صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

واقعیت‌های عجیب درباره بدن انسانواقعیت‌های عجیب درباره بدن انسان

 به گزارش ایسنا به نقل از سایت اینترنتی ردرز، برای مثال کارشناسان در پاسخ به این پرسش که آیا با بالا رفتن سن پاها بزرگ‌تر می‌شوند، بیان می‌کنند: این امکان وجود دارد؛ چرا که پس از سال‌ها فرسودگی و استهلاک، تاندون‌ها و رباط‌های پا ضعیف می‌شوند. این پدیده موجب می‌شود که قوس پا صاف شود و این تغییر وضعیت به این مفهوم است که پا، پهن‌تر و درازتر شده است. این شرایط برای همه افراد اتفاق نمی‌افتد اما افراد مبتلا به اضافه وزن و دیابت بیشتر مستعد هستند که در سن 70 یا 80 سالگی متوسط سایز کفش‌شان یک سایز بزرگ‌تر ‌شود و اما برخی دیگر از این پرسش و پاسخ‌های عجیب که دانستن‌شان خالی از لطف نیست به شرح زیر هستند:

  • در زمان سوار شدن ترن هوایی چه اتفاقی می‌افتد که احساس می‌کنیم معده‌مان آشوب شده است؟

وقتی سوار ترن هوایی می‌شویم در حقیقت وضعیت داخلی بدن در حال تغییر است. زمانی که ترن هوایی در مسیر حرکت به نقطه اوج می‌رسد، مدت چند ثانیه و برای هیجان بیشتر، کند و سپس به سمت پایین سرازیر می‌شود. در چنین شرایطی کمربند ایمنی، کمر شما را به پشت صندلی می‌چسباند اما برخی از اعضای داخلی بدن همچون معده و روده احساس بی‌وزنی می‌کنند و ما در آن لحظه احساس می‌کنیم که معده‌مان در حلق‌مان است.

  • آیا پدیده بوی سالمندان واقعی است؟

پاسخ این سؤال مثبت است اما تفاوتی بین بوی افراد سالمند و افراد جوان وجود دارد. نتایج بررسی‌ها حاکی از آن است که بوی بدن افراد مسن نسبت به افراد جوان از شدت کمتری برخوردار است.

  • چرا در نیمه‌های شب برای دستشویی رفتن از خواب برمی‌خیزید؟

انقباضات روده بزرگ که به‌دلیل وجود اعصاب پیچیده در روده کنترل می‌شوند و مواد زائد را در روده‌ها پیش می‌برند در عین حال تحت‌تأثیر ساعت درونی بدن هستند و براساس این ساعت حرکت روده‌ها کندتر شده و نیاز برای تخلیه مواد زائد بدن در شب کاهش می‌یابد. بنابراین بیشتر مردم ضرورتی برای تخلیه روده‌شان در نیمه شب پیدا نمی‌کنند. از سوی دیگر مثانه نیز توانایی آن را دارد که تا حجم مشخصی، پیش از زمان نیاز به رفتن به دستشویی منبسط شود. به‌طور معمول، فرد می‌تواند 6 تا 8ساعت بدون نیاز به رفتن به دستشویی در خواب باشد اما گاهی شرایط خاص درمانی یا مصرف زیاد مایعات پیش از خوابیدن از عوامل به هم زدن این نظم و در نتیجه نیاز به رفتن به دستشویی در نیمه شب هستند.

  • چرا اثر انگشت داریم؟

برخی کارشناسان معتقدند اثر انگشت به فرد کمک می‌کند تا راحت‌تر اشیا را با انگشتانش نگه دارد اما برخی دیگر از آنان اظهار می‌کنند که شیارهای اثر انگشت نگه داشتن سطوح صاف و نرم را سخت‌تر می‌سازد زیرا سطح تماس پوست را کاهش می‌دهند. درعوض، این کارشناسان تصور می‌کنند که اثر انگشت به پوست اجازه می‌دهد تا راحت‌تر کشیده شود و در برابر آسیب‌دیدگی مقاومت کند. برخی دیگر از محققان بیان می‌کنند که اثر انگشت حس لامسه را تقویت می‌کند. آنچه به‌طور مشخص وجود دارد این است که اثر انگشت هیچ دو نفری مشابه هم نیست.

  • آیا مفاصل دردناک واقعا می‌توانند وضعیت هوا را پیش‌بینی کنند؟

تغییر در خوانش‌های بارومتری بخشی از این دلیل است. فشارجوی اغلب پیش از آغاز وضعیت جوی بد افت می‌کند و این تغییر می‌تواند موجب شود تا بافت بدن گسترده‌تر شود و درد و آماس را به‌دنبال دارد. هرچند تاثیر آن ناچیز است اما در افراد مبتلا به مفاصل ملتهب، به شکل متمایز این ورم و درد دیده می‌شود. محققان دانشگاه «تافتز» در آمریکا در سال 2007 میلادی اظهار داشتند که افت 10 درجه‌ای دما با افزایش ناچیز درد زانو ارتباط دارد.

جولای 16th, 2013 | تعداد بازدید/58 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)