صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

گونه جدید آنفلوآنزای پرندگان یک سوم مبتلایانش را کشته استگونه جدید آنفلوآنزای پرندگان یک سوم مبتلایانش را کشته است

به گزارش آسوشیتدپرس از هنگامی که ویروس جدید H7N9 آنفلوآنزای پرندگان در اواخر ماه مارس در چین ظهور پیدا کرد، این ویروس باعث بیمار شدن بیش از 130 نفر شده است که 37 نفر آنها درگذشته‌اند.

سازمان جهانی بهداشت قبلا ویروس H7N9 را “یکی از مرگبارترین ویروس‌های آنفلوآنزا” که تا به حال مشاهد شده، توصیف کرده بود و گفته بود که به نظر می‌رسد این ویروس نسبت به آخرین گونه شناخته ویروس‌های آنفلوآنزای پرندگان، H5N1، که احتمال می‌رفت باعث همه‌گیری جهانی شود، سریع‌تر گسترش پیدا می‌کند.

دانشمندان چینی پس از تعدیل‌های لازم برای داده‌های مفقود را انجام دادند، تخمیم زدند که میزان کلی مرگ و میر ناشی از این ویروس جدید 36 درصد است. شیوع ویروس H7N9 پس از آنکه چین بسیاری از بازارهای خرید و فروش حیوانات زنده را تعطیل کرد،متوقف شد- دانشمندان معتقدند که این ویروس انسان‌ها را از طریق قرارگیری به پرندگان زنده آلوده می‌کند.

این میزان مرگ و میر محاسبه شده برای ویروس جدید H7N9، کمتر از میزان مرگ و میر 70 درصدی در افرادی است که به ویروس H5N1 مبتلا می‌شوند. با این وجود ویروس H7N9 نسبت ویروس آنفلوآنزای خوکی که در سال 2009 همه‌گیری جهانی پیدا کرد،
مرگبارتر است. میزان مرگ و میر ناشی از آن ویروس کمتر از یک درصد بود.

کارشناسان هشدار می‌دهند که گرچه در حال حاضر به نظر می‌رسد انتشار ویروس H7N9 متوقف شده باشد، تهدید ناشی از این ویروس همچنان ادامه دارد، و پیش‌بینی می‌کنند که این ویروس در ماه‌های زمستان، هنگامی به طور معمول وبروس آنفلوآنزا بیشترین فعالیت را دارند ، دوباره شیوع پیدا کند.

ژوئن 24th, 2013 | تعداد بازدید/53 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)