صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

شهر دیترویت قلب صنعت خودروسازی آمریکا ورشکست شدشهر دیترویت قلب صنعت خودروسازی آمریکا ورشکست شد

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی سی سی تی وی، شهر دیترویت در ایالت میشیگان زمانی قطب بزرگ صنعت خودروسازی آمریکا به شمار می رفت زیرا بزرگترین شرکت های سازنده خودرو در آمریکا از جمله جنرال موتورز و فورد در این شهر فعالیت گسترده داشتند.

اما از چند سال پیش این شهر به شدت دچار مشکلات مالی شده است. همین مسئله سبب شده است مسئولان این شهر ، لایحه اعلام ورشکستگی این شهر را تنظیم کنند.

بدهی این شهر به هجده میلیارد دلار رسیده است. ریک اسنایدر فرماندار ایالت میشیگان به مسئولان شهری دیترویت اجازه داده اند لایحه اعلام ورشکستگی این شهر را به مقامات ایالتی تسلیم کنند.

دیترویت بزرگترین شهر آمریکایی است که تاکنون اعلام ورشکستگی می کند. اگر با طرح ورشکستگی دیترویت موافقت شود، مسئولان این شهر می توانند دارایی ها و سرمایه های شهری از قبیل ساختمانها را به پول نقد تبدیل کنند تا از این طریق بدهی های شهر پرداخت شود.

زمانی شهر دیترویت که قلب خودروسازی آمریکا است یک میلیون و هشتصد هزار نفر جمعیت داشت اما پس از بحران مالی در سال دو هزار و هشت که به بحران مسکن و ورشکستگی صنایعی از قبیل شرکتهای خودروسازی آمریکا منجر شد جمعیت این شهر به هفتصد هزار نفر رسیده است زیرا بسیاری از کارگران و ساکنان این شهر ، دیترویت را ترک کرده اند.

بسیاری از محله های دیترویت از سکنه تخلیه شده و به شهر ارواح تبدیل شده است. دِیو بینگ شهردار دیترویت به کارکنان سازمانهای شهری اطمینان خاطر داده است که پرداخت حقوق آنها ادامه خواهد داشت و تا چند ماه دیگر وضع این شهر بهبود پیدا خواهد کرد.

شهر دیترویت در دهه های هزار و نهصدو پنجاه و هزار و نهصد و شصت، قلب صنعت خودروسازی آمریکا بود که سبب اوج گرفتن آمریکا در این عرصه شد. با این اوصاف، ورشکسته شدن شهر دیترویت نه تنها برای این شهر بلکه برای کل آمریکا خبر بسیار بدی به شمار می رود. بی تردید با ورشکستگی دیترویت، خدمات عمومی در این شهر بسیار تنزل پیدا خواهد کرد و حقوق کارکنان دولتی وابسته به شهرداری کاهش خواهد یافت.

ورشکستگی دیترویت ضربه بزرگی به صنعت خودروسازی آمریکا وارد خواهد کرد زیرا این شهر،قلب این صنعت به شمار می رود.

مرکز اصلی شرکت جنرال موتورز در این شهر واقع است.

کاهش شدید جمعیت این شهر سبب افت مالیاتهایی شد که سازمانهای شهری از مردم دریافت می کردند و همین مسئله با کاهش درامدهای این سازمانها و درنتیجه به ورشکستگی کشیده شدن این شهر همراه شد.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و مشاوران او از نزدیک مسائل دیترویت را زیرنظر دارند. گفته می شود سخنگوی کاخ سفید گفته است دولت فدرال آمریکا مصمم است برای بهبود وضع دیترویت با مسئولان این شهر همکاری کند.

جولای 19th, 2013 | تعداد بازدید/59 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)