صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

نشست ویژه درباره ویروس کشنده کرونانشست ویژه درباره ویروس کشنده کرونا

یورونیوز می‌گوید عربستان سعوی کشوری است که به احتمال زیاد مبدا انتشار این ویروس بوده و از تابستان گذشته پانزده نفر را در این کشور به کام مرگ فرستاده است.

با این حال کیجی فوکودا یکی از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در این مورد محتاط است. او می‌گوید: «میزان انتقال ویروس کرونا از انسان به انسان محدود بوده و شواهدی دال بر اینکه این ویروس قدرت عمومیت پیدا کردن در جامعه را داشته باشد به دست نیامده است.»

یک شهروند 27 ساله عربستانی که پدرش قربانی ویروس «کرونا» شده، به‌دلیل تماس نزدیک با او قبل از مرگ، تحت مراقبت‌های ویژه پزشکی قرار گرفته است. او در مورد وضعیت پدرش در آخرین روزهای حیات می‌گوید: او از ناحیه سینه آلوده شده بود و وضعش هر روز بدتر می‌شد. کلیه‌ها یش بسرعت از کار افتادند. سپس دکترها خبر فوتش را به ما اطلاع دادند.

ویروس کرونا که به ویروس سارس شباهت دارد، عامل عفونتی خطرناکی در دستگاه تنفسی به شمار می‌رود و اغلب به مرگ فرد مبتلا منجر می‌شود.

تاکنون در کل دنیا سی و چهار نفر عمدتا در عربستان، اردن، بریتانیا و آلمان آلوده شده‌اند که از این میان هیجده نفر جان خود را از دست داده‌اند.

به زعم کارشناسان،  شستشوی متداوم دست‌ها و پرهیز از ارتباط مستقیم با افراد و حیوانات، هنگام سفر به مناطقی که شائبه وجود این ویروس در آنها وجود دارد، می‌تواند در جلوگیری از ابتلا موثر باشد.

می 13th, 2013 | تعداد بازدید/60 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)