صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

مجله اپلیکیشنی یک پزشک : هنر، زیباترین هدیه قرن ۲۱

این روزها هرازگاهی افرادی را میبینیم که می گویند هنر واقعی مطعلق به گذشته است و از سویی دیگر هم کم نیستند افرادی که به هنر دیجیتالی علاقه آن چنانی ندارند و دلشان می خواهد به موزه ها بروند و کتاب های کاغذی را لمس کنند؛ اما آیا واقعا هنر واقعی از بین رفته است و یا هنر واقعی معنای آن چنانی در گجت ها و کامپیوترها پیدا نمی کند؟ من هر دوی این مورد را با قاطعیت رد می کنم و می گویم که آن چه تکنولوژی در زمینه هنر به ما داده است فراتر از هر زمان دیگری آن را ارزشمندتر کرده است و به ما قدرتی بخشیده تا در کنج اتاقی بنشینیم، بنویسیم،بکشیم، بخوانیم و همان لحظه با چندین و چند کنج اتاقی دیگر به اشتراک بگذاریم.

1-17-2014 10-37-22 AM

روزگاری بود که هنرمند می نوشت اما آثارش چندین سال پس از مرگش یافت می شدند و کم نبودند نقاشانی که هیچگاه در زمان خود شناخته نشدند اما این روزها برای خریدن نقاشی هایشان صفرهایی بی شمار جابه جا می شوند. این هارا گفتم تا بگویم که دیگر مثل گذشته نیست، دیگر این طور نیست که برای انتشار نوشته هایت، برای انتشار طرح ها و صدایت سال ها صبر کنی و جز اندکی هیچ کس از استعدادت آگاهی پیدا نکنند و این همان زیبایی تکنولوژی است که به ما این قدرت را داده است تا هروقت که اراده کنیم بتوانیم این زیبایی آفرینش را که همان هنر باشد، با جهان و جهانیان به اشتراک بگذاریم.

در این مقاله به اپلیکیشن هایی از جمله اپ های مربوط به نویسندگی، ایده گرفتن، فیلم و سریال و مواردی از این دست می پردازیم اما هنر آن چنان گسترده است که محدود به اپلیکیشنی خاص نمی شود و هراپی می تواند به ابزاری برای اشتراک داشته هایمان به کار رود و با این توضیح به معرفی اپ ها می پردازم که دسته ای همچون اپ های طراحی در پستی جداگانه به طور کامل معرفی می شوند و برخی از اپ هاهم که ممکن است در اینجا نام برده شوند بعدا به طور کامل در دسته خود مورد بررسی قرار خواهند گرفت.


 نویسندگی

دیگر دوران ماشین های تایپ و قلم و کاغذ به سررسیده است و شاید باورش کمی سخت باشد، اما واقعا این چنین است و گمان نمی کنم که ۵، ۱۰ یا ۲۰ سال دیگر نامی از کاغذ حتی برده شود، هرچند که کاغذ واقعا مهم است اما دنیا هیچ گاه به چیزی که زمانش گذشته باشد، دل خوشی نشان نمی دهد  به خصوص که اگر این چیز با چندین و چند محصول و تکنولوژی دیگر جایگزین شده باشد و از طرفی هم ساختش آنقدر به طبیعت آسیب برساند که دیگر زمان برایش به شمارش معکوس افتاده باشد.

خلاصه هرچقدرهم که عاشق قلم و کاغذ ولذت خط خطی کردنش باشم اما هیچگاه علاقه ای به تقابل با واقعیت نداشته ام پس با این توضیحات به سراغ معرفی اپ هایی می رویم که به ما قدرتی فراتر از حد تصوراتمان داده اند، قدرتی که واسطه هایی همچون محدودیت کاغذ و خودکار و کامپیوترهایی که همه جا به آن ها دسترسی نداریم و دردسرهایشان را از بین برده اند و به ما این اجازه را می دهند که قدرت واقعی بشر که همان قدرت ذهنش باشد را به سرعت به واقعیت تبدیل کند و چه چیزی بزرگتر، زیباتر و دل نشین تر از نوشتن؟

