صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

روایتی از تفاوت نسل‌ها
روایتی از تفاوت نسل‌ها

با اینکه پخش این مجموعه از روز شنبه از تلویزیون آغاز شده اما تصویربرداری آن همچنان ادامه دارد. سهرابی درباره مضمون آرام می‌گیریم به خبرنگار همشهری می‌گوید: این سریال یک ملودرام اجتماعی است که به روابط، تفاوت‌ها و تعامل‌های بین نسلی، گذشت و نوعدوستی و البته زیاده‌خواهی در بستر قصه‌ای با حضور تمام اعضای یک خانواده می‌پردازد؛ جمعی که در سایه همدلی و همگرایی بار دیگر به ساحل آرامش و امنیت می‌رسند. در این سریال علاوه بر بنیاد اصلی جامعه که خانواده است، بحث امنیت هم مطرح می‌شود و مضامین آن به درد نوجوان تا فرد کهنسال می‌خورد.

او با اشاره به اینکه آرام می‌گیریم در قالب ۴۸قسمت ۴۵دقیقه‌ای برای پخش آماده شده و تا پایان سال روی آنتن خواهد ماند، می‌افزاید: بازیگران نقشی اساسی در روند پیشبرد داستان دارند. از همان ابتدا قصه‌های مختلف در بستر خانواده و جامعه شکل می‌گیرد و مانند شاخه‌های درخت به هم تنیده می‌شود. ما هم سعی کرده‌ایم خرده‌داستان‌ها را با نگاهی به خانواده امروزی و جامعه در کنار هم پیش ببریم.

سهرابی که علاوه بر تهران گروه تولید را به شهرهای جنوبی هم برده است، درباره فیلمنامه می‌گوید: طرح اولیه فیلمنامه برای فرید مصطفوی بود که آن را با هدف ساختن یک فیلم سینمایی برایم تعریف کرد اما با توجه به تعدد داستانک‌ها و شخصیت‌ها احساس کردم طرح به درد تولید سریال می‌خورد؛ بنابراین حدود یک سال روی فیلمنامه کار کردیم و متن برای یک سریال ۴۲قسمتی نوشته شد.

به گفته کارگردان آرام می‌گیریم، همزمان با تغییر مدیریت در صدا و سیما و حضور محمد سرافراز، نقدهایی به متن سریال وارد و قرار شد فیلمنامه بار دیگر بازنویسی شود. البته کار به دوران مدیریت پیشین نرسید و همزمان با آمدن مدیران جدید و پایان بازنویسی، تولید آغاز شد. در همان زمان نگارش فیلمنامه، مرحله انتخاب بازیگر هم کلید خورد و بازیگرانی که در سریال دیده می‌شوند، حدود ۹۰درصد همان گزینه‌های موردنظر کارگردان و گروه تولید هستند.

هوشنگ توکلی، ثریا قاسمی، آتیلا پسیانی، مجید صالحی، لعیا زنگنه، آشا محرابی، کامران تفتی، علی اوسیوند، کاظم بلوچی، نسرین مقانلو، حمیدرضا هدایتی، لیلا اوتادی، مهدی سلوکی، حسن جوهرچی، میرطاهر مظلومی، شهرزاد کمال‌زاده، نگار عابدی، محمد فیلی، مونا فرجاد، نسرین نکیسا، ارسلان قاسمی و… بازیگران «آرام می‌گیریم» هستند که شنبه تا پنجشنبه ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه۲ روی آنتن می‌رود.


ژانویه 18th, 2017 | تعداد بازدید/26 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)