صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

شناورسازی نرخ بلیت قطار در نوروز ۹۳؛ متوع سازی قیمت بلیت قطار



شناورسازی نرخ بلیت قطار در نوروز ۹۳؛ متوع سازی قیمت بلیت قطار





فارس نوشت: حسن موسوی‌نژاد با تأکید بر لزوم اجرای شناور‌سازی نرخ‌های بلیت قطار در راستای رشد کیفیت خدمات شرکت‌های حمل و نقل ریلی مسافری، اظهار داشت: در شناورسازی نرخ‌ها، هدف استفاده از تمام ظرفیت‌های بخش ریلی کشور است.

 متنوع‌سازی نرخ‌ بلیت قطار توجیه اقتصادی برای مسافر دارد

وی ادامه داد: اگر بتوان زمینه‌‌ها و شرایطی فراهم کرد تا افرادی که قادر هستند، در زمان‌های غیر پیک سفر کنند، بتوانند از ناوگان استفاده کنند، ضریب اشغال صندلی افزایش می‌یابد و این امر موجب بهینه‌سازی خدمات خواهد شد.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجاء اضافه کرد: در واقع این افراد به ایام غیر اوج مسافرت هدایت می‌شوند که قطعاً نرخ بلیت در آن زمان کمتر بوده و از نظر اقتصادی نیز برای مسافر مقرون به صرفه‌تر است.

وی بیان کرد: این تخفیف‌ها موجب می‌شود، کسانی که شرایط مالی و اقتصادی ضعیف‌تری‌ دارند، در برخی ایامِ غیر پیک بتوانند از قطارهایی استفاده کنند که نرخ‌های بالایی دارند و در شرایط عادی قادر به استفاده از آن نیستند.

موسوی‌نژاد بیان کرد: بالاخره توزیع مسافر در تمام ساعت‌های تردد، موجب می‌شود بخشی از تقاضای ایام پیک (اوج )، به روزهای غیر پیک منتقل شود، ضمن آنکه ظرفیت‌های خالی ناوگان تکمیل می‌شود.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجاء ادامه داد: مثلاً اگر در قطارهای مسیر برگشت (در تردد‌های یکسر خالی) صندلی با نرخ 30 تا 40 درصد کمتر از قیمت عادی بلیت به فروش برسد، قطعاً بسیاری از مردم در راستای توجیه مالی مطلوب‌تر زمان سفر خود را به روزهای غیر پیک تغییر می‌دهند.

متنوع‌سازی نرخ‌ها سیستمی دو سر برد برای مسافر و شرکت است

موسوی‌نژاد گفت: شناورسازی نرخ بلیت قطار اجازه می‌دهد که متوسط ضریب اشغال صندلی افزایش یابد و بدین ترتیب مشکلات بخش خصوصی برای تأمین هزینه‌های ناوگان، با افزایش ضریب اشغال کاهش می‌یابد و این امر موجب می‌شود، یک سیستم برد-برد به نفع مسافر و شرکت‌های مسافری ایجاد شود.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجاء ادامه داد: حتی اگر در ایام پیک، قیمت بلیت‌های قطار بیش از قیمت عادی ارائه دهیم، موجب می‌شود بخشی از بازار سیاه بلیت و رانت‌ها در روز‌های خاص حذف شود، زیرا وقتی نرخ افزایش یابد، تقاضا کاهش می‌یابد.

شناورسازی نرخ بلیت قطار برای نوروز 93

وی اضافه کرد: در تئوری‌های مدیریت، همیشه به ظرفیت باقی مانده نگاه می‌کنند و براساس تقاضا، نرخ تعیین می‌شود، همان طور که در زمان پرواز هواپیما، بلیت با حتی 10 درصد نرخ مصوب ارائه می‌شود تا بدین ترتیب صندلی خالی کاهش یابد.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجاء تأکید کرد: برنامه‌ریزی شرکت رجاء برای ایام نوروز در حال تدوین است، اما قطعاً در ایام نوروز نرخ‌های بلیت قطار را شناور می‌کنیم.

موسوی‌نژاد بیان کرد: ترددهای یکسر خالی در ایام نوروز با بلیت‌های تخفیف‌دار کاهش یافته و ضریب اشغال ناوگان افزایش می‌یابد.

ژانویه 31st, 2014 | تعداد بازدید/86 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir






استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)