صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

زیر سوال بردن اعتبار مدارک فرانسه درباره استفاده از سلاح شیمیایی در سوریهزیر سوال بردن اعتبار مدارک فرانسه درباره استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه

به گزارش شبکه پرس تی وی، مقامات فرانسه در تاریخ چهارم ماه ژوئن ادعا کردند که آنها مدارکی از بررسی های آزمایشگاهی به دست آورده‌اند که اثبات می‌کند که نیروهای دولتی در سوریه از گاز اعصاب سارین استفاده کرده‌اند.

دولت فرانسه اعلام کرد که پاریس نتایج این آزمایشات را به تیم بررسی کننده تسلیحات شیمیایی سازمان ملل که ریاست آن را آکه سلستروم (Ake Sellstrom) دانشمند سوئدی بر عهده دارد، تحویل داده‌اند.

سازمان ملل روز چهارشنبه (۱۵ خرداد) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: «روز گذشته در پاریس، آقای سلستروم اطلاعات بیشتری درباره گزارش ها مبنی بر استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه از سوی دولت فرانسه دریافت کرده است.»

این بیانیه می‌افزاید سلستروم هشدار داده است که «اعتبار و صحت این اطلاعات مورد تضمین نیست.»

فرانسه و انگلیس مدعی هستند که دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی علیه شبه نظامیان تحت حمایت کشورهای خارجی استفاده کرده است.

این در حالی است که دمشق به شدت این ادعاها را رد کرده و آن را «دروغ» خوانده و تاکید کرده است که شبه نظامیان در چندین حمله از جمله در حمله به منطقه خان العسل در شمال غرب استان حلب از تسلیحات شیمیایی استفاده کرده‌اند. در این حمله ده‌ها غیر نظامی جان خود را از دست دادند.

فعالیت‌های شبه نظامیان مسلح در سوریه که از حمایت کشورهای خارجی برخوردار هستند، در دو سال اخیر این کشور را با بحران روبرو کرده است. در این ناآرامی ها تاکنون شمار زیادی از مردم از جمله تعداد زیادی از سربازان و نیروهای امنیتی سوریه جان خود را از دست داده‌اند.

ژوئن 7th, 2013 | تعداد بازدید/76 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)