صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

ریاست لاریجانی در غیاب رقیب دیرینه 6 ساله شد؛ جدول تغییرات هیئت رئیسه


گزارش همشهري آنلاين از انتخابات 7 خرداد مجلس


ریاست لاریجانی در غیاب رقیب دیرینه 6 ساله شد؛ جدول تغییرات هیئت رئیسه

به گزارش خبرنگار همشهری آنلاین، علی لاریجانی سال گذشته در همان روزهای آغازین مجلس نهم توانست در میدان رقابت با حداد عادل گوی سبقت را ربوده و بر صندلی ریاست مجلس نهم تکیه بزند.

گویا قرار بود که پس از مجلس هفتم و حضور لاریجانی در مجلس از تمام رقابت‌های حداد و لاریجانی برای تصاحب صندلی قوه مقننه، نام لاریجانی از گلدان‎های رأی‌گیری خارج شود. از همان روز شروع مجلس هشتم که فراکسیون اصولگرایان از میان حداد و لاریجانی رای را به لاریجانی داد و او را به عنوان گزینه خود در صحن علنی مجلس معرفی کرد و سال اول شروع به کار مجلس نهم که پس از رقابت نفس‌گیر میان حداد و لاریجانی باز هم قرعه به نام لاریجانی افتاد و دست حداد بار دیگر از رسیدن به صندلی سبز ریاست مجلس کوتاه ماند.

اما در این دوره رقیب همیشگی لاریجانی غائب بود. حداد عادل از ریاست مجلس صرف‌نظر کرده و نگاهش را از بهارستان به پاستور دوخته است تا شاید پس از سال‌ها فاصله از ریاست قوه مقننه، این بار بتواند ریاست قوه مجریه را به دست بگیرد.

رقابت بر سر ریاست مجلس نهم این بار میان علی لاریجانی و احمد بخشایش شکل گرفت. رقابتی که با 213 رأی به نام لاریجانی از میان 252 رأی مأخوذه، برای ششمین سال متوالی ریاست مجلس را در دستان لاریجانی باقی گذاشت.

علاوه بر انتخاب رئیس مجلس، هر سال برای انتخاب سایر اعضای هیئت رئیسه نیز رأی گیری انجام می‌شود. پس از رأی گیری امروز سه شنبه 7 خرداد مجلس، هیئت رئیسه تنها با یک تغییر همراه شد و باقی اعضا در سمت خود ابقاء شدند.

در جدول زیر می‌توانید اسامی اعضای هیئت رئیسه را مشاهده کنید:

می 28th, 2013 | تعداد بازدید/86 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)