صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

۵ کشته و ۲۴ زخمی در تیراندازی‌های شیکاگو


روز استقلال آمریکا خونین شد


۵ کشته و ۲۴ زخمی در تیراندازی‌های شیکاگو

به گزارش فارس، در آمریکا و در قسمتهای مختلف شهر شیکاگو، همزمان با آغاز تعطیلات آخر هفته روز استقلال آمریکا، از روز چهارشنبه تا کنون پنج نفر بر اثر تیراندازی کشته و دست‌کم 24 نفر دیگر زخمی شدند.

شاهدان عینی به شبکه خبری ان‌بی‌سی نیوز آمریکا گزارش داده‌اند یک پسر بچه 7 ساله عصر پنجشنبه، در حالی که با خانواده‌اش به تفریح رفته بود، با شلیک گلوله به قتل رسید.

این حادثه در یکی از پارکهای شیکاگو اتفاق افتاده که در آن فردی چندین گلوله به سمت جمعیت حاضر در پارک شلیک کرده است. یک پسر بچه 5 ساله هم بر اثر این تیراندازی زخمی شده است.

قتل دیگری که گزارش شده مربوط به نوجوان 17 ساله‌ای است که روز پنجشنبه با شلیک گلوله پلیس به قتل رسیده است. به گفته مقامات پلیس وی در حالی که اسلحه‌ای را به سمت خودش گرفته بوده در حال فرار بوده است که با شلیک گلوله پلیس به قتل رسیده است.

به جزئیات بیشتری از قتل این نوجوان 17 ساله اشاره نشده است.

پلیس شیکاگو گزارش داده در خیابان «ساوث پاملین» هم روز چهارشنبه 3 نفر هدف شلیک گلوله قرار گرفتند که یک نفر از آنها فوت کرد.

حدود ساعت 7:26 به وقت محلی روز پنجشنبه هم به یک مرد 26 ساله دیگر از ناحیه سر توسط فردی ناشناس شلیک شده و او در محل حادثه جان باخته است. دو نوجوان دیگر هم در این تیراندازی زخمی شده‌اند.

مقامات پلیس شیکاگو گزارش داده‌اند مردی بین 20 تا 30 ساله هم در خیابان «ساوث لوومیس» هدف شلیک گلوله قرار گرفته و در دم جان باخته است.

طبق گزارشی که شبکه خبری ان‌بی‌‌سی از تمامی حوادث تیراندازی در این روز منتشر کرده انتظار می‌رود تعداد کشته‌شدگان این تیراندازی‌ها افزایش یابد چرا که حال دست‌کم 4 نفر از 24 نفری که در دهها حادثه تیراندازی مستقل زخمی شده‌اند، وخیم گزارش شده است.

اکثر قربانیان این تیراندازی‌ها را نوجوانان و جوانان بین 20 تا 25 سال تشکیل می‌دهند.

آمریکا در طول ماه‎های اخیر صحنه تیراندازی‎های مرگ‎باری بوده که باعث شده موضوع کنترل سلاح در این کشور بیش از پیش مورد ملاحظه مردم قرار گیرد.

همه ساله بیش از 30 هزار تن از شهروندان آمریکایی در جریان خشونت‎های مربوط به سلاح کشته می‎شوند. بیشترین میزان فروش سلاح در امریکا در سال 2012 به ثبت رسیده است. حدود چهار و نیم میلیون قبضه سلاح گرم سالانه در امریکا به مبلغ 2 تا 3 میلیارد دلار به فروش می‎رسند.

آمار اف‌بی‌آی نشان می‌دهد که 8583 تن در سال 2011 ( آخرین سالی که آمار آن موجود است) به ضرب گلوله در امریکا کشته شدند؛ یعنی به طور میانگین روزی 24 نفر.

«مرکز مبارزه با استفاده از سلاح گرم ِ برادی» می‌گوید، هر روز در امریکا در اثر خشونت‌های ناشی از استفاده از سلاح گرم به طور متوسط 8 کودک و نوجوان زیر 20 سال جان می‌بازند.

جولای 5th, 2013 | تعداد بازدید/76 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)