Pages

page1

اپلیکیشن های نوشتن و نویسندگی اصلا کم نیستند و گاه هم بسیار حرفه ای هستند اما اکثرا بسیار گران هستند و متاسفانه همه ما از عهده خرید آنها برنمی آییم اما اپلیکیشن های رایگانی هم وجود دارند که نه تنها دست کمی از این اپ ها ندارند بلکه بسیار کامل و حرفه ای هستند و اپلیکیشن Pages اپل هم یکی از همین اپ هاست.

page3

page4

اولین موردی که در مواجه با این اپلیکیشن بسیار به چشم می آید، امکانات آن است که بسیار کامل جلوه می کنند. برای مثال در همان صفحه اول که از شما نوع Templates را می خواهد، گزینه های بسیار زیادی قرار داده شده است که برای یک اپ بسیار عالی محسوب می شود. برای نمونه هم می توان به ادیتور بسیار کامل اپ، امکان وارد کردن عکس، نمودار و اشکال مختلف وامکانات شخصی سازی متن اشاره کرد که برای افرادی که نیاز به نرم افزاری همچون ورد ندارند و دلشان می خواهد یک ادیتور نیمه حرفه ای را همیشه نزد خود داشته باشند، گزینه ای عالی محسوب می شود و پیشنهاد می کنم که اگر قادر به دریافت این اپ فوقوالعاده هستید و صدالبته اگر آیپد دارید، این اپ را به هیچ وجه از دست ندهید.

دانلود اپلیکیشن Pages برای سیستم عامل : ios (لینک دانلود)

Daedalus

Daedalus

اپلیکیشن Daedalus اپلیکیشن حرفه ای نیست، آن چنان قوی نیست و امکانات عجیبی هم ندارد اما یک ویژگی دارد و همان هم برای بسیاری از مشتاقان نوشتن بسیار مهم است؛ Daedalus ساده است! وقتی هم که می گویم ساده واقعا منظورم ساده هست، به عبارتی برای نوشتن در این اپ کافیست روی علامت + تپ کنید و شروع به نوشتن کنید، همین. اما چرا این اپ را که انقدر ساده هم هست معرفی کردم؟

اجازه دهید این جواب را با این سوال پاسخ دهم که آیا واقعا نوشتن چیزی، به دم و دستگاه پیچیده ای احتیاج دارد؟ نوشتن مثل نقاشی و طراحی نیست، هرچند که مواردی همچون طراحی هم گاه با ابزاری ساده امکان پذیرهستند اما نوشتن مشابه هیچ چیزی نیست، نوشتن فقط به چیزی احتیاج دارد که دیده شود، حال چه این چیزها زغال و پوست باشند چه صفحه نمایش گجتمان. خلاصه بگویم، ما گاهی برای نوشتن فقط به چیزی ساده احتیاج داریم تا ذره ای از انباشته های مغزمان را خالی کنیم و فکر کنم متوجه منظورم شده اید که بعضی اوقات یک اپ ساده هم می تواند کمک حالمان باشد. در مورد Daedalus هم بگویم که از ادیتور ساده ای بهره می برد و امکان ارسال نوشته ها بصورت ایمیل را هم دارد و البته می توانید با پرداخت هزینه هایی امکانات بیشتری را دریافت کنید.

دانلود اپلیکیشن Daedalus برای سیستم عامل : ios (لینک دانلود)

Fetchnotes

fet

Fetchnotes هم مشابه اپلیکیشن قبلی آن چنان حرفه ای و قدرتمند نیست اما جدا از سادگی، دو قابلیت جالب دارد و آن # و @ است. این روزا ها این دو به حروف دوست داشتنی ما تبدیل شده اند؛ هر از گاهی چیزهای مورد علاقه مان را # می گذاریم و هر ازگاهی هم با @ به کسانی تلنگری می زنیم. خلاصه که داشتن این دو قابلیت در اپلیکیشنی مرتبط با نوشتن می تواند در وقت و اشتراک گذاری بسیار صرفه جویی کند و جدا از این ها خود اپ هم از طراحی بسیاری زیبایی برخوردار است و حالتی دوست داشتنی را به کاربر منتقل می کند.

