صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

پارس جنوبی با دستور زنگنه اولویت بندی شدپارس جنوبی با دستور زنگنه اولویت بندی شد

تسنیم نوشت: میدان مشترک نفتی و گازی پارس جنوبی که به عنوان یکی از بزرگترین مخازن گازی جهان شناخته می‌شود، در طول سال‌های گذشته با استراتژی توسعه همزمان با تأکید بر استفاده کامل از ظرفیت پیمانکاری و مهندسی کشور مدیریت شد اما در این شیوه مدیریتی، تأمین منابع مالی لازم به هر دلیل (تشدید تحریم‌ها و یا سوء مدیریت) به چالشی اساسی در بهره برداری از تمامی فازهای در حال توسعه تبدیل شد.

زنگنه در نخستین هفته کاری خود، روز گذشته مقصد اولین سفرش را پارس جنوبی انتخاب کرد و با حضور در این منطقه دستور اولویت بندی پروژه‌های پارس جنوبی را صادر کرد. موضوعی که برخی کارشناسان در سال 89 و در زمانی که کلنگ توسعه 8 فاز پارس جنوبی به طور همزمان بر زمین خورد بر لزوم اجرای آن تأکید داشتند.

اگرچه در روزهای پایانی دولت دهم نیز وزیر سابق نفت از لزوم تمرکز بر 5 فاز اولویت دار پارس جنوبی خبر می‌داد اما فرصتی برای ساماندهی این مسئله در دولت گذشته به دست نیامد چرا که مدیران نفتی دولت دهم دیر به فکر تجمیع منابع مالی و اولویت بندی فازها افتادند.

زنگنه روز گذشته با بیان اینکه هم اکنون تمرکز فعالیت‌ها باید بر روی فازهایی باشد که در کوتاه مدت امکان تولید گاز از آنها امکان پذیر است، تصریح کرد: هدف اصلی تولید هر چه سریع تر از ذخایر گاز این میدان است بنابراین باید فعالیت‌ها روی فازهای ١٢، ١٧ و ١٨ و ١٥ و ١٦ متمرکز شود و فعالیت بر روی فازهایی مثل فاز ١٤ و ٢٢ تا ٢٤ در مراحل بعدی توسعه قرار گیرد.

از این رو با دستور وزیر نفت، تمامی ظرفیت‌های مالی و انسانی پارس جنوبی برای توسعه 5 فاز اولویت دار این میدان مشترک بسیج خواهند شد.

آگوست 23rd, 2013 | تعداد بازدید/81 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)