صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

سنای آمریکا به تسلیح شورشیان مورد حمایت خارجیان در سوریه رای مثبت دادسنای آمریکا به تسلیح شورشیان مورد حمایت خارجیان در سوریه رای مثبت داد

سناتور رابرت منندز، رئیس دموکراتیک کمیته روابط خارجی سنا، این لایحه را که به دولت امریکا اجازه می‌دهد تا به طور مستقیم گروه‌های شورشی در سوریه را مورد حمایت تسلیحاتی قرار دهد، ارائه داده بود.

این لایحه که همچنین بودجه‌ای معادل ۲۵۰ میلیون دلار را برای کمک به اجرای گذار سیاسی در سوریه در نظر گرفته است، با ۱۵ رای موافق در مقابل ۳ رای مخالف تصویب شد.

این برای اولین بار است که امریکا به طور مستقیم از شورشیان مورد حمایت خارجیان در سوریه حمایت می‌کند.

منندز همچنین گفت، « منافع ملی حیاتی در معرض خطر قرار دارند و ما نمی‌توانیم از دور نظاره گر باشیم.»

این لایحه در حالی تصویب شد که سناتور مارک اودال، به همکارانش در سنا درباره مسلح کردن نیروهای شورشی که نیات آن‌ها مشخص نیست، هشدار داد و افزود، « فکر می‌کنم بد نیست که از خود بپرسیم چه افرادی را مسلح می‌کنیم؟»

سناتور مارک اودال یادآور شد، « حقیقت این است که نمی‌دانیم چه کسانی را مسلح می کنیم. حقیقت این است که آن هر روز تغییر می‌کند.»

سوریه از اواسط مارس ۲۰۱۱ صحنه ناآرامی بوده است. شمار زیادی از مردم این کشور از جمله تعداد زیادی از نیروهای امنیتی در این ناآرامی ها جان خود را از دست داده‌اند

دولت سوریه می‌گوید، این ناآرامی‌ها از خارج از کشور کنترل و هدایت می‌شود و گزارش‌های موجود نیز حاکی از آن است که شمار زیادی از شورشیان از اتباع خارجی هستند.

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، روز شنبه (۲۸ اریبهشت) گفت، شورشیانی از ۲۹ کشور در حال حاضر در بخش‌های مختلف این کشور سرگرم جنگ با دولت دمشق هستند. اسد تاکید کرد مداخله خارجی مهم‌ترین عامل تشدید اوضاع سوریه است.

می 22nd, 2013 | تعداد بازدید/69 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)