صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

داروگ شماره ۶ منتشر شد
داروگ شماره ۶ منتشر شد

تصویر درون یک سفینه فضایی و تیتر درشت «مریخی» روی جلد داروگ شماره ۶، خبر از هیجان و ماجراجویی مأموریت‌های فضایی در این مجله محیط‌زیستی می‌دهد.

موضوعی که اگر سرمقاله را بخوانید متوجه ارتباط آن با ضرورت حفاظت از زمین می‌شوید.

گفت‌وگوی دکتر اسماعیل کهرم استاد سرشناس محیط‌زیست با خبرنگار نوجوان داروگ اولین مطلب این شماره است. فضای صمیمانه و نقل خاطرات شیرین دکتر کهرم بسیار خواندنی است.

بچه‌های سبز در این شماره کولاک کرده‌اند. از سه دختر دانش‌آموز سازنده ربات‌های گردآورنده زباله دریاها، تا تحقیق نوجوان کلاس نهمی درباره گیاهان دارویی و … جایزه سپیدار هم که جای خود را دارد. طبیعت‌گردی در داروگ با پرنده‌نگری در تالاب فریدون‌کنار شروع می‌شود که به شکل یک داستان کوتاه است و در ادامه با رفتن به موزه زمین‌شناسی تکمیل می‌شود.

بخش سرگرمی در داروگ بسیار متنوع و خواندنی است از فیلم مریخی تا بررسی تغییرات شاهزاده خانم‌های کارتون‌های والت‌دیزنی و طنز که البته نوعی تاریخ فلسفه هم هست. پارک حیوانات طبق معمول از جذاب‌ترین بخش‌های داروگ است و ما را تا درون لانه کفتار می‌برد که با تعجب شبیه خانه یک کلکسیونر است. در این بخش با هفت قدم برای دوستی با حیوانات هم آشنا می‌شویم.

دانستنی‌های بکر درباره بهینه‌سازی مصرف انرژی، ساختمان سبز و سبک زندگی سبز نیز از خواندنی‌های دیگری هستند که در این شماره می‌توانید به سراغشان بروید. پایان بخش داروگ نیز داستان تصویری (کمیک استریپ) «ماجراهای پرفسور در زیست‌بوم‌ها» است.

داروگ در ۶۸ صفحه تمام رنگی به قیمت ۵۰۰۰ تومان روی دکه‌های مطبوعات است.


ژانویه 17th, 2017 | تعداد بازدید/24 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)