صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

کلاس پرنده چیست؟

یکی از مشکلاتی که در سیستم آموزشی وجود دارد، تحمیل پیش‌فرض‌ها، تلاش نکردن برای ایجاد ذهنیت پویا و شکاک و ایجاد حس تخیل و عدم آموزش روند استدلال منطقی در دانش‌آموزان است. کودکان ذهن بسیار مستعدی دارند، می‌توان به آنها به مانند «هارد دیسک» نگاه کرد و یا آنها را موجوداتی با لایه‌های عصبی زنده در حال رشد و تکامل دید.

درست به همین خاطر بود که وقتی که با من تماس گرفته شد تا از طریق «یک پزشک» اطلاعاتی به مخاطبانم در مورد یک پروژه مبتکرانه غیرانتتفاعی بدهم، با افتخار و کمال میل قبول کردم.

کلاس پرنده یک پروژه داوطلبانه است که ما خودمان آن را یک سیرک فرهنگی می‌خوانیم. مطالعه بخش «درباره ما»ی وب‌سایت اختصاصی پروژه به شما در کسب شمائی کلی یاری می‌کند.

کلاس پرنده هر بار برای «حل کردن» مسائل یک مدرسه و یا یک مکان آموزشی به آنجا سفر می‌کند و سعی می‌کند از طریق بازی، «دیزاین» و «تفکر دیزاین» به دانش‌آموزان قدرت و لذت حل مسئله را بیاموزد.

06-19-2013 08-39-42 PM

کلاس پرنده معتقد است رسالتش «آموزش‌های متفاوت» است. آموزشی که بر اساس هویت هر منطقه بنا می شود و از دل زندگی هر دانش آموز می‌آید.

کلاس پرنده از طریق سیستم «تفکر طراحی» می‌کوشد به دانش‌آموزان یاد دهد «تغییر» بسیار ساده است. به راحتی می‌توان محیط زندگی، محیط درس و مهم‌تر از همه نگاهمان را تغییر دهیم. کلاس پرنده معتقد است آموزش مسائل بنیادی به کودکان از طریق بازی و نمایش و هنر بسیار مهمتر از درس‌های غیرکاربردی مدارس است.

06-19-2013 08-44-31 PM

06-19-2013 08-40-55 PM

قطعا با دنبال کردن بخش «پروژه»های وب‌سایت ما و مطالعه هر کدام از پروژه‌ها ، با نحوه  کار ما بیشتر آشنا خواهید شد، در ضمن خواندن این گزارش ها از سفرهای ما مفید خواهد بود :

گزارش سفر اول
گزارش دومین سفر
گزارش سومین سفر 

کلاس پرنده از تابستان سال ۹۱ فعالیتش را آغاز کرده و در هر فصل، یک بار پروژه‌اش را انجام می‌دهد. بعضی از کسانی که تا به حال در تیم‌های ما شرکت داشته‌اند، از موفق‌ترین و شناخته‌شده‌ترین‌های نسل‌های جدید اند : هاله مؤدبیان، علی نعمتی شهاب، شهرزاد بهشتیان، پرستو حقی، امیر مهرانی، سارا طبیب زاده و … .

خوشبختانه این پروژه تا به حال از اقبال خوبی برخوردار بوده و مخاطبان شبکه‌های مجازی و هم چنین رسانه‌های اینترنتی به شکل قابل توجهی به آن واکنش نشان داده‌اند. همچنین ما افتخار می کنیم که توانسته‌ایم بر فعالیت‌های هم شکل خودمان نیز تأثیرات خوبی بگذاریم. از جمله پروژه ی «قلعه آرزوها» که در این پست وبلاگ‌شان و همچنین برنامه رادیویی‌شان از الهامی که از پروژه ما گرفته‌اند یاد کرده‌اند. و یا اگر نامه یکی از مخاطبان‌مان از اسپانیا را ببینید که می گوید چگونه با الهام از کار ما در اسپانیا یک ان جی اوی کوچک راه اندازی کرده است.

06-19-2013 08-43-28 PM

06-19-2013 08-42-00 PM

برگزار کنندگان و مدیریت پروژه
کلاس پرنده با همکاری مشترک مابین «استودیو بهرامی» و مؤسسه خیریه «مهر گیتی» برگزار می شود. ایده اصلی و مدیریت این پروژه از آن رضا بهرامی نژاد است که مدیر استودیو بهرامی است.

رضا بهرامی نژاد فیلمساز و نویسنده و مدیر هنری است. او در سال ۹۱ استودیوی شخصی‌اش را راه‌اندازی کرد که در آنجا با کمک تیم کوچک و خلاق‌ای هنر، تبلیغات، روابط عمومی و فعالیت‌های داوطلبانه و امور زندگی شهری را در هم تلفیق می کنند و به پروژه‌های نامتعارفی همچون کلاس پرنده می رسند. دیگر اعضای استودیو :
مجتبی کلارستاقی : مدیر اجرائی کلاس پرنده
ساره هوشیار : مدیر روابط عمومی کلاس پرنده
طاها بهرامی نژاد : media advisor پروژه‌ها

06-19-2013 08-47-44 PM

06-19-2013 08-46-18 PM

علی نعمتی شهاب

06-19-2013 08-45-52 PM

هاله مودبیان

مؤسسه خیریه مهر گیتی، نهادی آشنا در امر مدرسه‌سازی در سرتاسر ایران است و مدیر این موسسه خانم زهرا گیتی نژاد ، انسانی بزرگ با روحیه‌ای عملگرا هستند که تا کنون هشتاد مدرسه در نقاط بسیار محروم از جمله سیستان و بلوچستان و یا ایلام ساخته‌اند. ایشان و مؤسسه‌شان از روز اول حامی پروژه ما بوده‌اند و بدون همیاری‌شان راه‌اندازی پروژه برای ما غیر قابل تصور بود.
یکی از مهمترین حمایت‌های مؤسسه مهر گیتی این است که مدارسی را که می سازد در اختیار گروه کلاس پرنده می گذارد و این به ما برای کار کردن آزادی کامل می‌دهد.

06-19-2013 08-45-04 PM

06-19-2013 08-44-48 PM

آرزوها و تصاویر آینده :
مؤسسین کلاس پرنده به بزرگ‌تر شدن آن می‌اندیشند. به این که روزی این پروژه را به بنیادی بزرگ برای آموزش های متفاوت و نوین تبدیل کنند. بنیادی برای کودکان و نوجوانان و البته آنانی که همیشه در قلب های شان کودک باقی خواهند ماند.

صفحه فیس بوک پروژه (که خیلی فعال است)

اکانت توئیتر پروژه

اکانت اینستاگرام 

پی‌نوشت : پروژه تابستانی کلاس پرنده تلفیقی از هنر و کارآفرینی و تبلیغات خواهد بود. پروژه هیجان‌انگیزی که برای اولین بار در ایران توسط کودکان و نوجوانان انجام می شود.

ژوئن 20th, 2013 | تعداد بازدید/85 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)