صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

فاز اول پتروشيمي ايلام در آستانه راه اندازي قرار گرفت

به گزارش خبرنگار شانا، فاز اول مجتمع پتروشیمی ایلام به عنوان یکی از بزرگترین مجتمع های پتروشیمی کشور به زودی به طور رسمی به بهره برداری رسمی خواهد رسید.

این مجتمع پتروشیمی با هدف تولید محصولات استراتژیک پتروشیمیایی ساخته شده و محصول این مجتمع سالانه ٤٦٠ هزار تن اتیلن، ١٢٠ هزار تن پروپیلن و ١٤٠ هزارتن بنزین پیرولیز، برش های چهار کربنه ٨٥ هزار تن و ٣٣ هزار تن نفت کوره است.

با تلاش متخصصان و کارشناسان توانمند ایرانی، واحد پلی اتیلن سنگین این مجتمع چندی پیش راه اندازی شده و به زودی به طور کامل عملیاتی خواهد شد و این واحد که با ظرفیت ٣٠٠ هزار تن طراحی و اجرا شده در آستانه بهره برداری قرار گرفته است.

بر پایه این گزارش تمام واحدهای یوتیلیتی که شامل نیروگاه و بخش های تولید بخار و آب است تکمیل شده و به بهره برداری رسیده است که به تدریج به طور کامل عملیاتی خواهد شد و همچنین پیشرفت ساخت سرویس های جانبی پتروشیمی تکمیل شده و عملیات نصب در حال اتمام است.

مدیرعامل پتروشیمی ایلام چندی پیش در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرده بود: خط لوله اتیلن غرب که با یک انشعاب ١٣٢ کیلومتری به پتروشیمی ایلام رسیده و آخرین مراحل ساخت را سپری می کند و این انشعاب خوراک مورد نیاز واحد پلی اتیلن سنگین را تامین خواهد کرد.

مهندس جواد کمری افزوده بود: پس از سرمایه گذاری شرکت بازرگانی پتروشیمی در این طرح، روند ساخت با سرعتی مناسب در حال اجراست و حدود ٢٧ هزار میلیارد ریال، کل سرمایه گذاری فازهای دوگانه پتروشیمی ایلام است.

کمری با بیان این که پتروشیمی ایلام بزرگ ترین سرمایه گذاری پتروشیمی در غرب کشور است، گفته بود: شرکت بازرگانی پتروشیمی با ٥٧ درصد سهام، بزرگ ترین سهام دار این شرکت به شمار می رود و صندوق بازنشستگی کشوری ١٧ درصد، شستا ١٧ درصد، پتروشیمی مارون ٧ درصد و درصدی جزیی نیز متعلق به سهام ترجیحی کارکنان است.

مدیرعامل پتروشیمی ایلام افزوده بود: افزون بر خط لوله اتیلن غرب، خوراک این پتروشیمی از سوی پالایشگاه گاز ایلام تامین و اتان، ال. پی.جی و میعانات گازی مورد نیاز از طریق ٣ خط لوله احداث شده وارد مجتمع پتروشیمی ایلام می شود.

وی ادامه داده بود: فاز دوم پتروشیمی ایلام، همان الفین سیزدهم است که با ظرفیت ٤٦٠ هزار تن اتیلن در سال، در صورت تامین منابع مالی تا کمتر از دو سال ساخته خواهد شد.

کمری افزوده بود: واحد اس. آر. یو  فاز دوم پتروشیمی ایلام می تواند سالانه ٧٠٠ هزارتن ال. پی.جی و میعانات گازی را گوگردزدایی کند.

مدیرعامل پتروشیمی ایلام افزوده بود: با بهره برداری از هر ٢ فاز این مجتمع تولیدی، سالانه حدود یک میلیون تن محصول تولید خواهد شد و برای ٧٠٠ نفز اشتغال زایی مستقیم را به همراه خواهد داشت.

کمری ادامه داده بود: با راه اندازی این طرح و تولید اتیلن، توان تزریق به خط لوله اتیلن غرب را نیز خواهیم داشت و ١٦٠ هزار تن اتیلن مازاد به این خط تزریق خواهد شد.

آگوست 26th, 2013 | تعداد بازدید/54 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)