صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

نمایش قرآن خطی منسوب به حضرت علی (ع) در کتابخانة آستان قدس رضوینمایش قرآن خطی منسوب به حضرت علی (ع) در کتابخانة آستان قدس رضوی

رئیس روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی امروز گفت : قرآن منسوب به حضرت علی (ع) با خط کوفی بر روی پوست آهو کتابت شده و وقف‌نامة آن به خط شیخ بهایی است.
محمدجواد قوی افزود :کتاب‌های خطی از جمله شرح دیوان حضرت امیر (ع)، الزام النواصب، خطبه‌البیان، تاریخ و زندگانی علی بن ابی‌طالب، شرح نهج‌البلاغه، دعای کمیل و دعای صباح نیز از جمله آثار این نمایشگاه در کتابخانة مرکزی آستان قدس رضوی است.
او کشف‌الیقین، قصیدة علویه، مناقب مرتضوی العلوی، خصایص وحی المبین، مشارق الانوار، کتاب الفضل، ارشاد القلوب، مناقب امیرالمؤمنین و علم الیقین را نیز از جمله کتاب‌های چاپ سنگی این نمایشگاه اعلام کرد .

رئیس روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت : در این مجموعه، کتاب‌های چاپی ارزشمندی مانند زندگانی امام علی (ع)، جاذبه و دافعة علی (ع)، پیشوای صدیقین،بر آستان مولود کعبه، رفتار علوی، گفتار علوی، راه رستگاری، حکمت عملی یا اخلاق مرتضوی نیز به نمایش گذاشته شده است.

نمایشگاه کتاب‌های خطی، چاپ سنگی و چاپی با موضوع حضرت علی علیه‌السلام، از امروز تا آخرماه مبارک رمضان در ساعات 8 و 15 دقیقه تا 18 در تالار ورودی کتابخانة مرکزی آستان قدس رضوی، پذیرای عموم علاقه‌مندان به آثار فرهنگی و مذهبی است.
کتابخانة مرکزی آستان قدس رضوی با مجموعه‌های خطی، چاپ سنگی و چاپی بی‌همتا در موضوعات مختلف، یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های علمی پژوهشگران جهان اسلام است .

جولای 30th, 2013 | تعداد بازدید/218 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)