صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

وزارت نفت از سرمايه گذاران در طرح هاي پتروشيمي حمايت مي كند


باهدف تشکیل ٣ هاب پتروشیمی در چابهار، سرخس و لاوان
وزارت نفت از سرمایه گذاران در طرح های پتروشیمی حمایت می کند

۱۳:۵۶
(سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۲)اخبار مرتبط
شانا_گروه پتروشیمی:مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: سرمایه گذاران داخلی و خارجی طرح های صنعت پتروشیمی ایران مورد حمایت وزارت نفت قرار خواهند گرفت.


معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی یک سرمایه گذاری مطمئن است و در این مسیر سرمایه گذاران در پروژه ها و طرح های توسعه ای پتروشیمی از مشوق ها و حمایت های وزارت نفت بهره مند خواهند شد.

مهندس عبدالحسین بیات افزود:  وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی از سرمایه گذاران ایرانی و خارجی که قصد سرمایه گذاری در بخش های مختلف صنعت پتروشیمی ایران را داشته باشند حمایت کرده و آماده هرگونه همکاری و مساعدت با هدف توسعه و تکمیل زنجیره ارزش در این صنعت ارزش آفرین است.

وی با بیان این که در صورت تامین مالی پروژه ها و کمک بانک ها تا پایان برنامه پنجم توسعه، هدف گذاری برای رسیدن به تولید ١٠٠ میلیون تن محقق خواهد شد گفت: به غیر از هاب های جدید چابهار،لاوان و سرخس ٢٠ طرح جدید پتروشیمی برنامه ریزی شده و در دست اقدام هستند که با مشارکت و سرمایه گذاری های جدید عملیاتی، در آینده صنعت پتروشیمی ایران را متحول خواهند کرد.
بیات افزود: افزون بر بخش بالادستی صنعت پتروشیمی ، در بخش میان دستی و نیز صنایع تکمیلی پروژه های زیادی در کشور وجود دارند که با تامین مالی و حضور فعال بخش خصوصی می توانند زمینه را برای جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده بالا مهیا کنند.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با بیان این که صنعت پتروشیمی نیازمند حمایت بانک مرکزی است، گفت: این صنعت به همکاری و مساعدت سیستم بانکی کشور برای رسیدن به اهداف و برنامه های خود نیازمند است و بانک های ایرانی می توانند مشارکت بیشتری در تامین مالی طرح های پتروشیمی داشته باشند.

وی افزود: امروز صنعت پتروشیمی ایران نقش غیر قابل انکاری در اقتصاد کشور دارد و همزمان با تامین نیاز داخل در زمینه صادرات نیز عملکرد قابل قبولی را در چند سال گذشته داشته ایم و در صورتی که بخش های میان دستی و تکمیلی نیز توسعه متوازنی داشته باشند ایران به عنوان یک قطب بزرگ پتروشیمی در سطح منطقه می تواند در عرصه بین المللی نیز حضوری پررنگ تر داشته باشد.

جولای 31st, 2013 | تعداد بازدید/57 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)