دانلود اپلیکیشن Fetchnotes برای سیستم عامل های : ios (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)

Quickoffice

quick

متاسفانه چندروزی است که نمی توانم از استور اپلیکیشنی دانلود کنم و قادر به تست این اپ نشدم اما آن طور که از توضیحات اپ متوجه شدم، اپلیکیشن Quickoffice هم اپی مشابه Pages هست و اگر امکاناتی که در گوگل درایو قرار دارد در این اپ هم گنجانده شده باشد، بی تردید  می توان به آن به یکی از بهترین اپ ها در زمینه نوشتن نگاه کرد. ویژگی جالب این اپ هم بدون شک یکپارچگی آن با گوگل درایو و فضایی ابری برای ذخیره کردن و دسترسی داشتن به نوشته ها است. خلاصه که اگر از اندروید استفاده می کنید و یا زیاد از اپ هایی همچون Pages خوشتان نمی آید، هیچ چیز بهتر از اپی از گوگل نمی تواند نیاز شمارا رفع کند.

دانلود اپلیکیشن Quickoffice برای سیستم عامل های : ios (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)

Office

office-screen-word-document

در سیستم عامل ویندوزفون هم اپلیکیشنی وجود دارد که حداقل نامش برای بسیاری از ما آشناست. البته توقع نداشته باشید اپلیکیشن Office ویندوزفون قدرت نسخه ویندوزی اش را داشته باشد اما در این کمبود اپ ویندوزفون از هیچی بهتر است. به طور کلی میتوان بگویم که اپ Office تا حدودی نیازهای شمارا برای نوشتن رفع می کند و امکانات محدودی هم برای بخش های دیگری همچون اکسل دارد اما پیشنهاد من این است که فعلا از اورنوت استفاده کنید چون در کل امکانات بهتری دارد و از محیط دلچسب تری هم بهره می برد.

Directr

directr

نور، صدا، تصویر حرکت! این جمله معروف را چندبار شنیده ایم؟ این که چندبار شنیده ایم را بگذاریم کنار و کمی به این فکر کنیم که اپلیکیشن ها تاچه حد پیشرفته اند که به جایی رسیده اند که مارا کارگردان هم می کنند؟ اپلیکیشن Directr واقعا اپ دوست داشتنی ای است و جدا از این که به شما امکان ساخت یک نمایشنامه کامل از تصویر و متن و بخش را می دهد، نمایشنامه های آماده ای هم دارد که می توانید از میان آن ها یکی را انتخاب کنید و با مطالعه محتوایش، فیلم خود را بسازید. خلاصه که منتظر چه هستید، دوربین خودرا، حال چه چند میلیونی باشد چه دوربین گوشی ای ساده بردارید و فیلم خودرا بسازید، چه اشکالی دارد؟

دانلود اپلیکیشن Directr برای سیستم عامل : ios (لینک دانلود)

Flava

flava

من به شخص عاشق Flava هستم و دروغ چرا، واقعا ستایشش می کنم! Flava زیباست، Flava قدرتمند است و از همه مهمتر دوست داشتنی ست. چرا دوست داشتنی؟ چون شما واقعا با آن به عنوان یک اپ نوشتن و خاطره نویسی ارتباط برقرار می کنید و در بطن ساده اش، تقریبا همه امکانات لازم برای نوشتن را در خود جا داده است. من خودم بیشتر به Flava به چشم دفترچه خاطرات نگاه می کنم چرا که برای من بیشتر این کاربرد را دارد اما اگر شما به دنبال اپلیکیشنی کامل برای نوشتن می گردید که از امکان اضافه کردن تصویر و ویدئو تا تگ هایی دوست داشتنی و با طراحی زیبا را در خود جا داده باشد و از همه مهمتر قابلیت رمز گذاری هم داشته باشد، دانلود این اپ برای شما یک ضرورت است.

