صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

نمی‌توانم اسرار مربوط به ثبت‌نامم را بازگو کنم؛ نخواستم شرمنده مردم باشم


دعواهای سیاسی نباید اراده مردم را متزلزل کند


نمی‌توانم اسرار مربوط به ثبت‌نامم را بازگو کنم؛ نخواستم شرمنده مردم باشم

فارس نوشت: آیت‌الله هاشمی‌ رفسنجانی «تأسیس جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر قانون اسلام و مکتب اهل بیت‌ (ع) به رهبری امام راحل (ره) و حمایت روحانیت و همراهی توده‌های مردم» را «موهبتی الهی و نوعی اتمام حجت خداوند بر مردم ایران در مقطع بی ‌نظیر تاریخ تشیّع» ذکر کرد.

وی که در دیدارهای جداگانه با تعدادی از جوانان فعال سیاسی و جمعی از اعضای شورای مرکزی هماهنگی اصلاحات سخن می‌گفت، افزود: با تکیه بر اصول اسلامی و حضور همه جانبه مردم و نقش پررنگ آنان در صحنه‌های مختلف، تاکنون از بحران‌ها و فراز و نشیب‌های طبیعی و تحمیلی داخلی و خارجی عبور کرده‌ایم.

مخالفان دیروز مبارزه بعضی مصادر را گرفته‌اند

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در تحلیل آسیب‌شناسی انقلاب اسلامی گفت: متأسفانه کسانی که در مبارزات دوران انقلاب سهمی نداشتند و حتی برخی از آنها مبارزه را حرام می‌دانستند که اسامی آنها نیز در تاریخ انقلاب محفوظ و شاخص‌‌ها، حرف‌ها و مواضع آنها نیز مشخص است، امروز بعضی‌ مصادر را در دست گرفته‌اند.

وی افزود: انقلابی‌ نماها در لباس دین و با شعارهای انقلابی درصدد ایجاد انحراف در اهداف و آرمان‌های بلند امام راحل (ره) و مبانی اسلامی هستند.

از اقدامم راضی‌ام اما هنوز نگرانم

وی در پاسخ به ابراز تأسف حاضران در مورد رد صلاحیت‌ها، با اشاره به خیل عظیم درخواست و تقاضاها از سوی قشرها و صنوف مختلف ظرف چند ماه گذشته از او برای حضور در انتخابات گفت: از اقدام صحیح و صریحی که انجام دادم کاملاً راضی و خداوند را شاکرم.

هاشمی رفسنجانی در این خصوص توضیح داد: این تصمیم را بر اساس احساس وظیفه و رعایت مصالح و منافع نظام گرفتم و اینک در نزد خداوند، تاریخ و مردم فهیم و قدرشناس ایران شرمنده نیستم و اگر یک‌بار دیگر نیز به گذشته برگردم همین تصمیم را خواهم گرفت.

وی با بیان اینکه هر چند نگرانی‌هایم باقی است ولی در نزد وجدان خود آسوده‌ خاطرم، افزود: همان زمان که اصرارها برای حضورم در انتخابات زیاد بود در پاسخ می‌گفتم تمام موانع و اسراری را که می‌دانم نمی‌توانم بازگو کنم ولی به دلیل افزایش فشارها، نخواستم فردی مستبد به رأی باشم و ثبت‌نام کردم و قصدم در مرحله اول کمک به خلق حماسه سیاسی مورد نظر رهبری معظم انقلاب و در مرحله دوّم در صورت توفیق، خدمت به مردم بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح شرایط کشور و وضع نامساعد منطقه و اطراف ایران و تهدیدها و تحریم‌های خارجی اظهار داشت: کشور در شرایط کنونی نیاز به وحدت و انسجام و یکپارچگی دارد و نباید دعواهای سیاسی و جناحی به تزلزل اراده مردم بیانجامد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به وضعیت کشورهای سوریه، عراق و لبنان و برنامه‌هایی که استکبار جهانی علیه کشورهای اسلامی و منطقه دارد، گفت: در حالی که آمریکا، منافقین تروریست را از لیست سیاه خارج و در کنار کاخ سفید مورد حمایت قرار می‌دهد، حزب‌الله لبنان را متهم به تروریسم می‌کند و علیه جمهوری اسلامی ایران در حال توطئه‌های جدید است.

وی در پایان تأکید کرد: باید انقلاب و نظام اسلامی را حفظ و جلوی انحرافات را بگیریم.

در ابتدای این دیدارها، جمعی از حاضرین با تقدیر از اقدام هاشمی رفسنجانی در اجابت درخواست گروه‌های مردمی و شخصیت‌های علمی و دینی کشور، تصمیم ایشان را شجاعانه، ایثارگرانه، ارزشمند و توأم با تدبیر و عقلانیت توصیف کردند.

می 27th, 2013 | تعداد بازدید/65 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)