صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

فوتسال بانوان نایب قهرمان آسیا شدفوتسال بانوان نایب قهرمان آسیا شد
ورزش > فوتبال-
همشهری آنلاین:

تیم ملی فوتسال بانوان ایران بازی فینال قهرمانی آسیا را 2 بر 1 به ژاپن واگذار کرد.


به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتسال بانوان در مرحله فینال رقابت‌های قهرمانی آسیا به مصاف تیم ژاپن قهرمان آسیا رفت و این بازی را با یک گل اختلاف واگذار کرد.

تیم ملی فوتسال ایران در شرایطی به مصاف ژاپن رفت که این بازی مورد استقبال قرار نگرفت و بیشتر سالن خالی از تماشاگر بود البته طرفداران ژاپنی تیم خود را با نظم خاصی تشویق می کردند و تماشاگران کره‌ای هم با در دست داشتن پرچم ایران در سالن ملی پوشان ایران را مورد تشویق قرار دادند.

*نیمه اول: ایران1 – ژاپن0

تیم ملی فوتسال بانوان ایران این بازی را با قدرت آغاز کرد و در دقیقه سه مسابقه نسیمه غلامی اولین گل ایران را به ثمر رساند تا ایران یک بر صفر از قهرمان آسیا پیشی بگیرند. پس از این گل حملات تیم ژاپن بر روی دروازه ایران شدت یافت اما فرزانه توسلی بازیکنان ژاپن را از رسیدن به گل ناکام گذاشت تا پس از فشارهای اول مسابقه، بازی در اواسط نیمه اول در میان زمین بین دو تیم ادامه یابد و بازی بیشتر شکل تدافعی به خود بگیرد.

در ادامه این مسابقه سهیلا ملمولی 5 دقیقه مانده به پایان نیمه اول برخورد شدیدی با بازیکن شماره 8 ژاپن داشت که از ناحیه گردن دچار گردن دچار مصدومیت شد و با برانکارد از زمین بیرون رفت. اولین کارت زرد این بازی به بازیکن شماره 4 ژاپن رسید.

در اواخر نیمه اول این مسابقه بازیکنان ایران موقعیت خطرناکی را بر روی دروازه ژاپن ایجاد کردند اما این موقعیت به گل تبدیل نشد و در نهایت با تک گل غلامی و عملکرد درخشان بانوان پرافتخار ایران این نیمه به نفع ملی پوشان به پایان رسید.

*نیمه دوم:ایران0 – ژاپن1

ملی پوشان ایران پیش از آغاز نیمه دوم برای شکست ژاپن هم قسم شدند و با ایجاد حلقه اتحاد با شعار یا زهرا نیمه دوم را آغاز کردند. ژاپن که با نتیجه نیمه اول چیزی برای از دست دادن نداشت این نیمه را هجومی آغاز کرد و تنها هفت دقیقه پس از آغاز این نیمه، بازیکن شماره 6 ژاپن گل تساوی بازی را به ثمر رساند. پس از این گل مسابقه تهاجمی‌تر شد و حتی در لحظاتی بازیکنان به بازی خشن روی آوردند که در دقیقه 29 فاطمه اعتدادی کارت زرد از داور گرفت.

ایران که پیش از این در هیچ مسابقه‌ای دروازه‌اش باز نشده بود،‌ سد سنگینی را برای ژاپنی‌ها ایجاد کرد و بازی قدرتمند ملی پوشان چاره‌ای برای تیم ژاپن نگذاشت تا تنها با شوت‌های از راه دور شانس خود را برای بازکردن دوباره دروازه ایران امتحان کنند. بازی هر چقدر به دقایق پایانی نزدیک‌تر می‌شد تهاجمی تر ادامه پیدا می‌کرد و در دو دقیقه مانده به پایان وقت قانونی توپ و زمین بیشتر در دست ملی پوشان ایران بود و چندین حمله پی در پی را روی دروازه ایران انجام داد اما در نهایت این مسابقه با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.

*وقت اضافه: ایران0 – ژاپن1

در وقت اضافه اول ایران بازی را تهاجمی شروع کرد و حتی یک موقعیت صدرصد گل داشت که نتوانست از آن استفاده کند. بازیکنان ژاپن هم بازی را محکم آغاز کردند و یک موقعیت خطرناک را روی دروازه ایران به وجود آوردند اما بانوان ملی پوش ایران اجازه ندادند که این فرصت به گل برای تیم حریف تبدیل شود. این وقت اضافه با حساسیت زیادی بین دو تیم ادامه یافت و در نهایت بدون آنکه گلی از خط دروازه ها عبور کند به پایان رسید تا شاید در نیمه دوم وقت اضافه تکلیف تیم قهرمان مشخص شود.

مابین دو وقت اضافه،‌ خسوس نکاتی را به مظفر یادآوری کرد و ملی پوشان خود را برای وقت اضافه دوم آماده کردند.

در وقت اضافه دوم در حالی که سه دقیقه از بازی گذشته بود بازیکن ژاپن برروی نیلوفر اردلان خطا کرد و از داور کارت زرد گرفت و زمانی که تنها دو دقیقه تا پایان مسابقه مانده بود بازیکن شماره 5 ژاپن دومین گل تیمش را به ثمر رساند تا نتیجه بازی ایران و ژاپن در تورنمنت پرتغال تکرار شود. با شکست 2 بر 1 برابر ژاپن، فوتسال بانوان ایران به مدال نقره بازیهای داخل سالن آسیا رسید .

*حاشیه‌های بازی فینال

در بازی امروز تیم فوتسال بانوان ایران و ژاپن، تیم ملی فوتسال مردان ایران برای تشویق بانوان به سالن مسابقه آمده بودند و با شعار “مظفر کاپلو” ، ” ایرانی با غیرت” ، ” ای تیم ایران یا علی مدد” بازیکنان را تشویق می‌کردند و زمانی که ملی پوشان بازی را واگذار کردند با شعارهای “ایرانی با غیرت،‌ ایرانی قهرمان” “متشکریم ،‌ متشکریم” تیم ایران را تشویق کردند.

خسوس کان دلاس سرمربی تیم ملی فوتسال مردان در حین مسابقه روی نیمکت بانوان ایران نشسته بود و افتخاری، سرپرست کمیته فوتسال ایران، افشارزاده دبیرکل کمیته ملی المپیک، احمد ارشدی و دکتر پورکاظمی بازی را از نزدیک تماشا کردند.

تیم ملی فوتسال بانوان ایران که در این دوره از رقابت‌ها با تیم های مالزی ، تایلند، ویتنام، هنگ کنگ هم‌گروه بود با 12 امتیاز و بدون شکست حتی دریافت نکردن یک گل توانست به عنوان سرگروه به نیمه نهایی برود و در این مرحله هم اندونزی را 4 بر صفر از پیش رو برداشت و با راهیابی به فینال مقابل ژاپنی قرار گرفت که در مسابقات جام جهانی کوچک پرتغال عنوان ششمی را از ایران گرفته بود و در فینال هم با نتیجه 2 بر یک شکست خورد تا به عنوان دومی این رقابت‌ها بسنده کند.

اما در رده بندی هم اندونزی به مصاف تایلند رفت و 5 بر یک شکست خورد تا تایلند به عنوان سومی این رقابت‌ها برسد. فاطمه کمندی داور اول و محمود نصیرلو داور دوم رده بندی مسابقات فوتسال زنان را قضاوت می‌کرد.

جولای 5th, 2013 | تعداد بازدید/77 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)