صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

چهارمين مركز پژوهش و فناوري پتروشيمي در عسلويه راه اندازي مي شود


رئیس شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی خبر داد:
چهارمین مرکز پژوهش و فناوری پتروشیمی در عسلویه راه اندازی می شود

۱۳:۴۸
(سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۲)اخبار مرتبط
شانا – گروه پتروشیمی:رئیس شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی گفت:چهارمین مرکز پژوهش و فناوری صنعت پتروشیمی امسال در عسلویه راه اندازی می شود.


رئیس شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: پس از عملکرد موفق مراکز پژوهش و فناوری در سه شهر تهران، ماهشهر و اراک، چهارمین قطب پژوهشی صنعت پتروشیمی، امسال در عسلویه  با هدف توسعه صنعت پتروشیمی و خود کفائی راه اندازی خواهد شد.

مهندس غلامرضا جوکار افزود: دستاورد های پژوهش و فناوری در پتروشیمی در 2 سال گذشته بسیار ارزشمند بوده و توسعه فعالیت های پژوهشی سبب تقویت اقتصاد مقاومتی شده و می تواند ارکان صنعت پتروشیمی ایران را تحکیم بخشد.

وی ادامه داد: شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با بهره گیری از حدود 250 نخبه  پژوهشی و علمی کشور اکنون در زمینه ساخت کاتالیست ها و فرآورده های صنعت پتروشیمی همکاری گسترده ای با بسیاری از مجتمع های پتروشیمی دارد.

جوکار با بیان این که شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی آماده همکاری با تمام مجتمع های پتروشیمی کشور است، گفت: متاسفانه برخی از شرکت ها به دنبال دانش فنی و تهیه کاتالیست های موردنیاز خود از خارج از کشور هستند؛ در حالی که این شرکت آمادگی کامل دارد تا نیاز تمام صنعت پتروشیمی را برطرف کند.

وی تصریح کرد: با برنامه ریزی های انجام شده، خوشبختانه نقش تولید کنندگان داخلی بهره گیری از دانش بومی و انتقال دانش فنی به داخل کشور بیشتر از گذشته شده است.

جوکار گفت: پژوهش و فناوری، اساسی ترین گام در توسعه صنعتی و اقتصادی کشور به ویژه صنعت نفت است و در مسیر توسعه پایدار، بومی سازی یک اولویت استراتژیک به شمار می رود.

وی ادامه داد: این شرکت  با بهره گیری از سرمایه های انسانی متخصص، تحول بزرگی در حمایت از کار و سرمایه ایرانی پدید آورده است.

رئیس شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی گفت: ١٠ آزمایشگاه مجهز با بهره مندی از بالاترین فناوری های روزآمد جهان در ٣ مرکز پژوهشی این شرکت مشغول به فعالیت است و به زودی چند محصول استراتژیک مورد نیاز صنعت پتروشیمی کشور در اختیار واحدهای متقاضی قرار داده خواهد شد.

به گزارش شانامدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی چندی پیش اظهار کرد: همکاری میان صنعت پتروشیمی و مراکز پژوهشی تاکنون منجر به خودکفایی در بسیاری از نیازهای وارداتی این صنعت شده است. 

جولای 31st, 2013 | تعداد بازدید/73 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)