صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

پیراهنی ابرمقاوم از جنس تارعنکبوتپیراهنی ابرمقاوم از جنس تارعنکبوت

براساس گزارش میل‌آنلاین،‌ این پارچه مصنوعی که به رنگ آبی براق تولید شده کیومونوز نام دارد که به زبان ژاپنی به معنای تار عنکبوت است.

یک گرم تار عنکبوت مصنوعی تولیدی این شرکت پنج برابر یک گرم فولاد مقاومت دارد و از نایلون انعطاف‌پذیرتر است و حتی استحکام آن گاه از موادی که برای ساختن لباس‌های ضد‌گلوله استفاده می‌شوند نیز بیشتر است.

لباس

این لباس که در توکیو به نمایش درآمده است، به منظور نمایش دادن تکنولوژی که در پس تولید کیومونوز قرار دارد تولید شده‌است. دانشمندان از آن رو توجه خاصی به تار عنکبوت دارند که از نظر آنها این ماده را می‌توان در تولید طیف گسترده‌ای از تجهیزات،‌از طناب‌های چتر نجات گرفته تا عروق خونی مصنوعی مورد استفاده قرار داد.

تولید تار عنکبوت در غده‌ای چرخان آغاز شده و از طریق مجاری ویژه‌ای در محیطی که از میزان اسید، آب و مواد شیمیایی مشخصی برخوردار است به بیرون هدایت می‌شود. اما طبیعت تولید تار عنکبوت به گونه‌ای است که پرورش آن مشابه کرم ابریشم کار بسیار دشواری است زیرا در صورت نبود شکار این جانداران یکدیگر را می‌خورند.

تار عنکبوت

همچنین میزان تولید تار عنکبوت بسیار محدود است. از این رو این شرکت ژاپنی نسخه‌ای دست‌ساز از این ماده را با استفاده از ژن‌های دست‌کاری شده که پوشیده از باکتری‌های تولید کننده پروتئین فیبرون بودند، تولید کردند و فیبرون پروتئین موجود در تار عنکبوت است. این شرکت سپس با استفاده از تکنولوژی خود میکروب‌های حاوی فیبرون را کشت داده و تارهای تولیدی را به پارچه تبدیل کرد.

شرکت Spiber امیدوار است تا سال 2015 بتواند میزان تولید این تارهای عنکبوت مصنوعی را به سالانه 10 تن برساند.

می 28th, 2013 | تعداد بازدید/87 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)