صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

طرح ملی سنجش فشارخون و تناسب بدنی اجرا شد

به گزارش گروه علمي باشگاه خبرنگاران ،دکتر اصغر دالوندی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی افزود: در حوزه سلامت باید نگاه  ما جامع نگر باشد و نقش ارتقاء سلامت،پیشگیری ،مرحله درمان و در نهایت توانبخشی بعنوان آخرین مرحله را در نظر داشته باشیم.

مدیر گروه آموزشی پرستاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در ادامه اظهار داشت: این طرح  باید بمدت  یک هفته انجام می شد اما در طی دو روز انجام  شد و خوشبختانه شاهد استقبال حدود دویست نفر از عموم مردم  در میدان شهریاری بودیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی همچنین عنوان کرد: پرفشاری خون و چاقی بعنوان بیماری های خاموش در جامعه گسترش یافته و بعنوان مادر امراض مطرح بوده و عاملی برای بسیاری از بیماری های خطرناک و تهدیدکننده سلامت مردم  می باشند، لذا از بهترین و منطقی ترین راههای ارتقا سلامت پیشگیری از بیماری است.

وی همچنین افزود : برخی از افراد در غربالگری فشارخون بالای 18 داشتند که از آن مطلع نبودند و با غربالگری انجام شده  توانستند گامی در جهت پیشگیری بردارند .

دالوندی گفت: بسیاری از افراد که  به نارسایی  کلیوی  مبتلا هستند و متحمل هزینه های بالای درمان هستند اگر تحت یک غربالگری ساده قرار میگرفتند  و به متخصص ارجاع  داده می شدند ،شاهد عوارض ناشی فشارخون بالا نمی شدند .

وی تصریح کرد:امید داریم در سطح ملی با برنامه ریزی ، سازماندهی فرهنگسازی در خصوص پیشگیری بتوانیم  مثمر ثمر بوده و شاهد ارتقاء نظام سلامت باشیم./س

می 13th, 2013 | تعداد بازدید/99 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)