صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

رونمایی از بانک‌ها و بیمه‌های بزرگ بورسرونمایی از بانک‌ها و بیمه‌های بزرگ بورس

این صنعت با 10شرکت و 142میلیارد و 517میلیون سهم، 69.10 درصد از بازار سهام را در اختیار خود دارند. ارزش بازار این صنعت در 31 اردیبهشت‌ماه از 222هزار و 873میلیارد ریال گذشت.به گزارش اقتصادپرس، بانک‌های پاسارگاد، ملت، پارسیان، تجارت، صادرات، اقتصادنوین، کارآفرین، انصار، سینا و پست‌بانک از بانک‌های حاضر دربورس تهران هستند.

در میان این گروه پاسارگاد، با ارزش بازاری نزدیک به 47هزار میلیارد ریال بیشترین ارزش بازار را در این گروه در اختیار دارد. پس از آن بانک ملت با ارزش بازار 44هزار میلیارد ریال در رتبه دوم قرار گرفته است. بانک پارسیان نیز در حالی 13میلیارد برگه سهم دارد که با ارزش بازاری 30هزار میلیارد ریالی رتبه سوم را به‌خود اختصاص داده است. ارزش بازار بانک تجارت هم 24هزار میلیارد ریال است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد؛ بانک صادرات با ارزش بازاری 22هزار میلیارد ریالی، اقتصاد نوین با ارزش بازاری 19هزار میلیارد ریالی، کارآفرین 14هزار میلیارد ریال، بانک انصار 9هزار میلیارد ریال، بانک سینا 7هزار میلیارد ریال و پست بانک با ارزش بازاری 4هزار میلیارد ریالی رده‌های بعدی را به‌خود اختصاص داده‌اند.

صنعت بیمه نیز در بازار سهام با ارزش بازاری معادل 8هزار میلیارد ریال 5نماینده فعال دارد. تعداد سهام شرکت‌های حاضر در این صنعت 5میلیارد برگه است. بیمه البرز، بیمه پارسیان، بیمه ملت، بیمه آسیا و بیمه دانا 5نماینده صنعت بیمه کشور در بورس تهران هستند. در بررسی ارزش بازار هرکدام از این شرکت‌های بیمه‌ای، می‌بینیم که بیمه البرزبا 600میلیون برگه سهم و ارزش بازاری 2هزار میلیارد ریالی در حالی 1.0 درصد از ارزش بازار سرمایه را در اختیار دارد که در گروه بیمه‌ای، بیشترین ارزش بازار را به‌خود اختصاص داده است.

بیمه ملت با هزار و 892میلیارد ریال ارزش بازار، در رتبه دوم میان 5شرکت بیمه‌ای قرار دارد. ارزش بازار بیمه آسیا نیز هزار و 479میلیارد ریال است و 2میلیون و 300هزار برگه سهم متعلق به این شرکت بیمه‌ای است. همچنین بیمه دانا با 105میلیون برگه سهم و ارزش بازاری 751 میلیارد ریالی کوچک‌ترین شرکت این گروه است.

بررسی‌ها از این گروه نشان می‌دهد؛ این صنعت کوچک سهم اندکی از ارزش بورس تهران را در اختیار دارد و ارزش بازار آن به نیم درصد هم نمی‌رسد.در بین 35صنعت حاضر در بورس اوراق بهادار تهران، بانک‌ها با نسبت قیمت به در آمد 4.14 مرتبه، نسبتی کمتر از نسبت قیمت به در آمد بازار را داشتند. صنعت بیمه نیز با نسبت قیمت به در آمد 6در محدود‌ه میانگین نسبت قیمت به در آمد بازار قرار گرفته است.

می 28th, 2013 | تعداد بازدید/68 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)