دانلود اپلیکیشن Flava برای سیستم عامل های : ios (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)

جمع بندی این بخش

موارد بالا فقط یک نمونه از این دریای اپلیکیشن محسوب می شوند و ما تمرکز را برروی اپ های کمتر شناخته شده گذاشتیم چرا که اپلیکیشن های مخصوص نوشتن آن قدر زیاد و گوناگون هستند که با یک جستجوی ساده می توانید گزینه ی محبوب خودتان را بیابید.


 فیلم و سریال

جدا از اپلیکیشن imdb که قبل تر به آن پرداختیم، اپلیکیشن های کاربردی دیگری هم در زمینه آگاهی و کسب جدیدترین اطلاعات در زمینه فیلم و سریال یافت می شوند. اما چرا بخش فیلم و سریال را به این مقاله افزودم. بی تردید، این روزها فیلم های سینمایی و صدالبته سریال ها بخش بزرگی از سرگرمی های مارا تشکیل می دهند و جدا از بعد سرگرمی آنها، کندوکاو در داستان ها و روایت های این ها می تواند نقش بزرگی در پرورش جنبه هنری ما ایفا کند. به عبارتی وقتی داستان سریالی همچون شرلوک هولمز را مطالعه می کنیم، ناخداگاه به تخیل پردازی و داستان سازی می پردازیم و این نه تنها بسیار خوب و مفید است بلکه بسیار هم نیک است چرا که تخیل سازی بخش بزرگی از هنر را تشکیل می دهد.

Zeebox

zee

Zeebox واقعا اپلیکیشنی مفیدیست، چرا که نه تنها ساعت اکثریت برنامه ها را به شما نمایش می دهد بلکه توضیحات و نوشته های بسیاری را هم در مورد برنامه های دلخواهتان به شما ارائه می کند. به عبارتی می توانید کالکشنی از برنامه های مورد علاقه خود را ایجاد کنید و در صفحه اصلی اپ نوشته ها و موارد مختلف راجع به آن هارا مشاهده کنید. پیشنهاد من این است که اگر می خواهید از زمان برنامه های مورد علاقه خود باخبر باشید و همچنین گزینه های جدیدی را هم کشف کنید، این اپلیکیشن با طراحی زیبا را به هیچ وجه از دست ندهید.

دانلود اپلیکیشن Zeebox برای سیستم عامل های : ios (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)

Yaptv

yap

من این اپلیکیشن را به دو بخش تقسیم می کنم، ساده و کاربردی. به این صورت که اگه می خواهید با یک تپ، از زمان پخش سریال ها باخبر شوید و همچنین با تپی دیگر اخباری کوتاه از برنامه های متفاوت را مشاهده کنید، این اپ برای این دو مورد ساخته شده است. خلاصه که اپ طراحی زیبا و ساده ای دارد و بعضی اوقات بسیار راه گشاست.

دانلود اپلیکیشن Yaptv برای سیستم عامل : ios (لینک دانلود)

Topten

t10

این روزها واژه فان (fun) را زیاد می شنویم و به نظرم این اپلیکیشن کاملا لایق این واژست چرا که واقعا فان است! من زیاد به اپلیکیشن های پیچیده علاقه ای ندارم و دوست دارم که اپلیکیشنی ساده داشته باشم که هم طراحی زیبایی داشته هم اینکه هرازگاهی که ازآن استفاده میکنم اطلاعات مفیدی را به من ارائه دهد و این اپلیکیشن دقیقا همینطور است. دسته بندی اپ با این که به مواردی همچون موسیقی و بازی های ویدئویی هم می پردازد اما به دو بخش فیلم و سریال هم به خوبی توجه شده است و فیلم ها و سریال های بسیار زیبایی را معرفی میکند. کلی بگویم اگر دوست دارید گاهی اوقات فیلم و سریال تازه ای ببینید اما می مانید که از این همه گزینه کدام را انتخاب کنید، این اپلیکیشن واقعا می تواند مشکل گشا عمل کند.

