صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

گوگل گلس به مسابقه فینال لیگ ملی فوتبال آمریکایی می‌رود

انتظار ما برای عرضه عمومی «گوگل گلس» باید همچنان ادامه پیدا کند، اما در این فاصله عینک گوگل راه خود را به میدان‌های مختلف بازی می‌کند، از حضور در اتاق‌های عمل گرفته تا ضبط اسکی ورزشکاران.

در تازه ترین تحول و با نزدیک شدن مسابقه Super Bowl یا همان فینال لیگ ملی فوتبال آمریکایی، قرار است شبکه تلویزیونی CBS از عینک گوگل برای پخش زنده مسابقه استفاده کند.

بینندگان این مسابقه مهم، می‌توانند علاوه بر دیدن پخش معمول مسابقه، از یک زاویه دید دیگر، یعنی زاویه دید گزارشگر ورزشی این شبکه -جان کوکو- که عینک گوگل را به چشم خواهد زد، مسابقه را ببینند.

به این ترتیب آنها می‌تواند کاملا در حس و حال مسابقه فرو بروند و ببینند که عملا یک تماشاگر، چه منظره‌ای از مسابقه را خواهد دید.

مسابقه Super Bowl حدود یک میلیارد بیننده تلویزیونی در ۲۰۰ کشور دنیا خواهد داشت.

1-23-2014 11-16-18 AM

راهیابی عینک گوگل به مسابقات ورزشی، جلوه دیگری از کاربرد عینک گوگل خواهد بود.

تصور کنید که در آینده، سرویس‌هایی درست شود که تصاویر عینک‌های گوگل حاضر در یک صحنه را با هم درآمیزد و یک ویدئوی بی‌نظیر از آن رخداد را به دیگر کاربران نشان بدهد.

در این صورت مثلا شما می‌توانید یک مسابقه فوتبال را از دید هواداران دو تیم ببینید، فراتر از آن تصور کنید که بشود یک گردهمایی مهم، کوهنوردی دست جمعی یا یک حادثه مهم را با همین سبک و سیاق، در اینترنت پخش کرد.

این ایده البته، ایده شخصی خود من است! بی‌شک با در دسترس قرار گرفتن عینک گوگل شاهد ایجاد چنین استارت‌آپ‌ها و اپلیکیشن‌هایی هم خواهیم بود.

در حال حاضر بسیاری از خبرگزاری‌های مهم، برای ایجاد یک ارزش افزوده، در کنار خبر و گزارش و تحلیل خود، توییت‌های کاربران اینترنت در مورد همان موضوع را درج می‌کنند، حالا تصور کنید که شبکه‌های تلویزیونی هم در کنار پوشش زنده یک رخداد با دوربین خود، تصاویر زنده یا غیرزنده عینک‌های گوگل را نمایش دهند.

ژانویه 23rd, 2014 | تعداد بازدید/146 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)