صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

تحقیقی برای سنجش کیفیت سایت‌های خرید گروهی – لطفا با صرف تنها چند دقیقه، با تکمیل این پرسشنامه به ما کمک کنید

نویسنده مهمان: سجاد غفاری‌آذر

اندرو میسون جوان ۲۸ ساله شیکاگویی زمانی که سایت خرید گروهی گروپان را در سال ۲۰۰۸ در شیکاگو ایجاد کرد فکرش را نمی کرد که سه سال بعد با پیشنهاد ۶ میلیارد دلاری سایت گوگل برای خرید سایت تازه تاسیس‌اش مواجه خواهد شد. البته او با رد این پیشنهاد، گوگل را مجبور به راه اندازی سرویسی جدید بنام گوگل دیلز نمود.

2-1-2014 11-56-42 PM

اندروی جوان شکل جدیدی از تجارت الکترونیک را بنیان گذاشت که در آن از فروشندگان تخفیف های خوبی برای مشتریان می گرفت که باعث رونق کسب و کار فروشندگان از یک طرف و از طرف دیگر باعث رضایتمندی مشتریان به علت ارائه پیشنهادهای خرید با تخفیف مناسب به سبب خرید گروهی م‌یشد.

سایت گروپان در۷ ماه اول کار خود رشد ۳۰۰ درصدی در بورس آمریکا را کسب نمود و در تابستان ۲۰۱۰ در یک روز نزدیک به ۱۰ میلیون دلار فروش نمود . تابه اکنون گروپان در ۴۳ کشور دنیا نمایندگی فعال و بیش از صدها نماینده غیر رسمی دارد.

سایت‌های خرید گروهی در چین

اما در آسیا و کشور چشم بادامی‌ها یعنی چین به علت تخصص بالایشان در کپی کاری ایده‌های نو، ایجاد سایت‌های خرید گروهی رشد چشم گیری داشتند تا بحال نزدیک به ۶۰۰۰ سایت خرید گروهی در چین مشغول فعالیت هستند، به همین خاطر شبکه تلویزیونی سی ان ان در گزارشی اعلام کرد که رشد این مدل کسب‌وکار در آسیا بسیار سریع‌تر از جاهای دیگر دنیا است. فروش شگفت‌انگیز ۲۸۰میلیون یوانی در یک روز (عید سال نوچینی) نشان از علاقمندی کاربران چینی به این نوع از تجارت الکترونیک است.

2-1-2014 11-57-05 PM

بازار ایران و سایت های خرید گروهی

در تابستان سال ۱۳۸۹ (۲۰۱۱) یعنی ۳سال بعد از افتتاح گروپان، اولین سایت خرید گروهی در ایران شروع به کار نمود. ابتدای کار جذب اعتماد مشتریان سخت به نظر می‌آمد، ولی با گذشت زمان رونق کسب و کار سایتهای خرید گروهی رو به فزونی گذشت و امروزه شاهد افتتاح این گونه سایت‌ها در شهرستان‌ها نیز هستیم.

در حال حاضر تعداد سایت‌های ‌های فعال خرید گروهی در ایران بیش از ۴۰ وب‌گاه می‌باشد که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به نت برگ، تخفیفان، همخرید، بایکس و آفچی اشاره کرد.

2-1-2014 11-57-59 PM

سایت‌های خرید گروهی و مشتریان

فروش، رضایتمندی و کیفیت رابطه مستقیمی با هم دارند برای افزایش فروش باید کیفیت و رضایتمندی سرلوحه اقدامات هر کسب و کاری قرار گیرد.
حال چه عواملی باعث رضایتمندی مشتریان سایت های خرید گروهی می‌شود؟
تخفیف زیاد، کالاهای شرکتهای معنتبر و شناخته شده ، پاسخگویی مناسب در برابر مشکلات پیش آمده و خدمات پس ازفروش، طراحی بصری سایت و بسیاری از سؤال‌های دیگر دستمایه یک تحقیق دانشگاهی گردید.

سنجش کیفیت خدمات الکترونیک وب گاه‌های خرید گروهی برخط

نتایج این تحقیق منجر به طراحی مدلی برای ارزیابی و ارتقا کیفی سایت‌های خرید گروهی در ایران خواهد شد. برای اینکار ما نیازمند کسب نظرات مشتریان سایت‌های خرید گروهی در ایران هستیم .

متأسفانه به دلیل عدم همکاری سایت‌های خرید گروهی برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز ، در قالب این پست مهمان در «یک پزشک»، قصد داریم نظرات مشتریانی که حداقل یکبار تجربه خرید از سایت های خرید گروهی را داشته‌اند را جمع آوری نماییم.

پرسشنامه‌ای برای این منظور آماده نموده‌ایم که می توانید با کلیک بر روی لینک پرسشنامه آن را مشاهده نمایید و ما را در انجام این تحقیق همیاری نمایید.

2-1-2014 11-57-33 PM

پرسشنامه( قدرت گرفته از سرویس Google docs ) به گونه ای طراحی شده است که زمانی در حدود ۳ تا۵ دقیقه از وقت شما را خواهد گرفت سوالات نیز آسان بوده و به نوعی مرور تجربه خرید شما از سایت های خرید گروهی است.

برای مشاهده و تکمیل پرسشنامه لطفا روی لینک زیر کلیک کنید:

2-1-2014 11-58-27 PM

ممنون هستیم که به ما یاری می‌رسانید.

در صورت هرگونه سوال احتمالی می توانید با آدرس ghaffari.azar در جی میل مکاتبه نمایید.

منابع این پست: + و + و + و + و +

فوریه 2nd, 2014 | تعداد بازدید/73 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)