صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

کشف منطقه ای در مغز که می توان از آن برای کاهش روند پیری استفاده کردیافته های محققان که حاصل بررسی  روی موش های آزمایشگاهی است، ممکن است روزی برای کند شدن روند پیری مورد استفاده قرار گیرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در این بررسی که نتایج آن در شماره اخیر نشریه نیچر منتشر شد، به هیپوتالاموس اشاره شده است که منطقه کنترل رشد، تولید مثل و متابولیزم است و بر اساس این تحقیق، در پیری نیز نقش دارد.


گروه محققان بر این باور است که می تواند روند پیری را در موش های آزمایشگاهی، تند یا کند کند و این کار را با استفاده از مهار یا فعال کردن مولکولی به نام ان اف کی بی NF-kB انجام می دهد که در هیپوتالاموس وجود دارد و این مولکول نیز به نوبه خود بر هورمون فعال کننده رشد تاثیر می گذارد.


هورمون فعال کننده رشد GnRH در تکثیر نورون های بدن، نقش ایفا می کند.


محققان با تحریک کردن مولکول ان اف کی بی موفق شدند میزان ترشح هورمون فعال کننده رشد را کاهش دهند که این روند به نوبه خود به توقف روند نورون زایی و کند شدن روند پیری، و کاهش علائمی همچون ضعف عضلانی،‌ از بین رفتن قوام پوست، کاهش توده استخوانی و از بین رفتن حافظه می انجامد.


دکتر دانگشنگ کایی ، استاد بخش فارماکولوژی مولکولی کالج پزشکی آلبرت اینشتین در نیویورک و همکارانش اعلام کردند مطالعه آنها ، راهبردهای مناسبی برای کند کردن روند پیری ارائه می دهد.


دکتر دانا گادبوزدا و دکتر بروس یانکنر از دانشگاه هاروارد می گویند چنانچه بتوان نتایج این بررسی را تعمیم داد، می توان به آینده دانش پزشکی در درمان پیری، امیدوارتر شد.

می 2nd, 2013 | تعداد بازدید/88 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)