صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

درخواست برای توقف واگذاری سهام پتروشیمی کرمانشاه
درخواست برای توقف واگذاری سهام پتروشیمی کرمانشاه

به گزارش همشهری، در ادامه سلسله روش‌های ابداع شده در ۳سال گذشته برای مانع‌تراشی بر سر اجرای خصوصی‌سازی‌، در نامه‌ای جدید برخی نمایندگان استان کرمانشاه با ۶امضا خواستار آن شدند که واگذاری سهام پتروشیمی کرمانشاه متوقف شود. در این نامه که به امضای فرهاد تجری، جواد حسینی‌کیا، احمد صفری، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه و سیدجواد حسینی‌کیا، نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی رسیده، ادعا شده میزان دارایی‌های پتروشیمی کرمانشاه به‌طور مشکوکی در صورت‌های مالی این شرکت ناچیز درنظر گرفته شده است.

در این نامه که به دفتر حسن روحانی ارسال شده، تأکید شده است: انبار کالای این پالایشگاه دارای بیش از ۱۳هزار قلم کالا به ارزش تقریبی بیش از ۶۰میلیارد تومان است و مساحت زمین این پالایشگاه مطابق اسناد ثبتی موجود، بیش از ۹۰هکتار در بهترین نقطه شهر کرمانشاه قرار دارد که در کارشناسی به عمل آمده از قرار هر متر ۵۰هزار تومان در نظر گرفته شده است.

در ادامه نامه نمایندگان مجلس که خواستار توقف و برخورد با خاطیان شده‌اند، آمده است: املاک پالایش نفت کرمانشاه براساس عرف محل هرمترمربع حداقل ۳ میلیون تومان به‌صورت میانگین ارزش دارد.مجمع نمایندگان کرمانشاه در این نامه که به‌طور دقیق از حساب‌های داخلی شرکت استخراج شده است، تأکید کرده‌ است:

پالایشگاه مذکور دارای ۴۴مخزن نفتی به ظرفیت ۱۵۵میلیون لیتر به ارزش تقریبی بیش از ۲۰۰میلیارد تومان و همچنین بیش از ۱۰۰تن کاتالیست است که حاوی حدودا ۲۵۰کیلوگرم طلای سفید و ۴۴۰کیلوگرم رنیوم بوده که جزو اموال این شرکت محاسبه نشده است. در این نامه تأکید شده است: اخیرا دستگاه مولد توربینی و کمپرسور توربینی به ارزش بیش از ۷۰میلیارد تومان خریداری و در محل پالایشگاه نصب شده که محاسبه نشده و این پالایشگاه دارای ادوات و ماشین‌آلات بی‌نظیری به ارزش تقریبی ۵۰میلیارد تومان شامل جرثقیل‌های غول‌پیکر و ماشین‌آلات پیشرفته آتش‌نشانی است.

نویسندگان این نامه با تأکید بر اینکه پالایشگاه کرمانشاه بیش از ۲۰۰میلیارد تومان تجهیزات صنعتی در مدار تولید دارد که به‌صورت شبانه‌روزی فرآروده‌های نفتی تولید می‌کنند، ادامه داده‌اند: پالایشگاه کرمانشاه دارای تعدادی املاک در محله صد دستگاه و سطح شهر به ارزش تقریبی بیش از ۲۰میلیارد تومان و ۴۰ باب منزل مسکونی جدیدالاحداث به ارزش تقریبی ۲۰میلیارد تومان و ۶۰باب منزل مسکونی قدیمی به ارزش ۱۰میلیارد تومان است. همچنین مجموعه خدماتی، رفاهی و ورزشی این پالایشگاه به ارزش تقریبی ۳۰میلیارد تومان در ارزش‌گذاری این شرکت مورد محاسبه قرار نگرفته است.

مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در ادامه خواستار برخورد با خاطیان و توقف واگذاری سهام پتروشیمی کرمانشاه به بخش خصوصی شده‌اند. در طول۳سال گذشته صدها شرکت با ۳ روش ابداعی به‌صورت زنجیره‌ای از فهرست خصوصی‌سازی‌ خارج شده‌اند.
بخشی از این شرکت‌ها به‌دلیل نقش حاکمیتی، بخشی دیگر به بهانه استراتژیک بودن و بخش دیگر با عنوان ارزان‌فروشی از فهرست خارج شده‌اند.از اطلاعات مربوط به فعالیت‌های مالی این شرکت‌‌ها که دست‌کم سه‌دهه است کسی خبر ندارد و عموما از سوی بدنه میانی وزارت نفت و مدیران اصلی همین شرکت‌ها به‌صورت غیررسمی در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.


ژانویه 17th, 2017 | تعداد بازدید/39 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)