صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

کمبود انبار برای نگهداری کالاهای قاچاق
کمبود انبار برای نگهداری کالاهای قاچاق

امین دلیری، معاون وزیر اقتصاد و رییس‌ اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکی در گفت‌وگو با ایلنا، در خصوص وضعیت انبارهای نگهداری کالاهای قاچاق مشکوفه در کشور، اظهار داشت: با توجه به این که حجم قاچاق در کشور بالاست ما برای این میزان از قاچاق با مشکل انبار مواجه هستیم.

وی‌ افزود: در استان‌های کرمانشاه، کردستان و فارس حدود ۱۳ میلیارد تومان برای خرید و اجاره انبار پرداخت کرده‌ایم اما همچنان مشکل کمبود انبار وجود دارد.

معاون وزیر اقتصاد با بیان‌ این که در شهرهای بوشهر، بندرعباس، استان فارس، آذربایجان شرقی و غربی و خوزستان مشکل کمبود انبار برای نگهداری کالاهای قاچاق مشکوفه داریم، گفت: در این شهرها برای احداث انبار مشکل بودجه‌ای داریم.

رییس سازمان جمع آوری و فروش اموال‌تملیکی با اشاره به تنگنای اعتباری خاطر نشان کرد: سال گذشته اعلام کردیم ۵۰ میلیارد تومان کمبود بودجه داریم که تنها ۱۵ میلیارد تومان به ما اختصاص دادند.

وی ادامه داد: این در حالی است که تجهیز و تعمیر این انبارها به حداقل به ۵۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد و ما ناچاریم تا پایان سال از منابع خودمان استفاده کنیم.

رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی تصریح کرد: در برخی از شهرها نظیر اصفهان، بوشهر و استان مرکزی و خوزستان زمین‌هایی خریداری شده که نیازمند احداث انبار است. البته این زمین ها را به صورت دولتی گرفته‌ایم.

وی در پاسخ به این پرسش که میزان قاچاق کالا تا پایان آذر ماه چه میزان بوده است؟ گفت: برآورد دقیقی از این میزان وجود ندارد، اما در یک سال گذشته میزان ۲۵ میلیارد دلاری قاچاق به ۱۵ میلیارد دلار رسیده و مقدار قاچاق کمتر شده اما هنوز آمار دقیقی برای آذر ماه اعلام نشده است.

  • قاچاق خودرو به کشور کاهش یافت

وی افزود: در برخی از کالاها نظیر خودرو میزان قاچاق کمتر از قبل شده که دلیل آن هم افزایش سخت گیری‌ها و افزایش کشفیات است.

رییس اداره جمع آوری و فروش اموال‌تملیکی گفت: دستگاه‌های کاشف در صورتی که به سامانه‌های هوشمند مجهز شوند میزان کشفیات بیشتر خواهد شد و نرخ ریسک را برای قاچاقچی بالا می‌رود.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی در خاتمه افزود: ما معتقدیم که تنها راه برای کاهش قاچاق به کشور بالا بردن ریسک برای قاچاقچی است.


ژانویه 19th, 2017 | تعداد بازدید/23 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)