صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

حرف زدن چندان هم مفت نیست؛ سال پر درآمد سیاستمداران بازنشستهحرف زدن چندان هم مفت نیست؛ سال پر درآمد سیاستمداران بازنشسته

به گزارش ایسنا، در این گزارش سرمایه‌دار مشهور دونالد ترامپت، در صدر کسانی قرار دارد که برای سخنرانی‌های خود در مجامع اقتصادی و سیاسی مختلف پول‌هایی هنگفت به جیب می‌زنند.

ترامپت در بین 2006 تا 2007 برای سخنرانی یک ساعته در 11 کنگره 1/5 میلیون دلار به دست آورد.

بیل کلینتون، رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا نیز با استفاده از درآمد سخنرانی‌هایش اکنون به یک میلیونر تبدیل شده و برای هر سخنرانی در مراسم مختلف صدها هزار دلار دریافت می‌کند.

کلینتون بیشتر از دیگر از سیاستمداران بازنشسته آمریکا و حتی جهان برای سخنرانی دعوت می‌شود و ارزش سخنرانی‌های وی 100 تا 400 هزار دلار نرخ گذاری می‌شود.

رئیس‌جمهور اسبق ‌آمریکا در سال 2011 با سخنرانی در 54 همایش و مناظره توانست 4 / 13 میلیون دلار به حساب شخصی خود بیفزاید.

وی از زمان خروجش از کاخ سفید در سال 2001 تا سال 2011 توانست از سخنرانی‌های خود نزدیک به 90 میلیون دلار به دست بیاورد.

بیشترین درآمدی که کلینتون از سخنرانی‌ها خود به دست آورد از سوی شرکت اریکسون و به مبلغ 750 هزار دلار بود که در یک کنفرانس اقتصادی در هنگ کنگ به وی پرداخت شد.

در ردیف سیاستمدارانی که برای سخنرانی‌های خود ارقام نجومی دریافت می‌کنند، تونی بلر، نخست وزیر پیشین انگلیس در جایگاه دوم قرار دارد. وی توانست در سال 2009 ، 616 هزار دلار برای نیم ساعت سخنرانی در دو کنفرانس در فیلیپین دریافت کند، این رقم به این معنا است که وی برای هر دقیقه سخنرانی بیش از 10 هزار دلار پول به جیب زده است.

تب درآمدهای نجومی سخنرانی به دیگر سیاستمداران آمریکایی نیز سرایت کرده و هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا به تازگی اعلام کرده که قصد دارد راه همسرش بیل کلینتون را در ایراد سخنرانی ادامه دهد و حاضر است هر نوع مناظره و شرکت در سخنرانی‌های بین‌المللی را بپذیرد.

کلینتون تاکید کرد که به موسسه هری واکر که یک موسسه فعال در زمینه برگزاری مناظره و سخنرانی در زمینه‌های مختلف است، پیوسته است.

در این موسسه علاوه بر هیلاری کلینتون، دیگ چنی (معاون جورج بوش)، کوفی عنان (دبیرکل پیشین سازمان ملل)، آلبرت الگور (معاون بیل کلینتون)، ایهود باراک (نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی)، محمد البرادعی (رئیس سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی) و ده‌ها ورزشکار، هنرمند دیگر از جمله آرنولد شوارتزنگر، بازیگر مشهور هالیوود عضویت دارند.

هیلاری کلینتون در مقابل هر ساعت سخنرانی 100 هزار دلار دریافت می‌کند و این به معنی آن است که وی در مدت دو ساعت می‌تواند درآمدی بیش از حقوق خود به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا در مدت یک سال به دست آورد.

حقوق کلینتون به عنوان وزیر امور خارجه ‌آمریکا سالانه 186 هزار دلار بود.

در لیست سخنرانان پردرآمد مجله فوربس نام الگور به عنوان سومین سخنران پردرآمد ذکر شده است، وی برای هر سخنرانی 175 هزار دلار دریافت می‌کند.

جورج بوش، رئیس‌جمهور سابق آمریکا نیز در این لیست آمده است و وی در مقابل 140 سخنرانی در مدت دو سال و نیم توانست 15 میلیون دلار درآمد کسب کند.

می 22nd, 2013 | تعداد بازدید/60 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)