صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

۹۸ درصد از قبوض برق تهران غیرحضوری پرداخت می‌شود
۹۸ درصد از قبوض برق تهران غیرحضوری پرداخت می‌شود

به‌ گزارش ایسنا، حمیدرضا ملکی‌وش با اشاره به اینکه پرداخت‌های غیرحضوری سرعت و سهولت در پرداخت، کاهش مراجعات به بانک‌ها و اتلاف وقت، افزایش ضریب اطمینان و قابلیت رهگیری پرداخت مشترکان را فراهم می‌سازد، اظهار داشت: اطلاع‌رسانی و تبلیغات شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به منظور ترویج فرهنگ پرداخت غیرحضوری برق در بین شهروندان تهرانی از طریق رسانه‌ها و قبوض برق موجب استقبال مشترکان برق شده است به گونه‌ای که از ابتدای سال جاری کمتر از ۲ درصد از مشترکان با مراجعه به شعب بانک و به صورت حضوری نسبت به پرداخت قبوض برق مصرفی خود اقدام کرده‌اند.

وی افزود: سامانه پرداخت تلفنی “۱۵۲۱” یکی از درگاه‌های مربوط به این موضوع است که مشترکین می‌توانند با شماره‌گیری عدد ۱۵۲۱ از طریق تلفن ثابت از مبلغ بدهی بهای برق خود آگاه شده و نسبت به پرداخت آن از طریق کارت‌های بانکی عضو شتاب اقدام کنند.

وی گفت: مشترکان کافی است با ثبت شناسه قبض که بر روی قبوض بهای برق مصرفی درج شده ضمن شنیدن مبلغ بدهی با وارد کردن شماره کارت و رمز دوم بدهی خود را پرداخت کنند.

وی همچنین تصریح کرد: مشترکان پس از یک بار تماس (بدون تغییر شماره تلفن) در دفعات بعدی نیاز به وارد کردن شناسه قبض نداشته و به عنوان عضو دائم این طرح شناخته می‌شوند.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: آمارهای موجود نشان‌دهنده توسعه فرهنگ خدمات الکترونیکی در بین شهروندان تهرانی با استفاده از روشهای غیرحضوری ازجمله ATM، موبایل، تلفنبانک، وب کیوسک، POS و نیز اینترنت و سایت شرکت (www.tbtb.ir) است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح اعلام بدهی از طریق پیام کوتاه به شماره “۱۰۰۰۱۵۲۱” به منظور دریافت صورت حساب و نیز ارسال پیامک پس از مهلت پرداخت و پیش از صدور اطلاعیه قطع برق به عنوان دیگر خدمات ارائه شده از سوی این شرکت درحوزه خدمات الکترونیک است.

حمیدرضا ملکی‌وش در پایان ضمن تقدیر از تمامی مشترکین خوش حساب، تصریح کرد: بر اساس آیین‌نامه تکمیلی تعرفه‌های برق تمامی مشترکین برق موظف‌اند در زمان مهلت پرداخت قید شده در صورت حساب دوره‌ای، هزینه مصرفی برق خود را پرداخت کرده در غیر این صورت پس از ارسال اطلاعیه قطع برق مطابق مقررات اقدام خواهد شد.

براساس اعلام وزارت نیرو، از ابتدای سال جاری بیش از ۱۴ میلیون و ۳۹۰ هزار قبض برق مشترکان تهران به‌ صورت غیرحضوری و حدود ۲۳۷ هزار قبض برق به‌ صورت حضوری پرداخت شده است.


ژانویه 18th, 2017 | تعداد بازدید/31 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)