صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

دلایل نوسان قیمت ارز؛ جدیدترین قیمت‌هادلایل نوسان قیمت ارز؛ جدیدترین قیمت‌ها

ایسنا نوشت: میرکاظم فاطمی گفت: کاهش قیمت دلار به کمتر از 3000 تومان به دلیل پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات اخیر ریاست جمهوری بوده که پیروزی این جبهه امید و خوش‌بینی مردم را به اقتصاد پویا و کارآمد افزایش داده است.

وی ادامه داد: کاهش موقتی قیمت ارز در هفته گذشته باعث شد تا انتظار مردم از کاهش قیمت‌ها افزایش پیدا کند و این هفته مردم به دلیل ترس از کاهش بیشتر قیمت، دلار و طلاهای خود را که در خانه نگهداری کرده بودند برای فروش به بازار آوردند.

این کارشناس امور پولی و بانکی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود قیمت‌ دلار برای رسیدن به 2600 تومان باید یک افزایش قیمت 3300 تومانی را حس کند و از آن به بعد قیمت دلار دوباره در سراشیبی قرار گیرد.

فاطمی افزود: افزایش و کاهش قیمت ارز بعد از پیروزی آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری کاملا احساسی بوده و هیچ پشتوانه اقتصادی سیاسی نداشته است.

او در پاسخ به این سوال که چرا قیمت دلار از 2930 تومان به 3070 تومان در حال حاضر رسیده است گفت: تقاضای زیاد در چند ساعت گذشته برای خرید دلار 2900 تومانی باعث شد قیمت دلار به 3070 تومان برسد.

این کارشناس امور پولی و بانکی تصریح کرد: همیشه دلار در لحظه کاهش قیمت کمی با افزایش قیمت مواجه می‌شود و انتظار می‌رود قیمت دلار در چند روز آینده به 3300 تومان برسد.

فاطمی یادآور شد: امروز جای عرضه و تقاضاکنندگان دلار چندین بار جابجا شد به صورتی که در ساعات اولیه‌ی روز عرضه از سوی مردم زیاد و تقاضا از سوی صرافان بسیار کم بود که به یکباره در یکی دو ساعت اخیر صرافان متقاضی خرید دلار بوده‌اند و این تفکر را دارند که قیمت 2900 تا 3100 تومانی برای دلار بسیار ایده‌آل است.

در نوسانات اخیر قیمت دلار در لحظه ارسال خبر به 3150 تومان و یورو به 4250 تومان رسیده است، که این افزایش قیمت باعث افزایش قیمت طلای 18 عیار به 102 هزار و 380 تومان شده است.

از سویی دیگر با نوسانات بازار قیمت سکه تمام طرح جدید یک میلیون و 125 هزار تومان، طرح قدیم یک میلیون و 75 هزار تومان، نیم سکه 565 هزار تومان، ربع سکه 354 هزار تومان و سکه یک گرمی 250 هزار تومان است.

با بررسی قیمت‌ها می‌توان نتیجه‌گیری کرد که در کنار نوسانات قیمت دلار که روی قیمت طلا و سکه تاثیر گذار است، عرضه و تقاضا نیز تاثیر گذار است زیرا قیمت سکه تمام بیش از قیمت دیگر اقلام سکه همچون نیم و ربع دچار افزایش قیمت شده است.

لازم به ذکر است این تغییر قیمت‌ها در روز تعطیلی بورس‌های جهانی و ثبات اونس جهانی صورت می‌گیرد.

ژوئن 23rd, 2013 | تعداد بازدید/75 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)