صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

وحید تاج با گروه آوازی تهران در تالار وحدت به روی صحنه می‌رودوحید تاج با گروه آوازی تهران در تالار وحدت به روی صحنه می‌رود

وحید تاج، خواننده و استاد آواز ایرانی در گفتگو با خبرنگار موسیقی فارس گفت: در روزهای سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم شهریورماه به همراه گروه آوازی تهران به سرپرستی میلاد عمران‌لو در تالار وحدت به روی صحنه خواهم رفت.

وی درباره جزئیات این اجرا گفت: در این اجرا سه قطعه آوازی را اجرا خواهم کرد. نخستین قطعه «خاک مهر آئین» بر اساس سروده‌ای از «اسماعیل فرزانه » و ﺁﻫﻨﮕﺴــﺎﺯی «ﻋﻠی ﺍکبرﻗﺮﺑﺎﻧی» است. دومین قطعه با نام «خوشه‌چین» که آهنگسازی آن اثر استاد روح الله خالقی و شعری از اکبر محسنی است، نیز در این اجرا خوانده خواهد شد،همچنین سومین قطعه‌ای که در این شب اجرا خواهم کرد؛ قطعه دختر کولی است.

این استاد آواز ایرانی درباره دستگاه موسیقایی این سه قطعه گفت: هر سه این قطعات در مایه آوازی بیات اصفهان خوانده خواهند شد.

گروه آوازی تهران به سبک اَکاپلا (A cappella) آثار ذکر شده را اجرا خواهند کرد. اَکاپلا نوعی موسیقی آوازی بدون همراهی ساز است که نواها در آن تنها با صدای خروجی از حنجره انسان و دهان اجرا می‌شود. «گروه آوازی تهران» نخستین گروه در ایران است که به سبک آکاپلا به اجرای قطعات موسیقایی پرداخته است.

آگوست 11th, 2013 | تعداد بازدید/51 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)