صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

سرقت‌های زندانی فراری از ترکیه با چای مسموم



سرقت‌های زندانی فراری از ترکیه با چای مسموم





21بهمن‌ماه سال گذشته مأموران پلیس راه‌آهن تهران در جریان سرقت اموال یکی از مسافران قطار تهران- تبریز قرار گرفتند و به تحقیق از مالباخته پرداختند. مرد جوان گفت: در کوپه‌ای که من بودم، مرد جوانی حضور داشت که در طول مسیر با هم حرف می‌زدیم. او با حرف‌ها و چرب‌زبانی‌هایش اعتماد مرا جلب کرد و به همین دلیل وقتی یک لیوان چای تعارف کرد، آن را قبول کردم اما بعد از نوشیدن چای احساس خواب‌آلودگی شدید کردم و دیگر چیزی نفهمیدم. وقتی به هوش آمدم متوجه شدم که از آن مرد خبری نیست و وی پول هایم را به همراه کارت عابربانک و دیگر اموال باارزشم را به سرقت برده است.

با شکایت این مرد، تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری دزد حرفه‌ای شروع شد. از آنجا که تعطیلات نوروز در پیش بود و احتمال می‌رفت که سارق ناشناس دست به سرقت‌های دیگری با این شگرد بزند، کارآگاهان پلیس آگاهی راه‌آهن بررسی‌های گسترده‌ای را برای یافتن ردی از او انجام دادند.

آنها همزمان اقدام به اطلاع‌رسانی گسترده و آموزش ماموران، خدمه و مهمانداران قطارها کردند اما با این حال مدتی بعد خبر رسید که چند سرقت مشابه دیگر در قطارهای اصفهان- مشهد و اهواز- تهران رخ‌داده است. در همه این سرقت‌ها، سارق مردی حدوداً 35تا 40ساله با هیکلی ورزشکار بود که بعد از ریختن طرح دوستی با مسافران قطار، به آنها چای مسموم تعارف کرده و بعد از بیهوش کردن این افراد، اموال باارزششان مانند وجه‌نقد، لپ‌تاپ، زعفران، گوشی تلفن همراه و کارت عابر بانک آنها را سرقت کرده بود.

یک سرنخ

از آنجا که تمامی مالباختگان مشخصات یکسانی از سارق ارائه کرده بودند، مأموران دریافتند که همه سرقت‌ها از سوی یک نفر صورت گرفته است. بررسی‌ها در این زمینه ادامه داشت تا اینکه مشخص شد مرد سارق با استفاده از کارت عابر بانک یکی از مالباختگان به یک طلافروشی در شهرستان تربت حیدریه رفته و بعد از خرید میلیونی، حساب او را خالی کرده است. مأموران با بررسی فیلم‌های ضبط شده در دوربین مداربسته بانک، تصویری از سارق تحت تعقیب به‌دست آوردند که از سوی تمامی مالباختگان به‌عنوان دزد اموالشان شناسایی شد.

دستگیری در هتل

با این سرنخ، بررسی‌ها برای دستگیری دزد حرفه‌ای ادامه یافت و کارآگاهان با در اختیار داشتن تصویر او و انجام بررسی‌های تخصصی سرانجام توانستند هویت وی را شناسایی کنند. تحقیقات نشان می‌داد که این مرد در یکی از شهرهای استان مازندران به سر می‌برد و شب‌ها را در هتل‌ها یا مهمانپذیرها سر می‌کند. بنابراین تیمی از کارآگاهان راهی ساری شدند و با همکاری پلیس آگاهی شهرستان ساری موفق شدند مخفیگاه وی را شناسایی و او را در یک عملیات ضربتی دستگیر کنند. در بازرسی از مخفیگاه این مرد مقدار زیادی اموال مسروقه شامل اوراق شناسایی، 7میلیون تومان پول نقد، 4دستگاه گوشی موبایل، حدود 15کیلوگرم زعفران و یک لپ تاپ کشف و متهم به اداره آگاهی منتقل شد.

خودزنی در بازداشتگاه

مرد جوان در بازجویی‌ها به سرقت‌های سریالی اعتراف کرد و راهی بازداشتگاه شد اما برای فرار از مجازات اقدام به‌خودزنی کرد که مأموران به سرعت او را از بازداشتگاه به بیمارستان منتقل کردند. این مرد پس از مداوا به تهران منتقل شد و به دستور بازپرس شعبه12 دادسرای ناحیه 16، برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی راه‌آهن تهران قرار گرفت.

او در ادامه بازجویی‌ها به 19فقره سرقت با چای مسموم اعتراف کرد که تاکنون 14نفر از مالباختگان شناسایی شده و علیه وی شکایت کرده‌اند. همچنین در بررسی‌ها مشخص شد که این مرد در سال 87در خاک ترکیه به‌علت حمل مواد‌مخدر دستگیر و از سوی دادگاه آن کشور، به تحمل 4سال حبس محکوم شده بود اما بعد از گرفتن مرخصی، به‌صورت غیرقانونی از آن کشور گریخته و وارد ایران شده بود.

از آنجا که احتمال می‌رود این مرد سرقت‌های بیشتری را رقم زده باشد، قاضی پرونده مجوز انتشار عکس او را در روزنامه‌ها صادر کرده و از کسانی که هدف سرقت‌های وی قرار گرفته‌اند خواسته است با پلیس از طریق شماره تماس های55123041-021 و
55123069-021 تماس بگیرند.

می 13th, 2013 | تعداد بازدید/80 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir






استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)