صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

مونالیزای واقعی کیست؟مونالیزای واقعی کیست؟

براساس گزارش فاکس‌نیوز، انتشار رمان رمز داوینچی اثر دان براون باعث شد محققان به این فکر بیافتند که بررسی باستان شناسانه‌ای هویت مدل مونالیزا ارزشمند خواهد بود.

آخرین تلاش برای شناسایی هویت واقعی این زن سال گذشته آغاز شد، زمانی که سیلویو وینچنتی مسئول کمیته ملی ارزشگذاری تاریخی، فرهنگی و زیست‌محیطی موفق به کشف چندین اسکلت در بنای صومعه‌ای در فلورانس شد و اعلام کرد یکی از این اسکلت‌ها می‌تواند به مدل تابلوی مونالیزا که در سال 1504 توسط داوینچی خلق شده اختصاص داشته باشد.

برای تشخیص مونالیزای اصلی از دیگر اسکلت‌ها قرار است مقبره خانوادگی دل جیوکوندو باز شود تا با تطبیق دادن DNA اجساد با یکدیگر رابطه فامیلی این دو مشخص شود. به گفته وینچنتی درحال حاضر برروی سه اسکلت از هشت اسکلت کشف شده آزمایش‌های کربن 14 انجام گرفته است تا قدمت دقیق اسکلت‌ها مشخص شود تا در نهایت اسکلتی که قرار است مورد تست DNA قرار گیرد مشخص شود.

مشخص کردن هویت واقعی مدل مونالیزا از سال 2007 و پس از اینکه کتابی هویت او را به قوم دل جیوکوندو نسبت داد آغاز شده‌است که برخی از تاریخ‌دانان نیز با این موضوع اعلام موافقت کرده‌اند زیرا به گفته محققان پس از 1500 میلادی تنها دو زن در این صومعه به نام‌های مونالیزا جراردینی و مارا دل‌ریکو دفن شده‌اند.

آگوست 12th, 2013 | تعداد بازدید/94 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)