صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

روز پرچم در تقویم رسمی کشور ثبت شود


رئیس نخستین جشنواره پرچم پيشنهاد كرد:


روز پرچم در تقویم رسمی کشور ثبت شود

به گزارش همشهری آنلاین، ناصر امین زاده با عنایت به اهمیت و جایگاه پرچم مقدس کشورمان به عنوان نماد هویت ایران اسلامی، حاکمیت ملی، اقتدار و تمامیت ارضی کشور، سربلندی جایگاه رفیع شهیدانی که با خون خود از این پرچم نماد مقاومت ساختند، با ارسال نامه‌ای به امیر خوراکیان، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران پیشنهادکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی از روزهای ایام‌ا… دهه فجر، یا روز تصویب و رونمایی پرچم جمهوری اسلامی ایران، یا روز اعلام نتیجه‌ رفراندوم قانون اساسی کشور را به نام پرچم ملی کشور ثبت کند.

در بخشی از این نامه آمده است: «نظر به اهمیت پرچم رسمی کشور جمهوری اسلامی ایران و با عنایت به تاثیر بلاشک آن در تحکیم وحدت و همدلی و وفاق ملی، بسیار شایسته است که روزی از ایام سال، به نام مهم‌ترین نماد افتخار و عظمت میهن عزیزمان در تقویم رسمی به ثبت رسیده و در حافظه ‌تاریخ ضبط شود و محفوظ بماند».

در بخش دیگری از نامه رئیس جشنواره پرچم بیان شده است: «این روز، روز اتحاد، همبستگی، همدلی و وفاق ملی میان همه‌ افراد ملت، صرف نظر از نژاد و قومیت و مذهب و عقیده خواهد بود.

روز هم‌پیمان شدن در راه پاسداری و صیانت از کیان ملت و عظمت، سربلندی و آبادانی کشور اسلامی و تلاش برای رسیدن به نقطه آرمانی رفاه و امنیت فرد فرد هم‌وطنانی که در هر نقطه از دنیا تحت لوای پرچم جمهوری اسلامی ایران زندگی می‌کنند و ایرانی بودن وجه مشخصه‌ هویت آنها است».

در ادامه این نامه آمده است: «این اقدام در حقیقت به فعل رساندن ظرفیتی عظیم است که سال‌ها است مغفول مانده و این غفلت، زمینه‌ بهره‌برداری معاندین و فرصت‌طلبان را فراهم ساخته است.

لذا شایسته است که به این مهم توجه شده و به آن عنایت ویژه مبذول شود».

ناصر امین‌زاده، رئیس نخستین جشنواره پرچم پیش از این نیز با ارسال نامه‌ای از دکتر قالیباف، شهردار تهران خواست تا یکی از خیابان‌ها، میادین و المان‌های اصلی شهر تهران به نام پرچم کشور ثبت شود.

نخستین جشنواره پرچم در سه رشته عکس، پوستر و نقاشی کودک و نوجوان، به ریاست ناصر امین‌زاده و دبیری محسن یونسی، به همت مدیریت فرهنگی- هنری منطقه ۵ و با محوریت فرهنگسرای فردوس برگزار می‌شود.

 

 

آگوست 8th, 2013 | تعداد بازدید/65 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)