دانلود اپلیکیشن Topten برای سیستم عامل های : ios (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)

جمع بندی این بخش

اپلیکیشن در این زمینه به قدری فراوان است که با رفتن به بخش مربوطه در هر کدام از استور ها می توانید اپلیکیشن دلخواه خودرا یافته و دانلود کنید و متاسفانه بازهم به خاطر مشکل دانلود از استورها، قادر به تست اپ های متفاوت نشدم اما این به هیچ وجه نباید باعث شود که شما اپلیکیشن های مربوطه را دانلود و تست نکنید چرا که هنر برخلاف مواردی همچون تودولیست ها، محدود به کاربردی نیست و هر اپلیکیشنی می تواند کاربری خاص داشته باشد.

برای مثال اپلیکیشن Trailers اپل یکی از بهترین گزینه ها برای دیدن تریلر جدیدترین فیلم ها و سریال هاست و یا خود یوتیوب گوگل هم می تواند به همدم بی برنامگی ها ما تبدیل شود و یا اصلا خود همین اپ imdb که گاه واقعا همچون آچار فرانسه ای برای ما عمل میکند. کلی بگویم، هرچقدر اپ که می توانید در این زمینه دانلود و تست کنید چرا که هر کدام کاربرد های خود را دارد.


 مطالعه و کتاب خوانی

جمعه ای را تصور کنید که صبح زود بیدار شده ایم، کمی چای برای خود می ریزیم، گجتمان به خصوص تبلتمان را برمیداریم و کتابی تازه را دانلود و مطالعه می کنیم و یا حتی کتابی تازه می نویسیم! قدیم ها حداقل بهانه ای برای مطالعه نکردن داشتیم، مثلا می گفتیم فلان کتاب را پیدا نکردم و یا فلان کتاب بسیار گران بود اما امروزه چطور؟ شاید در ایران خریدن و خواندن کتاب هرچند دیجیتالی آسان نباشد اما غیر ممکن نیست چرا که کم نیستند کتاب های مجانی و کتاب هایی که هرچند پولی اما آن چنان گران نیستند.خوشبختانه اندروید در ایران باعث شده که هرچند کم اما بازهم اپ های بسیار خوبی در زمینه مطالعه و کتاب خوانی را شاهد باشیم و کم نیستند اپلیکیشن های فارسی که کتاب های خوبی را ارائه می کنند.

 Kobo

kobo

اپلیکیشن های کتاب خوانی کم نیستند اما همه آن ها طراحی دلنوازی ندارند، کار با آنها در ایران مشکلات خودشان را دارد و از همه مهمتر کتاب های رایگان آن چنانی هم ندارند اما Kobo هر سه این مورد را پشت سر گذاشته و با همان استفاده اول به شما اثبات می کند که یکی از بهترین هاست. Kobo قابلیت های فراوانی دارد، مثلا به شما بهترین جلوه های مطالعه را ارائه می دهد، می توانید با بقیه در مورد کتابی بحث و گفتگو کنید و به دریایی از کتاب هم البته دسترسی داشته باشید. من ویژگی های این اپ را در زیبایی بسیار آن، راحتی کار و بی دردسری و همچنین کتابخانه قدرتمندش میبینم و به نظرم بی تردید جزو بهترین هاست.

