صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

جشنواره نشانه نوشته پیامبر اکرم مکمل فیلم محمد (ص) است


جلیل رسولی:


جشنواره نشانه نوشته پیامبر اکرم مکمل فیلم محمد (ص) است

به گزارش همشهری آنلاین، این هنرمند عضو شورای داوری جشنواره نشانه نوشته پیامبر اکرم (ص) با اشاره با تاثیر فیلم محمد رسول الله (ص)، گفت: ساخت فیلمی درباره شخصیت پیامبر اسلام بسیار مهم است و از آنجا که دقایقی از این فیلم را دیدم، اثری قابل توجه از تمامی ابعاد هنری به نظرم آمد.

بر همین اساس عنوان فیلم و نشانه نوشته آن هم باید اثری فاخر باشد که بر همین اساس بنا شد تا جشنواره نشانه نوشته پیامبر اکرم (ص) به شکل بین المللی برگزار شود تا طراحان جهانی نیز بتوانند در این راستا به ارائه اثر بپردازند.

وی افزود: ساخت فیلم محمد رسول الله (ص) جنب و جوشی را در کشورهای اسلامی ایجاد خواهد کرد و موجی را پدید می‌آورد، زیرا فیلمی در حد جهانی و توسط کارگردان جهانی همچون مجید مجیدی ساخته شده تا به ابعاد پنهان زندگی آخرین رسول خدا بپردازد.

فکر می‌کنم نشانه نوشته این فیلم نیز در میان طراحان مسلمان هیجانی را ایجاد خواهد کرد.

این استاد خوشنویسی با اشاره به تعامل هنر گرافیک و سینما گفت: هنرها همواره به هم پیوسته هستند و مانند دانه های یک تسبیح یکدیگر را کامل می‌کنند، زیرا ذات هنر یکی است.

به نظرم نشانه نوشته فیلم محمد رسول الله (ص)، مثل شناسنامه این اثر است و باید در سطح کیفی این فیلم باشد.

وی ادامه داد: نباید فراموش کنیم که این کار بسیار سخت است و باید اثری ارائه شود که بتواند تمام ماهیت فیلم را در خود داشته باشد.

البته من در جلسه ای هم که داشتیم، اشاره کردم که شاید در میان اساتید که به این جشنواره آثار خواهند فرستاد، یک هنرمند جوان بتواند از عهده این کار برآید.

رسولی با اشاره به اینکه اتودهایی در این زمینه داشته است گفت: چند اتود برای نشانه نوشته محمد رسول الله (ص)، داشتم و بر همین اساس فکر می‌کنم نوشته این کلمه که هم بتواند فاخر باشد و هم رنگ و بوی فیلم و زندگی پیامبر را در خود داشته باشد، بسیار سخت است.

این هنرمند در پایان گفت: البته اینکه قرار است آثار برگزیده این جشنواره توسط سازمان زیباسازی شهرداری تهران در قالب اقلام تبلیغات فرهنگی در شهر نصب شود تا هنر به همراه معنویت در جامعه مستتر شود، اقدام شایسته ای است و می‌تواند انگیزش بیشتری برای هنرمندان برای حضور در جشنواره داشته باشد.

ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺟﺸﻨﻮاره ﺑﯿﻦ‌اﻟﻤﻠﻠﯽ ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ اﮐﺮم (ص) ﺑﺎ ﻣﻮﺿﻮع ﻃﺮاﺣﯽ ﻧﺸﺎﻧﻪ ﻧﻮﺷﺘﻪ (ﻟﻮﮔﻮﺗﺎﯾﭗ/logotype) «ﻣﺤﻤﺪ ( رﺳﻮل اﷲ)» ﺑﺮﮔﺰار ﻣﯽ‌شود.

ﺷﺮﮐﺖ در ﺟﺸﻨﻮاره ﺑﺮای ﻋﻤﻮم ﻫﻨﺮﻣﻨﺪان آزاد اﺳﺖ و کلیه هنرمندان می‌توانند ﻧﺸﺎﻧﻪ ﻧﻮﺷﺘﻪ «ﻣﺤﻤﺪ (رﺳﻮل اﷲ)» را ﺑﺎ اﻟﻔﺒﺎی ﻓﺎرﺳﯽ- ﻋﺮﺑﯽ ﯾﺎ ﻧﺎم ﻣﺒﺎرک «Mohammad» ﺑﺎ ﺣﺮوف اﻧﮕﻠﯿﺴﯽ ﻃﺮاﺣﯽ کنند.

آﺧﺮﯾﻦ ﻣﻬﻠﺖ ارﺳﺎل به این جشنواره 26 شهریورماه و علاقمندان برای ثبت نام در این جشنواره و مشاهده فراخوان می‌توانند به سایت جشنواره به نشانی: http://www.mohammad-institute.com مراجعه کنند.

آگوست 28th, 2013 | تعداد بازدید/64 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)