صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

هلدينگ خليج فارس به صورت بلوكي عرضه مي شود

به گزارش خبرنگار شانا رییس سازمان بورس و اوراق بهادار امروز (7 بهمن) در  نشستی خبری که در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، به بررسی روند بازار سهام پرداخت و گفت: ارزش بازار بورس تهران در مقایسه با سال گذشته از رشد 108 درصدی برخوردار شده است.

 علی صالح آبادی در پاسخ به پرسش خبرنگار شانا مبنی بر نحوه عرضه سهام هلدینگ خلیج فارس اظهار کرد: عرضه این هلدینگ بستگی به شرایط بازار دارد و اگر شرایط بازار اجازه دهد، می توان این شرکت را در بورس عرضه کرد.

وی تصریح کرد: عرضه به طور یقین به صورت خرد نخواهد بود و سهام هلدینگ خلیج فارس به صورت بلوکی واگذار خواهد شد.

سهامداران پتروشیمی ها نگران نرخ خوراک نباشند

 رئیس سازمان بورس با بیان این که همکاری این سازمان با شرکت ملی صنایع پتروشیمی مطلوب است، به شانا گفت: در جلسه های مشترک با مدیران پتروشیمی بر این نکته تاکید شد که سهامدارن شرکت های پتروشیمی نباید نگران نرخ های جدید خوراک باشند و روند سرمایه گذاری ها در این صنعت با ارائه مشوق های جدید در آینده افزایش می یابد.

 صالح‌آبادی ادامه داد: ارزش بازار سهام هم اکنون به 406 هزار میلیارد تومان رسیده است که نسبت به ابتدای سال با ثبت عدد 170 هزار میلیارد تومان، رشد 108 درصدی را تجربه کرده است.

رئیس سازمان بورس افزود: ارزش بازار فرابورس هم‌اکنون به 97 هزار میلیارد تومان رسیده که این رقم در ابتدای سال، 50 هزار میلیارد تومان بوده و رشد 96 درصدی را در این مدت در پی داشته است؛ به این ترتیب ارزش بازار سرمایه از 220 هزار میلیارد تومان به 506 هزار میلیارد تومان رسیده است که رشدی بیش از 2.5 برابر داشته است.

صالح آبادی در خصوص رشد ارزش معاملات در سال جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته ابراز داشت: ارزش معاملات از 18 هزار و 300 میلیارد تومان به رقم 83 هزار و 700 میلیارد تومان بالغ شده که حکایت از چهار برابر شدن نقدینگی بازار سرمایه دارد.

وی در باره دفعات معاملات بورس و فرابورس گفت: سال گذشته تعداد دفعات معاملات بورس و فرابورس 5 میلیون و 500 هزار دفعه بوده و در سال جاری با رشد سه برابری به 18 میلیون و 500 دفعه رسیده است. این آمار نشان از رشد سه برابری این متغیر داشته و یکی دیگر از متغیرهای نقدینگی بازار سرمایه به شمار می‌رود.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: شاخص کل بورس در ابتدای سال 38 هزار و 41 واحد بود و هم اکنون به حدود 82 هزار واحد رسیده که رشد 116 درصدی را در پی داشته است. در عین حال، شاخص فرابورس حرکت خود را از ابتدای سال از 443 واحد آغاز کرد و هم اکنون به 800 واحد رسیده که رشد 80 درصدی داشته است.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار در ادامه به موضوع معاملات آتی سکه در بورس کالا پرداخت و گفت: معاملات آتی سکه در مدت مشابه سال گذشته 22 هزار میلیارد تومان بوده که این رقم هم اکنون به 16 هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است، این کاهش حاکی از نوسانات و ثبات در بازار طلا و سکه است.

صالح‌آبادی خاطرنشان کرد: در بخش سایر کالاها از جمله پتروشیمی، فلزات، فرآورده های نفتی و محصولات کشاورزی، ارزش معاملات در سال گذشته 22 هزار و 27 میلیارد تومان بود که با رشد 52 درصدی این رقم هم اکنون به 32 هزار و 600 میلیارد تومان رسیده است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به سپری شدن 11 از راه اندازی بورس انرژی اظهار داشت: ارزش معاملات بورس انرژی در این مدت به 310 میلیارد تومان رسیده است.

وی در ادامه به رشد معاملات آنلاین اشاره کرد و ابراز داشت: با فراهم شدن بسترهای لازم، 70 درصد معاملات در بستر آنلاین انجام می‌شود که از نظر ارزش حدود 40 درصد معاملات را به خود اختصاص می‌دهد.

 انتشار اوراق خزانه اسلامی

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار در باره زمان انتشار اوراق خزانه اسلامی و نحوه معاملات آن در بازار سهام اظهار کرد: اولین بسته اوراق خزانه اسلامی طبق قانون به میزان 1000 میلیارد تومان از طریق فرابورس منتشر خواهد شد که معاملات ثانویه آن نیز در این بازار انجام می‌شود.

وی ادامه داد: این اوراق نرخ سود مشخص نخواهند داشت و امکان دارد در بازار فرابورس به زیر قیمت اسمی هم معامله شود و قیمت آن در بازار ثانویه فرابورس تعیین و سود سرمایه‌گذاران در آن مشخص خواهد شد.

صالح‌آبادی گفت: اخیرا نیز شرکت‌های تامین سرمایه کنسرسیومی برای بازگردانی این اوراق تشکیل داده و اعلام آمادگی کرده است.

وی ادامه داد: اوراق مشارکت قابل تبدیل به سهام نیز با توجه به آمادگی برخی شرکت‌ها در دست پیگیری و انتشار است.

ژانویه 27th, 2014 | تعداد بازدید/95 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)