صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

شیخ سلمان رئیس AFC شد/ موفقیت پروژه اعراب


شیخ سلمان بن ابراهیم بحرینی به عنوان رئیس جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا انتخاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در مجمع عمومی کنفدراسیون فوتبال آسیا که امروز پنجشنبه در کوالالامپور مالزی برگزار شد، شیخ سلمان بن ابراهیم از بحرین با 33 رای به عنوان رئیس انتخاب شد. در این رای گیری، راوی ماکودی از تایلند 7 رای و یوسف سرکال از امارات 6 رای کسب کردند.


فدراسیون فوتبال ایران هیچ نقشی در انتقال قدرت نداشت و فقط به عنوان یکی از 46 عضو، رای خود را به صندوق انداخت.

شیخ سلمان رئیس فدراسیون فوتبال بحرین است و به صورت سنتی، همانند سایر حکام بحرین، از سوی شیوخ عربستان و قطر حمایت می شود. او تفکرات متعصبانه ضد شیعی و ضد ایرانی دارد و تمام ملی پوشان شیعه بحرین را از تیم ملی اخراج کرده است.

در ابتدا، شیخ سلمان شانس زیادی در برابر یوسف سرکال و راوی ماکودی نداشت، اما با حمایت های عربستان و توافق با شیخ احمد فهد، رئیس کویتی شورای المپیک آسیا توانست رای کشورهای عربی و نیز شرق آسیا را از آن خود کند.

شیخ احمد کویتی در روزهای اخیر، شخصا با مقامات کشورهای عربی تماس می گرفت و آنها را برای رای دادن به شیخ سلمان تحت فشار می گذاشت. ماجرای تماس او با لبنان و عراق که باعث تغییر رای آنها شد در رسانه های عربی جنجال به پا کرد. فوتبال لبنان و عراق به امارات مدیون است و یوسف سرکال بارها امکانات فوتبال کشورش را در اختیار ایندو کشور گذاشته، اما آنها تحت فشار شیخ احمد ناچار شدند به شیخ سلمان رای دهند.


بر اساس توافق کشورهای عربی که قصد دارند مدیریت فوتبال آسیا را از شرق به غرب منتقل کرده و در دست خود بگیرند، شیخ سلمان در این دوره یک و نیم ساله مقدمات برگزاری انتخابات سال 2015 را فراهم می کند. قرار است در سال 2015 طلال فهد از کویت نامزد اصلی کشورهای عربی باشد تا برای دوره بعدی که چهار ساله است نیز ریاست فدراسیون در اختیار آنها باشد. در انتخابات AFC همچنین شیخ سلمان با 28 رای به عنوان نماینده آسیا در کمیته اجرایی فیفا انتخاب شد و حسن الزوادی از قطر 18 رای کسب کرد.

مویا دون از استرالیا نیز به عنوان نایب رئیس زنان کنفدراسیون فوتبال آسیا انتخاب شد.

می 2nd, 2013 | تعداد بازدید/121 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)