صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

شرط معافیت مالیات بر درآمد واحدهای صنفی و مشاغل آزاد


معافيت مالياتي حقوق‌بگيران به فعالان اقتصادي هم تعلق مي‌گيرد


شرط معافیت مالیات بر درآمد واحدهای صنفی و مشاغل آزاد

معاون سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه براساس قانون بودجه امسال درآمد تا 10میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف است گفت: فعالان اقتصادی به شرط نصب صندوق مکانیزه فروش از معافیت درآمد سالانه تا ۱۰ میلیون تومان برخوردار می‌شوند.
علیرضا طاری‌بخش در گفت‌وگو با فارس، افزود: مشمولانی که از ابتدای امسال براساس قانون ملزم به نصب، راه‌اندازی و استفاده از صندوق مکانیزه فروش شده‌اند، باید آن را نصب و تا پایان خرداد 92به سازمان امور مالیاتی اعلام کنند که از تسهیلات قانونی برخوردار شوند. وی ادامه داد: اگر کسی آن را نصب نکند از این معافیت قانونی محروم می‌شود.

طاری بخش تأکید کرد: همچنین هزینه نصب و راه‌اندازی صندوق مکانیزه فروش از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به‌عنوان هزینه قابل‌قبول درآمد مشمول مالیات قابل کسر خواهد بود. طاری‌بخش در مورد اینکه آیا صندوق فروش همان پایانه فروش() فروشگاهی است، گفت: صندوق فروش همان پوز معمولی یا صندوق مکانیزه است که آنهایی که کامپیوتر متصل به نرم‌افزار صندوق فروش دارند، نیازی به نصب پوز فروشگاهی ندارند.

طاری‌بخش در مورد اینکه آیا نصب صندوق مکانیزه فروش مقدمه‌ای برای اجرای قانون مالیات برارزش افزوده خرده‌فروشان است، گفت: صندوق مکانیزه فروش ربطی به شمول مالیات ندارد و گروه‌هایی که فراخوان شده‌اند و مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده هستند، باید مالیات بدهند.

بر اساس قانون بودجه سال 92 که هم‌اکنون در مجلس درحال بررسی است، معافیت مالیات بر درآمد ماهانه 830هزار تومان تعیین شده که در سال معادل 10میلیون تومان می‌باشد. مطابق با اعلام سازمان امور مالیاتی این قانون قابل تسری به واحدهای صنفی نیز می‌باشد.

می 24th, 2013 | تعداد بازدید/158 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)