دانلود اپلیکیشن Kobo برای سیستم عامل های : ios (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)

Wattpad

wp

هیچ چیز جز واژه فوقوالعاده نمی تواند Wattpad را توصیف کند! طراحی زیبا، کارکرد آسان و بدون دردسر، کتاب های مجانی بسیار و از همه مهمتر امکان نوشتن کتاب ویژگی های هستند که در گوش نجوا می کنند باید این اپ را دانلود کنید. اپلیکیشن دسته بندی بسیار کاملی دارد و بسیار سخت است که موضوعی را پیدا نکنید و صدالبته بسیار سخت تر که کتابی را پیدا نکنید. همه این هارا که کنار بگذاریم، قابلیت بزرگ این کتاب، خود تولید محتواست چرا که بودن در جامعه ای که بتوان همچون شبکه ای اجتماعی، کتاب هایمان را به اشتراک بگذاریم، فرصتی ست که واقعا کم پیش می آید، پس اگر مطالعه نمی کنید حداقل هرازگاهی کتابی بنویسید هرچند که شاید فکر کنید بد باشد اما باز هم به اشتراکش بگذارید.

دانلود اپلیکیشن Wattpad برای سیستم عامل های : ios (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)

جمع بندی این بخش

شاید در ابتدا این طور جلوه کند که بر خلاف مقالات قبلی، من زیاد در زمینه های گوناگون این بخش اپلیکیشن معرفی نکردم اما جدا از مشکلات استور، خودم هم علاقه ای ندارم که زیاد در این بخش اپلیکشن معرفی کنم، حال چرا؟ چون هنر مثل تودو یا اپ خبرخوان نیست و هرچقدر که نیازمان به اپ هایی مثل Any.do و Keep محدود باشد همان قدر نیازمان به اپ های هنر نامحدود است.

به عبارتی دلم میخواهد هرچقدر که می توانید در این زمینه اپ و برنامه دانلود کنید و همه گزینه هارا تست کنید، مثلا اپلیکیشن کتاب های گوگل را دانلود کنید و یا سری به کافه بازار زده و میان اپ ها به خصوص اپ های فارسی جستجو کنید و بهترین اپ را انتخاب کنید چرا که ممکن است من اپ های متعددی معرفی کنم و شما احساس کنید که دیگر نیازی به اپ های تازه ندارید، اما هنر این طور نیست!


 طراحی و اخبار

همانطور که گفتم در پستی کامل به اپلیکیشن های طراحی می پردازیم اما در این قسمت به اپ هایی که جنبه هایی مشابه شبکه های اجتماعی دارند می پردازیم و اپ هایی را بررسی می کنیم که مارا از اخبار و تازه های هنر آگاه می سازند.

Artsy

ay

من واقعا این اپ را دوست دارم چرا که مرا به دل هنر می برد و ار آخرین گالری ها باخبر می سازد و شاید امکان این را نداشته باشم که به این گالری ها بروم و خریدهم داشته باشم اما دیدن آثار هنرمندان مختلف و آشنایی با کارهایشان واقعا چیزی نیست که عاشقان هنر بخواهند از دستش بدهند. Artsy اپ خیلی پیشرفته ای نیست اما سرگرم کننده و مفرح است و جدا از قابلیت خرید آثار یک ویژگی جالب هم در خود جا داده و با تپ برروی آن تصویر را به دیوار می زند و به شما حس بودن در گالری را القا می کند.

دانلود اپلیکیشن Artsy برای سیستم عامل : ios (لینک دانلود)

Artfinder

af

برخلاف اپ بالا، این اپ بسیار قدرتمند ساخته شده و امکانات بسیاری زیادی را در خود جا داده است. علاقه ندارم زیاد در مورد این اپ توضیح بدهم چرا که انقدر کاربردی است که می ترسم در دانلودش درنگ کنید! اما اگر بخواهم خلاصه ای در باب این اپ بگویم، باید به دو مورد اشاره کنم، یکی بخش خرید این اپ هست که برای کسانی که امکان آن را داشته باشند، می تواند به اپلیکیشنی بسیار کاربردی تبدیل شود چرا که این روزها دیزاین داخلی بسیار مهم محسوب می شود و هیچ چیز همچون یک اثرهنری زیبا نمی تواند به منزل و محل کار روحی تازه ببخشد و مورد دوم هم بخش اطلاعات این اپ هست که روزانه آن چنان اطلاعات وسیعی را به شما ارائه می دهد که پیدا کردن نمونه ای مشابه آن بسیار سخت و شاید غیرممکن است.

