صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

رئیس جمهور راضی به شکسته شدن خط قرمزها نیسترئیس جمهور راضی به شکسته شدن خط قرمزها نیست

به گزارش خبرنگار مهر در قم، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر پنجشنبه 92/11/03  در دیدار حجت الاسلام و المسلمین خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و معاونان و مدیران این سازمان اظهار کرد: بعد از روی کار آمدن دولت جدید بعضی ها احساس کردند می شود خط قرمزها را شکست در حالی که آقای روحانی راضی به این معنا نیست بعضی‌ها احساس کردند حال و هوا عوض شده و آزادی بیشتر شده و می‌شود تابوها را بشکنند بنابراین روی برخی مباحث انگشت گذاشته‌اند.

وی افزود: این نگرانی اضافی و نگرانی‌های دیگر وجود دارد که مبادا بعضی‌ها کاری بکنند در حالی که مسئولان رده بالا راضی نیستند این مرجع تقلید تاکید کرد: باید در مقابل این امواج ایستاد و محکم روی مبانی اسلامی بایستیم چرا که اگر این کار را نکنیم آنها خیال می‌کنند ما حالت انفعالی پیدا کرده‌ایم.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: باید این حرف‌ها را بگوییم اگر نگوییم تاریخ را تحریف می‌کنند باید جریان‌های اسلامی دست به دست هم دهند و مسائل مختلف را از پیش دبستانی و مدارس شروع کنند و دوره‌های بالاتر را در نظر بگیرند.

وی تاریخ اندلس را الگویی از مسائل مربوط به مسلمانان دانست و تاکید کرد باید برای هر گروهی برنامه‌های خاص داشت. من به ائمه جماعات مساجد گفتم شما برای همه سنین و گروهها برنامه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه نظام فعلی نظام جمهوری اسلامی است تاکید کرد: مقام معظم رهبری پشتیبان مسائل اساسی است و هیچ وقت حاضر نمی‌شود از برخی ارزش‌های دینی کوتاهی شود.

سازمان تبلیغات اسلامی تحولی چشمگیر داشته است

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود کار در سازمان تبلیغات اسلامی را نوعی عبادت دانست و افزود: بحمدلله از زمانی که آقای خاموشی تصدی سازمان را برعهده دارند تحول چشمگیری در این سازمان ایجاد شده و با توجه به ذهنیت، فکر خوب، اطلاعات و تجربیات ایشان انتظار چنین تحولی می‌رفت این مرجع تقلید درعین حال تاکید کرد که هیچ وقت نباید درجا زد و به فعالیت های کنونی بسنده کرد.

وی به گسترش فناوری های روز در راستای افزایش اقتصاد اشاره کرد و گفت: در زمان ما ابزار فساد و انحراف بیش از هر زمان دیگری است و از روز خلقت حضرت آدم تا امروز شیطان این قدر ابزار متنوع نداشت.

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه تمام مفاسد دنیا را می‌شود با این ماهواره ها، اینترنت و … به خانه‌ها سرازیر کرد، افزود: گرچه آمار دقیقی در این زمینه نداریم اما شاید 95 درصد استفاده درستی از این ابزارها نشود.

وی اظهار کرد: باید در برابر این امواج فساد که در دو زمینه فساد عقیده و فساد اخلاق عمل می‌کند بایستیم ما هرگز مایوس نمی شویم و حالت انفعالی به خودمان نمی‌گیریم چون معتقدیم فرهنگ اهل بیت خیلی قوی است.

استاد برجسته حوزه علمیه مسئولیت در شرایط کنونی را بسیار مهم و حساس دانست و تاکید کرد: چه دلیلی دارد که ابزارها را اهل فساد استفاده کنند ما باید از تمامی ابزارها برای ترویج فرهنگ اهل بیت استفاده کنیم.

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی گزارشی از فعالیت های انجام شده توسط سازمان تبلیغات اسلامی را ارائه کرد که مورد تقدیر آیت الله مکارم شیرازی قرار گرفت.

ژانویه 23rd, 2014 | تعداد بازدید/72 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)