صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

روسیه تعطیلی هر چه سریع‌تر گوانتانامو را خواستار شدروسیه تعطیلی هر چه سریع‌تر گوانتانامو را خواستار شد

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه لس‌آنجلس تایمز، کنستانتین دلگف، نماینده ویژه وزارت امور خارجه روسیه در امور حقوق بشر گفت: این سفر موضع اصولی و اخلاقی ما را که مطابق با رویکردهای یک اکثریت بسیار زیاد متشکل از اعضای جامعه جهانی، کشورها، گروه‌های بین‌المللی حقوق بشر، سازمان‌های غیردولتی و افرادی از آمریکا است، نسبت به تعطیلی هر چه سریعتر زندان گوانتانامو تقویت کرده است.

دلگف، گوانتانامو را صفحه‌ای شرم‌آور در تاریخ آمریکا دانست؛ جایی که در آن سال‌ها عدالت نادیده گرفته شده و حقوق بشر و آزادی‌های اولیه نقض شده است.

وی پس از بازگشت از زندان گوانتانامو در کنفرانسی خبری در سفارت روسیه واقع در واشنگتن این نظرات خود را مطرح کرد. دلگف در سفر به زندان گوانتانامو با راویل مینگازف، تنها زندانی روس این مرکز که در سال 2001 میلادی توسط نیروهای آمریکایی در افغانستان دستگیر شده، دیدار کرد.

این نماینده ویژه افزود: آزادی مینگازف همچنان یکی از اولویت‌های بی‌قید و شرط روسیه است. نمایندگان وزارت دادگستری و دفتر دادستان کل روسیه نیز در این سفر دلگف را همراهی کردند.

گزارش شده که مینگازف 46 ساله که در گذشته یک بالرین بوده، اکتبر 2002 میلادی به دلیل اتهام داشتن رابطه با القاعده به زندان گوانتانامو برده شده است.

پیشتر علاوه بر مینگازف، هفت زندانی روس دیگر نیز در زندان گوانتانامو بودند که به روسیه بازگردانده شده‌اند. یکی از آنها در جریان قیام رادیکالی در قفقاز شمالی در سال 2007 میلادی کشته شد. گزارش شده که شش تن دیگر در روسیه بازداشت شده و به دلیل فعالیت‌های افراطگرایانه به سال‌ها زندان محکوم شده‌اند.

ژانویه 20th, 2014 | تعداد بازدید/57 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)