صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

تحریم فروش تکنولوژی ارتباطی به ایران لغو می‌شود


رفع موانع فروش مواد غذایی و دارو به ایران


تحریم فروش تکنولوژی ارتباطی به ایران لغو می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، “وندی شرمن” معاون وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با شبکه بی بی سی اعلام کرد از نهم خرداد مجوز کلى براى لغو این تحریم‌ها صادر خواهد شد و راه براى فروش قانونى وسایل ارتباطى به ایران باز می‌شود.

وی مدعی شد دولت آمریکا این تصمیم را گرفته است تا تحریم‌ها مانعى براى استفاده از تکنولوژى‌هایى که مردم براى ارتباط بهتر و سریعتر به آنها نیاز دارند، ایجاد نکند. به گفته شرمن رئیس جمهورى آمریکا متعهد است جلوی ایجاد یک “پرده آهنین ارتباطی” دور ایران را بگیرد.

معاون وزیر امور خارجه آمریکا با طرح این ادعا که برای مقام‌های آمریکایی اثرگذاری تحریم‌ها بر زندگی روزمره مردم عادی ایران مهم است اظهار داشت: ما یک تیم ویژه به کشورهاى مختلف فرستاده‌ایم تا موانع فروش مواد غذایى و دارو به ایران را رفع کنیم.

وی با اشاره به نتایج مذاکرات هسته‌ای 1+5 با جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران حق دارد انرژى صلح آمیز هسته‌اى داشته باشد. این حقی است که ایران با رفع نگرانی‌های بین المللی امکان دسترسی به آن را خواهد داشت. به گفته شرمن این موضوع بخشی از مسائلی است که گروه 1+5 در حال مذاکره بر سر آن است.

وی با اشاره به روند انتخابات در ایران گفت: دولت آمریکا هیچ علاقه و نفعى در اینکه از هیچ یک از کاندیداها حمایت کند ندارد و صحیح هم نیست که ما از کاندیداى خاصى حمایت کنیم. این انتخاب مردم ایران است نه آمریکا یا هیچ کشور دیگر، و همانطور که می‌دانیم سیستم سیاسى ایران به شکلی است که تصمیم‌هاى عمده و به ویژه جهت گیرى پرونده هسته‌اى در اختیار رهبر جمهورى اسلامی است نه روساى جمهور.

می 30th, 2013 | تعداد بازدید/79 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)