صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

ساخت پالایشگاههای خارجی با مشارکت متخصصان ایرانی


توانمندی متخصصان داخلی کشور مان در ساخت پالایشگاههای خارجی با مشارکت در ساخت4 پالایشگاه با ظرفیت 660 هزار بشکه در روز پاسخی به تحریم های استعمار.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، تحریم نفتی علیه ایران از سالها پیش آغاز شده و به ویژه کشورهای غربی از مدت ها پیش تحریم بنزینی علیه ایران را در پیش گرفتند تا  شاید بتوانند سیاستهای به اعتقاد خودشان فلج کننده را علیه اقتصاد کشورمان اعمال کنند، ولی با سیاستهایی که به ویژه در بخش تولید بنزین و ساخت پالایشگاه در پیش گرفته شد، این تحریم ها ناکام ماند.


پیشرفت متخصصان داخلی در ساخت پالایشگاه به حدی بوده است که امروزه متخصصان ایرانی توانمندی ساخت پالایشگاه در خارج کشور را نیز دارند به گونه ای که هم اکنون ایران در حال احداث 4 پالایشگاه نفتی درخارج از کشور است.


بر اساس این  گزارش مراحل ساخت  از روند ساخت این چهار 4 پالایشگاه از این قرار است.


پالایشگاه الفروقلوس


این پالایشگاه در سوریه و با ظرفیت پالایش روزانه 140 هزار بشکه نفت خام در مرحله آغاز احداث است. سهم ایران در احداث این پالایشگاه 26 درصد، ونزوئلا 33 درصد،سوریه 15 درصد و مابقی نیز در اختیار مالزی بود که این کشور سهام خود را واگذار کرده است.


براساس این گزارش قرار داد احداث این پالایشگاه منعقد شده و مشکل تامین خوراک مرتفع و قرار است کار احداث آغاز شود.


پالایشگاه کداح


این پالایشگاه در مالزی واقع شده است و ایران در احداث این پالایشگاه 30 درصد و مالزی نیز سهم 70 درصدی دارد.


براساس این گزارش این پالایشگاه با ظرفیت پالایشی روزانه 250 هزار بشکه در روز احداث می شود و تامین خوراک این واحد پالایشی در اختیار مالزی است.


پالایش جوهور


این پالایشگاه نیز در جنوب مالزی احداث می شود و با ظرفیت 120 هزار بشکه نفت خام و با مشارکت 30 درصدی ایران و 70 درصدی مالزی احداث می شود.


مشکل اصلی احداث این واحد پالایشی تامین خوراک است که براساس رایزنی های انجام شده ایران قرار است تامین خوراک این واحد را برعهده بگیرد.


پالایشگاه بتتن


این پالایشگاه در اندونزی و با ظرفیت 150 هزار بشکه نفت خام در روز احداث می شود. این پالایشگاه در دو فاز اجرا خواهد شد که سهم ایران در احداث آن 40 درصد و مالزی 20 درصد و اندونزی نیز سهم 40 درصدی دارد.


براساس این گزارش، مطالعات امکان سنجی اولیه و تکمیلی انجام شده است اما مشکل اصلی نیز در احداث این پالایشگاه تامین خوراک است و ایران نیز تامین خوراک این واحد پالایشی را تقبل کرده است.

می 3rd, 2013 | تعداد بازدید/94 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)