صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

تشكيل كنسرسيوم شركت هاي دانش بنيان با هدف خود كفايي

به گزارش خبرنگار شانا، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در آئین رونمایی و امضای قرارداد دانش فنی مشترک فرآیند تولید آمونیاک که شامگاه دیروز(یکم مردادماه) برگزار شد، اظهار کرد: همکاری میان صنعت پتروشیمی و مراکز پژوهشی تاکنون منجر به خودکفایی در بسیاری از نیازهای وارداتی این صنعت شده است.

مهندس عبدالحسین بیات افزود: همکاری های دو یا چند جانبه میان مراکز پژوهشی و دانشگاهی می تواند منجر به تبادل دانش شده و فرهنگ همکاری های گروهی را گسترش دهد که ثمره آن رسیدن به خودکفایی خواهد بود.

وی با بیان این که صنعت
پتروشیمی ایران  با تکیه بر دانش و قابلیت های
علمی پژوهشگران و کارشناسان خود امروز بسیاری از  دانش های فنی و کاتالسیت های مورد نیاز را در
داخل کشور تولید می کند، گفت: از تمام سرمایه گذاران علاقمند برای خرید دستاوردهای پژوهشگران ایرانی دعوت به همکاری می کنیم.

بیات ادامه داد: تجاری سازی این دانش ها دستاوردهای زیادی را برای صنعت پتروشیمی ایران به همراه خواهد داشت و در این مسیر وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی از سرمایه‌گذارانی که بخواهند
دانش‌های فنی را تجاری سازی کنند، حمایت می کند.

وی گفت: دانش فنی مشترک فرآیند تولید آمونیاک که اکنون بومی سازی شده مورد تایید کامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی است و کیفیت این دانش فنی قابل رقابت با رقبای بین المللی خود است و دیگر نیاز به واردات دانش فنی تولید این محصول استراتژیک نخواهیم داشت.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی افزود: هزینه فنی این دانش فنی بسیار پایین تر از مشابه خارجی خود است و پیش از این برای خرید هر بسته مهندسی این محصول 5 میلیون دلار باید هزینه می شد اما حال با کمترین هزینه می توان از این دانش فنی استفاده کرد.

بیات اظهار کرد: تحریم فرصت های طلائی ارزشمندی را برای صنعت پتروشیمی به همراه آورده و با تکیه بر دانش و تخصص کارشناسان و پژوهشگران ایرانی در مسیر خودکفایی گام بر می داریم.

جولای 25th, 2013 | تعداد بازدید/56 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir






استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)