دانلود اپلیکیشن Artfinder برای سیستم عامل : ios (لینک دانلود)

Vine

vine

شاید Vine در ابتدا زیاد به این موضوع ارتباطی نداشته باشد اما اشتباه نکنید، Vine واقعا هنریست! شبکه ای اجتماعی را فرض کنید که ویدئوهایش آن چنان سنگین نباشند، مشکل دسترسی نداشته باشید و موضوعاتش واقعا هنری باشند، در ضمن خود اپ هم طراحی زیبا و ساده ای داشته باشد و به سرعت اجازه دسترسی به ویدئوهای جالب را به ما بدهد. به عبارتی Vine با موضوعاتی که در زمینه هنر به ما ارائه می کند، می تواند به منبعی جالب در این زمینه برای ما تبدیل شود.

دانلود اپلیکیشن Vine برای سیستم عامل های : ios (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود) – ویندوزفون (لینک دانلود)

SoundCloud

sc

این روزها بسیار به این اپلیکیشن علاقه مند شده ام چرا که وقت آن چنانی ای ندارم و گوش دادن به موسیقی ها و پادکست های فارسی موجود در SoundCloud به تفریحات من تبدیل شده اند و به نظرم در ایران واقعا به SoundCloud توجه کمی شده است چرا که نه تنها دیتابیس عظیمی از فایل های صوتی را در خود جای داده است بلکه به شما شبکه ای می دهد تا فایل ها و پادکست های خود را به آسانی بسازید و با بقیه به اشتراک بگذارید و مهم تر از همه به سرعت اینترنت آن چنانی هم نیازی ندارد و به نظرم تک تک شما باید بیشتر به SoundCloud رو بیاورید و وقت بیشتری با آن بگذرانید. پس حتما SoundCloud را دانلود کنید و به کمی گشت و گذار در آن بپردازید و مطمئن باشید که به هیچ وجه وقتتان را تلف نمی کنید.

دانلود اپلیکیشن SoundCloud برای سیستم عامل های : ios (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود) – ویندوزفون (لینک دانلود)


 طراحی داخلی و مد

زیبایی داخلی خانه و به طور کلی محیط و کار و زندگی ما و همچنین لباس هایی که می پوشیم هر دو برروی یک جنبه ما اثر می گذارند و آن چیزی نیست جز آرامش. در این بخش به دو اپلیکیشن می پردازیم و از آن جهت گزینه ها را به این دو محدود می کنیم که همین دو اپلیکیشن بسیار کامل و کاربردی هستند.

Houzz

hz

به طور کلی وب سایت و اپلیکیشن Houzz جزو بهترین ها در زمینه طراحی داخلی محسوب می شود و من اپلیکیشن دیگری که هم از طراحی زیبایی بهره مند باشد و در عین حال دیتابیس عظیمی هم در مورد طراحی داخلی داشته باشد، سراغ ندارم چرا که اکثر اپ های این زمینه یا طراحی بسیار زننده و تبلیغات آزاردهنده ای دارند و یا اینکه اصلا اطلاعات خوبی را ارائه نمی دهند. به طور کلی بگویم اگر زیبایی محل زندگیتان برایتان اهمیت دارد و گاهی می خواهید چند ایده برای تغییر فضا بگیرید، این اپ بهترین دستیار شماست.

دانلود اپلیکیشن Houzz برای سیستم عامل های : ios (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)

Pose

pose4

شاید بسیاری به اپلیکیشن های مربوط به مد به این چشم نگاه کنند که باید دقیقا لباسی را که میبینم داشته باشم، اما هدف این اپ ها به هیچ وجه اینطور نیست و دلیل استفاده از این اپ ها ایده گرفتن است. اپلیکیشن Pose هم دقیقا برای این منظور ساخته شده است تا شما دسته ای از موضوعات را انتخاب کنید و هرروز ایده های جدیدی برای ست کردن لباس و طراحی استایل شخصی خودتان بدست آورید.

