صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

مورالس: دست من برای تعطیل کردن سفارت آمریکا نمی‌لرزدمورالس: دست من برای تعطیل کردن سفارت آمریکا نمی‌لرزد

واحد مرکزی خبربه نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: مورالس بعد از محکوم کردن فشار آمریکا بر بولیوی از طریق چهار کشور اروپایی که به هواپیمای مورالس اجازه ندادند از حریم هوایی آنها عبور کند، این مطلب را عنوان کرد.

این کشورهای اروپایی به هواپیمای مورالس مظنون بودند که احتمالا ادوارد اسنودن، مشاور سابق موسسه امنیت ملی آمریکا را که برنامه جاسوسی این کشور درباره شنود مکالمات تلفنی جهانی را فاش کرد، با خود حمل می کند.

مورالس در کوشابامبا که نشست متحدان سنتی بولیوی در منطقه برای حمایت از این کشور برگزار شده است اعلام کرد: ما بررسی خواهیم کرد و در صورتی که لازم باشد سفارت آمریکا را در لاپاز، پایتخت بولیوی تعطیل خواهیم کرد؛ ما به سفارت آمریکا نیازی نداریم.

مورالس همچنین گفت: دست من برای تعطیل کردن سفارت آمریکا نمی‌لرزد، ما شان و حاکمیت خودمان را داریم، بدون آمریکا ما از نظر سیاسی و دمکراسی احساس بهتری داریم.

مورالس در سال 2008 سفیر آمریکا را از بولیوی اخراج کرد و در ابتدای سال 2009 نیز موسسه مبارزه با مواد مخدر آمریکا را به مداخله در امور سیاسی بولیوی متهم و از این کشور اخراج کرد؛ در حال حاضر مسئولیت انجام وظایف سفارت آمریکا را در لاپاز کاردار این کشور به عهده دارد.

جولای 5th, 2013 | تعداد بازدید/81 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)