوستون وجود دارد.


 

 

آوریل 16th, 2013 | تعداد بازدید/161 views | دسته بندی : تازه ها

بازی رایانه‌ای “قهرمانِ ما” مجوز ساخت دریافت کرد

به گزارش گروه علمي باشگاه خبرنگاران به نقل از معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، این شورا پس از بررسی طرح ساخت بازی رایانه ای “قهرمان ما” به نویسندگی نیما آباده، مجوز تولید صادر کرد.

این بازی در سبک ماجرایی اشاره و کلیک ساخته شده و دارای سبک هنری خاصی است.
داستان بازی در مورد اتفاقات عجیبی است که در شهر افتاده و موجودات زنده را تبدیل به موجودات پلیدی کرده است. قهرمان بازی که «جکی» نام دارد یک لوله‌بازکن ساده با خصوصیات اخلاقی خاص بوده و سعی دارد منشا این اتفاقات عجیب را پیدا کند و آن را نابود کند. جکی برای رسیدن به این هدف بایستی معماهای مختلف را حل کرده و هم‌چنین هر از گاهی دست به مبارزات اکشن بزند .

چند شخصیت اصلی دیگر نیز برای بازی طراحی شده که به پیشرفت روند داستان کمک می‌کنند.
“«قهرمان ما” علاوه بر رایانه‌های شخصی برای تبلت‌هایی که از سیستم عامل اندروید و IOS برخوردارند هم عرضه خواهد شد.

بازی رایانه‌ای “قهرمانِ ما” در استودیوی بازی‌سازی آنو (Anu) ساخته و تا پایان  تابستان سال جاری روانه بازار گیم می شود.

بر اساس اعلام شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی های رایانه ای، پروانه ساخت صرفاً یک مجوز اولیه برای تولید بازی است و تأیید توانایی متقاضی در تولید محصول نیست. بنابراین پس از تولید، اخذ پروانه مالکیت و مجوز انتشار الزامی است.

متقاضیان دریافت پروانه تولید «بازی های رایانه ای» می توانند به وب سایت معاونت نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی های رایانه ای به نشانی http://www.ebazi.org مراجعه و نسبت به دریافت و تکمیل فرم های مربوطه اقدام کنند./ح

آوریل 9th, 2013 | تعداد بازدید/315 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)