صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

تفنگ هوشمندی که هیچ وقت خطا نمی‌کند

متأسفانه این یک واقعیت است که همیشه فناوری‌های نظامی دست‌کم یک قدم جلوتر از فناوری‌های معمول استفاده شده در عرصه‌های دیگر دانش بوده‌اند، به تازگی یک شرکت نوپای تگزاسی به نام TrackingPoint یک تفنگ هوشمند را برای فروش عرضه کرده است که از نظر فناوری‌های استفاده شده بی‌نظیر است.

05-26-2013 06-37-36 PM

بر اساس تجهیزات جانبی استفاده شده، قیمت این تفنگ بین ۲۲ تا ۲۷ هزار دلار است، اما این احتمال وجود دارد که با فروش حق امتیاز فناوری‌های استفاده شده به یک شرکت دیگر، قیمت این تفنگ تا پنج هزار دلار هم پایین بیاید.

چیز جالب در این تفنگ مجهز بودن آن به وای فای است، همراه تفنگ یک آی‌پد مینی هم به مشتری داده می‌شود که روی آن اپلیکیشن‌های TrackingPoint  و ShotView نصب شده است.

05-26-2013 06-39-15 PM

وقتی از دوربین این تفنگ نگاه می‌کنید، منظره شبیه فیلم‌های علمی – تخیلی می‌ماند، حتی افراد مبتدی و بی‌تجربه هم با این تفنگ می‌توانند به اشیای متحرک در فاصله ۴۵۰ متری شلیک کنند.

این تفنگ خودش فاکتورهایی مثل فاصله هدف، فشار جو، دما، سرعت باد، رطوبت، لرزش دست و حتی انحنای زمین را محاسبه می‌مند و باعث می‌شود، درست به هدف بزنید!

این تفنگ با نام اختصاری PGF ،خودش را با شرایط تطبیق می‌دهد، با لیزر برچسبی مرگبار روی هدف می‌زند، روی هدف قفل می‌شود و حتی اگر هدف حرکت کند، دنبالش می‌کند.

05-26-2013 06-38-12 PM

جالب است که کاربر این تفنگ می‌تواند ویدئوهای شلیک به هدف را ضبط کند و بعد در فیس‌بوک و شبکه‌های اجتماعی دیگر به اشتراک بگذارد.

PGF تفنگی است که از یک گیمر آماتور بازی Call of Duty یک تک‌تیرانداز مهیب می‌سازد.

خبر تولید این تفنگ مناقشه‌های زیادی را برانگیخته است، اگرچه شرکت TrackingPoint ادعا می‌کند در فروش دغدغه‌های امنیتی را در نظر می‌گیرد و فقط به مشتری‌هایی تفنگ را می‌فروشد که مجوز فدرال را داشته باشند، اما این سؤال وجود دارد که اصلا چرا باید این تفنگ ساخته شود.

تک‌تیراندازهای پلیس و نظامی اصولا نیاز به چنین تفنگ‌هایی ندارند، کسانی هم که قصد شکار دارند، اصولا دوست دارند خودشان بدون کمک چنین تفنگی با ارتقای تدریجی مهارت خود، شکار کنند، با این اوصاف این خطر وجود دارد که این تفنگ مبدل به تهدیدی برای امنیت شهروندان آمریکایی شود.

05-26-2013 06-38-46 PM

منبع

می 26th, 2013 | تعداد بازدید/75 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)