دانلود اپلیکیشن Pose برای سیستم عامل های : ios (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)


روز ها در گذرند اما هنر می ماند

زمان زیادی را پشت سرگذاشته ایم، دورانی روی غارها می کشیدیم، زمانی یارمان زغال و تکه ای پوست بود و زمانی هم جوهر دست و صورتمان را سیاه می کرد و صد البته خاطراتی که پدران و مادرانمان از ماشین های تایپ برایمان بازگو کرده اند، شاید یک یا دو مورد از این گذشته هارا دیده باشید اما برای اکثر ما این ها چیزی جز تاریخ و خاطره نیستند چرا که این روزها ما روی ابرها می نویسیم اما نه ابرهایی که در هوا هستند، نه بلکه برروی فضایی به نام فضایی ابری که خارجی ها به آن Cloud می گویند. این روزها دیگر جوهر یا زغال دستان ما را سیاه نمی کنند و برای خریدن قلم و کاغذ نیازی نداریم که چند قدم رفته و به کتابخانه سری بزنیم.

این روزها رساندن صدا و تصویرمان آسان تر شده اند، البته نه آسان تر از چند هزار سال پیش بلکه آسان تر از ۹ یا ۱۰ سال پیش، بله این روزها ما بحث ساعت می کنیم نه سال و دهه و قرن. همه این ها را گفتم تا منظور اصلی ام را برسانم، حال منظورم چیست فهمیدنش با شماست اما دوست دارم بگویم که دیگر دلیلی نیست که ما صدا، تصویر و حتی نوشته های خود را برای خودمان نگه داریم و انباشته اشان کنیم، نیازی نداریم که در کنج اتاقمان بمانیم و منتظر باشیم که گذر زمان مارا یاد کند، این روزها می توانیم در شبکه های اجتماعی خودمان را مطرح کنیم، در فیسبوک و گوگل پلاس نوشته های زیبا بنویسیم، در یوتیوب فیلم های جالب و مفید قرار بدهیم و از همه ساده تر، برروی دوربین خود یک تپ ساده کنیم و به سرعت تصویر اثر خودمان را در اینستاگرام با چندین نفر به اشتراک بگذاریم.

نمی دانم چند سال دیگر چطور خواهد شد، شاید دنیا به سمتی رفت که همان لحظه که به خلق اثری فکر کنیم خود تکنولوژی آن را آماده و پخته به ما تحویل بدهد و یا اصلا هنر شکلی بسیار متفاوت تر از الان پیدا کند اما در مورد یک چیز اطمینان کامل دارم و آن هم آن است که هنری که امروز ما خلقش می کنیم نه تنها با گذر زمان از بین نمی رود بلکه با گذشت دقایق و ثانیه ها ارزشمند تر می گردد.

با تمام این تعاریف می خواهم بگویم که خود نام اپلیکیشن و گجت مهم نیست چرا که یک اپ ساده مثل ضبط صدا می تواند به تریبون ما تبدیل شود و یک اپ مثل اینستاگرام می تواند به گالری هنری ما بدل شود، به عبارتی نام اپ مهم نیست چرا که هنر آن چنان قدرتمند است که هر اپلیکیشنی می تواند به قلم و رنگ ما تبدیل شود پس تا می توانید اپ های کاربردی ای که فکر می کنید می توانند به خلق آثار شما کنند دانلود کنید و با دسته بندی چند اپ محبوب نزد خودتان شروع به خلق هر آنچه که در ذهنتان می گذرد کنید و بدانید و مطمئن باشید که هنر هیچ وقت بد، زشت و خجالت آور نبوده، نیست و نخواهد بود.

ژانویه 18th, 2014 | تعداد بازدید/72 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)