صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

سیستم هشدار ترمز شرکت فورد

شرکت فورد با توسعه سیستم “هشدار چراغ ترمز بی‌سیم” که هم‎‌اکنون مراحل تست را طی می‎‌کند، در تلاش است تا امنیت سرنشینان را بهبود ببخشد و از تعداد تصادفات در جاده‎‌های پر پیچ و خم بکاهد. این سیستم به راننده‎ هایی که پشت سر در حال حرکت هستند، حتی زمانی که خودروی شما را مشاهده نمی‎‌کنند، هشداری مبنی بر وجود ترافیک در مسیر حرکتشان می‌‎دهد.

06-28-2013 05-50-46 PM

این سیستم جدید، پیامی را با استفاده از فرستنده بی‎‌سیم به خودرو‎های پشت سر شما می‌‎فرستد و با روشن کردن یک چراغ هشداردهنده در صفحه کیلومترشمار، آن‎ها را از وجود ترافیک آگاه می‎ کند. البته مشخص است که این سیستم در مسیرهای مستقیم چندان کاربردی نخواهد داشت؛ چرا که شما و رانندگان دیگر به راحتی خودروهای در حال حرکت در مقابل را می‎‌بینید و به سرعت خودرو را کنترل می‎‌کنید. اما زمانی که دید راننده محدود است، برای مثال در شرایط آب و هوایی بد یا در جاده‎‌های پرپیچ و خم که هر لحظه راننده ممکن است با خودروی مقابل برخورد کند، سیستم ابداعی شرکت فورد زمان کافی را به راننده‎‌های دیگر می‎دهد تا به آرامی سرعت خودرو را کم کرده و از برخورد احتمالی جلوگیری کنند. با وجود این سیستم، راننده‌‎ها نیازی ندارند تا به یکباره پای خود را روی ترمز فشار دهند یا به سرعت، خودرو را به یک سمت هدایت کنند.

06-28-2013 05-50-13 PM

در حال حاضر شرکت فورد اعلام نکرده است که چه زمانی و در چه مدلی از این سیستم جدید استفاده خواهد کرد. قطعاً توسعه فناوری‎‌هایی از این دست، به پیشرفت و دست‎یابی هر چه سریع ‎تر به سیستم ارتباطی “خودرو به خودرو” (سیستمی که در آینده امکان ارتباط تمام خودروهای در حال حرکت در یک جاده مشابه را فراهم می‎‌سازد) کمک زیادی خواهد کرد.

06-28-2013 05-51-03 PM

06-28-2013 05-50-31 PM

ترجمه توسط سایت ۱car

منبع

جولای 1st, 2013 | تعداد بازدید/55 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)