صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

توفان سهمگین، پرده از آثار تاریخی ۶ هزار ساله برداشتتوفان سهمگین، پرده از آثار تاریخی ۶ هزار ساله برداشت

به گزارش ایسنا به نقل از ایریش تایمز، این محوطه تاریخی در جزیره «کونتامارا اومی» ایرلند واقع شده که سال‌های گذشته نیز آثار تاریخی ارزشمندی از عصر برنز و عصر آهن در آن کشف شده‌اند.

آثار تاریخی کشف شده که به دوره نوسنگی تعلق دارند، شامل بقایای یک قبرستان، چند خانه، چند قایق، ساختمانی که به احتمال فراوان محل ساخت قایق بوده و یک کوره بزرگ است که حدود 4 هزار سال پیش از میلاد ساخته شده‌اند. همچنین بقایای چند خانه متعلق به قرون 18 و 19 میلادی نیز کشف شده‌اند.

در حال حاضر باستان‌شناسان مشغول بیرون آوردن بقایای خانه‌های کشف شده از عصر سنگ هستند که با استفاده از قطعات بزرگ سنگ احداث شده و برای سقف آن‌ها نیز از چوب نوعی درخت کاج استفاده شده است که محل رویش آنها هزاران کیلومتر با جزیره کونتامارا اومی فاصله دارد.

همچنین در قبرستان محوطه تاریخی عصر سنگ تعداد زیادی سلاح و زیورآلات ساخته شده از سنگ و استخوان‌ حیوانات وحشی نیز کشف شده که قرار است در ماههای آتی در معرض دید عموم قرار گیرند.

در ماه مارس 2013 نیز در جریان کاوش‌های باستان‌شناسان در جزیره کونتامارا اومی بقایای یک قایق چوبی 5 هزار ساله به همراه ده‌ها اثر تاریخی دیگر کشف شد. این قایق که نمونه‌ای از آن حدود 45 سال قبل کشف شد و در زمان کشف در شرایط خوبی قرار داشت پس از خارج شدن از آب و مرمت همانند قایق قبلی در موزه‌ی ملی به نمایش درآمد.

پروژه کاوش در محل کشف محوطه تاریخی دوره نوسنگی برای کشف دیگر آثار تاریخی همچنان ادامه دارد.

ژانویه 22nd, 2014 | تعداد بازدید/80 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)